Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Надолу

Автор Тема: PC или mak  (Прочетена 21233 пъти)

Mitaka

  • Гост
Re: PC или mak
« Отговор #75 -: Nov 13, 2010, 17:28 »
И вместо това - следва писане на няколко поста как темата не е постната в правилния раздел, след това - как въпроса не е зададен правилно, после - как отговора можел да се намери с някоя търсачкя. И накрая следва местене на темата в "Кошче" и заклеймяване на "новака" в Линукс.

Извинявай много ама това се получава именно защото новаците не прочитат Правилата на форума. Тема със заглавие: Помощ.... (или "Проблем...") и първи пост от рода: "Сложих си линукс но нямам нет. Помагайте..." - еми какво да го правиш един такъв? Да не говорим и за писането на шльокавица или пък по две думички на ред и прас Enter - еми това да не ти е чат...

Точно за това отношение говорех :) Правилата на форума.....
Голям праз как е написана темата - като не те кефи - не я чети....
След като си я прочел, вместо да го "хокаш" - просто се опитай да помогнеш.

Ако сега, току що си си сложил нещо ново.... дали ще помислиш да прочетеш правилата? Или направо ще питаш?
Никой не се е родил научен. И ако някой иска да се научи, а ти му убиеш желанието още в началото... край.
Наистина точно в този форум сум виждал отговор от типа на "абе сложи си Виндовс и не се занимавай като не можеш"...
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: PC или mak
« Отговор #76 -: Nov 13, 2010, 17:36 »
Точно за това отношение говорех :) Правилата на форума.....
Голям праз как е написана темата - като не те кефи - не я чети....
След като си я прочел, вместо да го "хокаш" - просто се опитай да помогнеш.

Разсъждаваш детински, моето момче. Защото, аз ако имам проблем с bind-а няма да напиша в търсачката: Помощ..., Някой да ми каже как... или тем подобни глупости, а вместо това ще напиша bind и като ми излязат заглавията на темите ще преценя в коя може да намеря повече информация, която да ми свърши работа.
Чат ли си?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: PC или mak
« Отговор #77 -: Nov 13, 2010, 17:40 »
Точно за това отношение говорех :) Правилата на форума.....
Голям праз как е написана темата - като не те кефи - не я чети....
След като си я прочел, вместо да го "хокаш" - просто се опитай да помогнеш.

Ако сега, току що си си сложил нещо ново.... дали ще помислиш да прочетеш правилата? Или направо ще питаш?
Никой не се е родил научен. И ако някой иска да се научи, а ти му убиеш желанието още в началото... край.
Наистина точно в този форум сум виждал отговор от типа на "абе сложи си Виндовс и не се занимавай като не можеш"...
И точно за помощта се сещам за нещо: Дай на човека риба и той ще е сит цял ден, научи човека да лови риба и той ще е сит цял живот.
Какво може да се направи ако някои хора не искат да се научат. Или са си сложили BT за да хакват безжични мрежи, защото са гледали филмчета как става.
Ако човек има желанието наистина да се научи ще се подготви и ще зададе въпроса си човешки!!!
Активен

0x2B|~0x2B

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5279
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: PC или mak
« Отговор #78 -: Nov 13, 2010, 17:45 »
Напълно подкрепям отговора на Ромео. Не хокаме никой, нито искаме да се е родил научен. Ама малко да помисли, да се потруди, да попрочете и тогава вече да пита, което не е разбрал. И да не се цупи като ощипана мома, като го скастрят за нещо, ами да дообясни какво точно иска да реализира и какво е направил дотук. После всеки който знае, ще помага.
« Последна редакция: Nov 13, 2010, 17:47 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: PC или mak
« Отговор #79 -: Nov 13, 2010, 18:06 »
Относно новите макове - изкарваш пари, купуваш. Сега не съм ти виновен че не можеш да изкараш "една чанта пари".

Това за виртуалните Виндовси да гледаш youtube е смешно. И сега си има Флаш даже работещ за разлика от L!nux. Java е част от самия OS м/у другото.
n00b: ти откъде знаеш колко чанти пари вадя, може да ги давам по курви

а за флаш, джава и прочие- въпроса е принципен утре ще ви спрат кранчето на нещо друго и даже кинтите ви няма да помогнат

 [_]3


Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: PC или mak
« Отговор #80 -: Nov 13, 2010, 18:18 »
Абе стига с тоя Мак, може да е супер система, ама това е форум за Линукс. Направо не е за вярване, че хора, които са от дълго време тука превъзнасят Мак-а. Аз съм споменавал много пъти, че политиката на Apple  е даже по-опасна от тази на МС, по собственическа, по-ограничаваща потребителя и с по-малко свобода, в която много често те решават вместо потребителя какво иска той потребителя, и която общо взето е насочена към това да изсмуче мах. кинти от потребителя. Например за флаша, вярно, че товари, ама след като все още го има не е правилно да му се режи поддръжката напълно, докато заместника му все още не е навлязъл. Така докато се случи това, ако искам да гледам клип в youtube какво правим? Аз например на моя Нокиа 5800 нямам проблем да гледам клипчета в youtube, и напротив на екрана на тела кратки клипчета се гледат много добре.

@Mitak според мен ти смесваш нещата, Мак просто работи щото е правен за точно определен хардуер, за който се знае, че се поддържа. От друга страна целта на Линукс е да поддържа всичко щото той не е правен да работи на точно определен моднат хардуер. Така че ако си купуваш хардуер и искаш Линукс е винаги хубаво да проверяваш дали има задоволителна поддръжка иначе рискуваш нещата да не работят, за което вината ще е само твоя.
Освен това извинявай, ама като искаш стабилност няма да ползваш cutting edge software, кой те е бил по главата да инсталираш първите версии на КДЕ4. Ако искаш стабилност и всичко да работи ползваш стабилни версии на пакетите и това. Когато OS X 10.6 излезна не беше ли и тя проблемна и неоптимизирана? Поне така пишеше по ревютата.

Ако Мак/Аппле са токова велики да пуснат Мак за ПЦ и ако лиценза не е много скъп бих го пробвал. Докато ме карат заедно с тяхната ОС да си купувам прескъп хардуер нямам намерение да се занимава с Мак. Ето това никога не съм харесвал в скапаната политика на Аппле, искат потребители, ами продавайте им ОС-та не ОС-та плюс хардуера. Съответно който иска нека да си им купува железата, ама поне дайте избор на другите да си купят само ОС-та. Е няма и няма, нали всичко това се прави за снобари, за да им вземат парите, а пък те да се чувстват велики потребители.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: PC или mak
« Отговор #81 -: Nov 13, 2010, 18:24 »
Някой да ти е забранил да си трошиш нервите с хакинтоши? :)

P.S

« Последна редакция: Nov 13, 2010, 18:31 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: PC или mak
« Отговор #82 -: Nov 13, 2010, 18:48 »
Ами няколко пъти си ги троших нервите с хакинтошове и уж трябваше да работи на Intel Core 2 Duo 64bit., ама и двата пъти беше безуспешно начинание. Даже си скапах един от дяловете с Вин, та съм псувал като каруцар. После се наложи да преинсталирам Вина, че за един месец видях толкова BSD екрани, колкото за целия си живот не бях виждал.
Затова съм решил, когато Аппле се сетят, че има и други потребители тогава да им поробвам ОС-та. Дотогава ще си ползвам други ОС-и.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: PC или mak
« Отговор #83 -: Nov 13, 2010, 19:43 »
Добре де, от друга страна - не ти ли се иска някои (примерно Canonical) - да ти кажат: "ето ви един списък с хардуер, на който _НЯМА_ да си имате малоумни проблеми". Ако става въпрос за евтин хардуер още по-добре. Но наистина да няма малоумни проблеми, както примерно с macosx-а върху apple-ски хардуер?
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: PC или mak
« Отговор #84 -: Nov 13, 2010, 19:49 »
Добре де, от друга страна - не ти ли се иска някои (примерно Canonical) - да ти кажат: "ето ви един списък с хардуер, на който _НЯМА_ да си имате малоумни проблеми". Ако става въпрос за евтин хардуер още по-добре. Но наистина да няма малоумни проблеми, както примерно с macosx-а върху apple-ски хардуер?
Някои фирми го правят: https://hardware.redhat.com/ http://www.novell.com/partnerguide/section/481.html
Активен

0x2B|~0x2B

danaildr

  • Гост
Re: PC или mak
« Отговор #85 -: Nov 13, 2010, 20:01 »
Абе стига с тоя Мак, може да е супер система, ама това е форум за Линукс. Направо не е за вярване, че хора, които са от дълго време тука превъзнасят Мак-а. Аз съм споменавал много пъти, че политиката на Apple  е даже по-опасна от тази на МС, по собственическа, по-ограничаваща потребителя и с по-малко свобода, в която много често те решават вместо потребителя какво иска той потребителя, и която общо взето е насочена към това да изсмуче мах. кинти от потребителя. Например за флаша, вярно, че товари, ама след като все още го има не е правилно да му се режи поддръжката напълно, докато заместника му все още не е навлязъл. Така докато се случи това, ако искам да гледам клип в youtube какво правим? Аз например на моя Нокиа 5800 нямам проблем да гледам клипчета в youtube, и напротив на екрана на тела кратки клипчета се гледат много добре.

@Mitak според мен ти смесваш нещата, Мак просто работи щото е правен за точно определен хардуер, за който се знае, че се поддържа. От друга страна целта на Линукс е да поддържа всичко щото той не е правен да работи на точно определен моднат хардуер. Така че ако си купуваш хардуер и искаш Линукс е винаги хубаво да проверяваш дали има задоволителна поддръжка иначе рискуваш нещата да не работят, за което вината ще е само твоя.
Освен това извинявай, ама като искаш стабилност няма да ползваш cutting edge software, кой те е бил по главата да инсталираш първите версии на КДЕ4. Ако искаш стабилност и всичко да работи ползваш стабилни версии на пакетите и това. Когато OS X 10.6 излезна не беше ли и тя проблемна и неоптимизирана? Поне така пишеше по ревютата.

Ако Мак/Аппле са токова велики да пуснат Мак за ПЦ и ако лиценза не е много скъп бих го пробвал. Докато ме карат заедно с тяхната ОС да си купувам прескъп хардуер нямам намерение да се занимава с Мак. Ето това никога не съм харесвал в скапаната политика на Аппле, искат потребители, ами продавайте им ОС-та не ОС-та плюс хардуера. Съответно който иска нека да си им купува железата, ама поне дайте избор на другите да си купят само ОС-та. Е няма и няма, нали всичко това се прави за снобари, за да им вземат парите, а пък те да се чувстват велики потребители.

Ето за това идва реч.
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: PC или mak
« Отговор #86 -: Nov 13, 2010, 20:36 »
Ама много са ограничаващи... пак убу че направиха един cups наааааааааааааай-сетне и Linux/BSD и останалите деривати да могат да си печатат без проблем както при джамовете.

А DarwinStreamingServer? WebKit? Да продължавам ли?

http://www.apple.com/opensource/  <- по-пълен списък
http://www.opensource.apple.com/release/mac-os-x-1064/  <- опасно пълен със "затворен код"
http://www.apple.com/downloads/macosx/unix_open_source/macports.html  <- портове със "затворен код"
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

danaildr

  • Гост
Re: PC или mak
« Отговор #87 -: Nov 13, 2010, 20:49 »
Ама много са ограничаващи... пак убу че направиха един cups наааааааааааааай-сетне и Linux/BSD и останалите деривати да могат да си печатат без проблем както при джамовете.

А DarwinStreamingServer? WebKit? Да продължавам ли?

http://www.apple.com/opensource/  <- по-пълен списък
http://www.opensource.apple.com/release/mac-os-x-1064/  <- опасно пълен със "затворен код"
http://www.apple.com/downloads/macosx/unix_open_source/macports.html  <- портове със "затворен код"
Т.е. с ръка на сърцето казваш, че Apple не ограничават с нищо потребителите си. Ако е така ...... аз явно съм тъп и не мога да видя тая свобода при тех.
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: PC или mak
« Отговор #88 -: Nov 13, 2010, 20:51 »
Не ги ограничават, да.
Всичко, което може да се постигне на Линукс/Виндовс може да се постигне и на Мак.
Обратното не винаги е вярно.
Активен

danaildr

  • Гост
Re: PC или mak
« Отговор #89 -: Nov 13, 2010, 20:54 »
:) Е значи по различен начин виждаме свободата с теб. Нищо и това е част от свободата.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Нагоре
« назад напред »