Автор Тема: Гугъл ли е полудял или някой си прави шега с мен?  (Прочетена 2565 пъти)

tyuio

  • Гост
Здравейте.
Незнам какво му става на компа но изведнъж всяко търсене в гуглето ми казва че сайта който се опитвам да отворя е опасен за мен. АБСОЛЮТНО ВСЕКИ.
Някакви идеи?
Активен

axeii1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 13
    • Профил
Здравейте.
Незнам какво му става на компа но изведнъж всяко търсене в гуглето ми казва че сайта който се опитвам да отворя е опасен за мен. АБСОЛЮТНО ВСЕКИ.
Някакви идеи?

И аз това си помислих че е само при мене но явно не е само при мене..
Активен

tyuio

  • Гост
и това
Активен

axeii1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 13
    • Профил
оправи се.
я погледни темата по доло където съм пуснал ако може да помогнеш : )
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Това е щото не ползвате chrome.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Аааааа ползваме,ползвамеееее!!!!!!!Chromium се казва ама е доста тъпо.Колкото за експеримента се поиграх с него.Инсталира се чрез wine ;D
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

foxb

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 175
    • Профил
    • WWW
А на мен не ми излиза такова нещо...

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
http://lenta.ru/news/2009/02/01/google/

ето инфо по въпроса, човешка грешка се оказва ....
без паника!
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"

tyuio

  • Гост
Не е от паника, но това показва как при нужда от помощ сме доверили всичките си надежди на едно нещо и не сме мислили за алтернатива, а това е един вид наш вътрешен монопол над свободата. Аз лично се метнах тогава на Яндекс. Това отново ме накара да се замисля как дори свободата може да се самомонополизира и осъзнавам колко много съм осавил в ръцете на гугъл. Има хора които ще кажат за себе си че не е
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Този пример е достатъчно показателен какви катастрофални последици може да има прекаленото доверие в един монополист! Ами ако грешката се наблюдаваше само за някои сайтове? Това би гарантирало фалит или сериозни финансови загуби на собствениците на пострадалите сайтове! Казвам го от личен опит защото е имало случаи мои сайтове да бъдат набедени, че "могат да навредят на компютъра ви".

Аналогичен е и рискът в доверяването на системи за защита от спам - много често заедно със спама се блокират и писма, които не са спам! Освен това защитата от спам се ползва от престъпници, които изпращат спам от името на някой друг за да му съсипят бизнеса!
Активен

iskren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 185
  • Distribution: Fedora Core 8
  • Window Manager: KDE3
    • Профил
    • WWW
Търсачката се счупи за 1-2 часа и веднага почнаха някакви гневни постове насочени към компанията... Това е една от малкото големи корпорации, които мислят за user-ите като хора, а не като банкови сметки. Който не се кефи на търсачката - просто да не я полза. Оборота щял да падне ако сайта е маркиран като опасен... ами ако въобще нямаше гуугъл от къде щеше да идва оборота?? Монополист е на пазара защото предоставя най-доброто, а не защото хората са свикнали и са навътре с хиляди долари и документи (какъвто е случая с microsoft), също прави качествени продукти и печели пари от големи корпорации, а не от крайни потребители. И тази защита за 'опасни' сайтове не вярвам да са си я смукали от пръстите - 100% е имало хора, оплакали се че като цъкнат на линк след търсене са се заразили ... то е за добро! До сега не съм видял техен ход, който да е насочен към влошаване на качеството по някакъв начин, преебаване на клиента с цел изгода в тяхна полза. Колкото до спам филтъра ... ами аз не съм видял досега поща/клиент който не поддържа неговото махане. Който иска да чете на ден по 100 реда с глупости всеки ден и да отсява важното - негова си работа, защо трябва да се плюе по самия филтър.

Наздраве на всички и да живее google  [_]3
« Последна редакция: Feb 01, 2009, 16:15 от iskren »
Активен

tyuio

  • Гост
Аз самия съм много благодарен на гуугъл, но vstoykov е по правия от двамата. Няма място за наивитет щом става въпрос за пари. Комапнията не е само двама души които взимат всички решения еднолично. Само глупаците могат да мислят че където има пари може да няма корупция и изгода. Блаженни наивните! едиствената причина либералната политика на фирмата да продължава е че просто това е печелившо и така издържат на конкуренцията. Всеки бизнес си мечтае за монопол, различни са начините по който го постига.
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Това е щото не ползвате chrome.
Ееее не  ;D

Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast