Автор Тема: Debian, проблем със стартирането  (Прочетена 592 пъти)

linux_user89

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Като за начало, извинявам се за латиницата. Имам 1 хард диск, разделен на 2 логически дяла - един за Windows и един за Linux, та реших да си инсталирам Debian Linux с Gnome. Инсталирах го, но не ми хареса графичната среда (в последствие разбрах, че може да се смени още от настройките на ОС, а не чрез преинсталиране), така че го форматирах от Windows-а. Обаче, след това при рестарта ми се появи проблем "Grub disk error 17" и спира да ми зарежда компютърът. Това ми е проблемът. Извинявам се отново за латиницата. Сега пиша от LiveCD.


edit by neter: Редактирано, съгласно т.3 от правилата на форума. Нека не се повтаря! Когато нямаш възможност да пишеш на кирилица, използвай онлайн конвертора, който можеш да намериш тук при писане на пост (бял бутон с надпис OFF по подразбиране).
« Последна редакция: Apr 06, 2009, 07:53 от neter »
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Debian,problem s startiranto
« Отговор #1 -: Apr 05, 2009, 02:30 »
Понеже очевидно ползваш Grub за boot loader да ти зарежда OS на диска затривайки Линукския дял си затрил и папката на Grub, и той не знае какво да стартира и ти избълва горната грешка, която си написал. Затова има две решения - ако смяташ да ползваш Линукс си инсталваш Линукс отново и инсталираш Grub за boot loader, така отново ще може да стартираш Виндовс/Линукс или с recovery CD на Виндовс буутваш и влизаш в recovery мод и оттам изпълняваш командата

Код:
fxmbr

което презаписва boot loader-a на Виндовс в Master Boot Record и проблема с Виндовс ти е решен.
« Последна редакция: Apr 05, 2009, 02:33 от arda_kj »
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
кои CD-та на Debian ми трябва ?
Настройка на програми
brady 5 7918 Последна публикация Jul 10, 2003, 16:33
от FuckBTK
KDE + Debian
Настройка на програми
IvanST 3 5119 Последна публикация Nov 16, 2003, 01:33
от Agent_SMITH
Debian 3.0r2
Настройка на програми
Agent_SMITH 2 4145 Последна публикация Nov 24, 2003, 20:58
от IvanST
Debian 3.0r2
Настройка на програми
Agent_SMITH 0 2719 Последна публикация Dec 06, 2003, 04:52
от Agent_SMITH
Debian&KDE
Настройка на програми
tzarew 1 4132 Последна публикация Jan 10, 2004, 16:02
от