Автор Тема: проблем при зареждане на kubuntu 8.10  (Прочетена 992 пъти)

mirodichev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 14
    • Профил
здравеите.отскоро започнах с kubuntu и много ми допадна,но за съжаление вече за втори път се появява един и същ проблем.като започва да зарежда запълва лентата под надписа kubuntu и стига дотам.излиза ми като текст login и password.след като ги въведа ми отваря като в терминал да пиша команди и до тук.даите съвет как да го подкарам отново.мерси за разбирателството и помоща предварително.
П.П - премигва 2-3 пъти и аха да тръгне :D.мисля че проблемът ми е от видео картата след като инсталирам пакета  за ATI.
« Последна редакция: Dec 14, 2008, 20:53 от mirodichev »
Активен

believer

  • Гост
Re: проблем при зареждане на kubuntu 8.10
« Отговор #1 -: Dec 14, 2008, 21:08 »
А ще разберем ли каква точно е видеокартата?
Аз лично съм стигнал до извод, че Kubuntu има проблем с някой видеокарти на Ati.
Има и един момент, че някой по стари чипсети на Ati ползват 3D което обаче не се управлява от драйверите fglrx. когато се инсталират тези драйвери на такива видеокарти xserver отказва да тръгне.
Дай малко повече инфо. за да разберем точно на какво се дължи този ефект при тебе.
Активен

mirodichev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 14
    • Профил
Re: проблем при зареждане на kubuntu 8.10
« Отговор #2 -: Dec 14, 2008, 21:13 »
RADEON IGP 345M, а като се сетя същия проблем ми се появи и преди с ubuntu 8.04
Активен

believer

  • Гост
Re: проблем при зареждане на kubuntu 8.10
« Отговор #3 -: Dec 14, 2008, 21:37 »
Сподели ако обичаш по-подробно какви драйвери инсталираш и сигурен ли си, че те са правилните.
Пробва ли в спасителен режим да заредиш системата и от там да фиксираш видео режима.
Има ли ефект или не?
Ако няма ефект деинсталирай драйверите, които си сложил. Това можеш да направиш и от конзолата като ползваш програмата aptitude. Със нея ще ти е по-лесно да откриеш пакета, който си инсталирал и да го деинсталираш.
Не съм сигурен дали програмата я имаше инсталирана в Kubuntu можеш да я инсталираш с командата:
Код:
sudo apt-get install aptitude
Помощ за програмата ще получиш така:
Код:
sudo aptitude -h
Kubuntu/Ubuntu има по подразбиране много драйвери и за Ati / Radeon сигурен  ли си, че има нужда да инсталираш някакви драйвери.
Активен

mirodichev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 14
    • Профил
Re: проблем при зареждане на kubuntu 8.10
« Отговор #4 -: Dec 14, 2008, 22:30 »
мерси за помоща,не можах да премахна ATI драивера.реших да преинсталирам наново и да без да инсталирам нов драивър да видя дали ще се появи проблема отново.мерси за помоща още веднъж
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
kubuntu
Настройка на програми
moffo 6 4056 Последна публикация Dec 21, 2005, 02:48
от
kubuntu dvd проблем
Настройка на програми
mishaikin 8 5217 Последна публикация Jan 04, 2006, 19:02
от mishaikin
Kubuntu
Настройка на програми
MarineForce 5 2991 Последна публикация Apr 08, 2006, 09:37
от
Приемат поръчки за kubuntu 6.06
Настройка на програми
nforcer 2 2789 Последна публикация Jun 03, 2006, 18:42
от malone
Kubuntu проблем с интернет
Настройка на хардуер
fubo 0 1402 Последна публикация Jun 10, 2006, 19:26
от fubo