Автор Тема: Virtual boxи шерване на дериектории  (Прочетена 1789 пъти)

aspirina97

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 80
  • Distribution: Ubuntu 9.04/Slackware 12.2
  • Window Manager: Gnome/Xfce
  • пингвинаджя
    • Профил
Здравейте.
Как мога да си шерна дялове от Linux host системата на Windows който е на виртуална машина под виртуал бокс. Търсих много из нета но всички варианти са за Windows- Linux, a на мен ми трябва точно обратното- Linux- Windows
p.s Linux хоста ми е UBUNTU 9.04, a virtual box e версия 2.14
Активен

Сънувах те - ти спа до мен, без гащи и без сутиен. Ръцете ми по теб пълзят, и все те хващат за гъза, но се събуждам изпотен, изпразнен сам и уморен...

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Virtual boxи шерване на дериектории
« Отговор #1 -: Jun 06, 2009, 20:19 »
Избери виртуалната машина, влез в Настройки > Споделени папки. Добави папка от реалната машина чрез бутона Добавяне на нова споделена папка (картинка на папка с плюс) - в първото поле на отворилия се прозорец въведи или избери от падащото меню пълния път до папката, която искаш да споделиш с виртуалната машина, а във второто поле въведи с какво име искаш тази папка да се вижда от виртуалната машина. След като си добавил папката в настройките, включи виртуалната машина с Windows, отвори Command prompt и изпълни следната команда в него
Код:
net use x: \\vboxsvr\share
Където "x:" е устройството, под което искаш да се монтира споделената папка в Windows (можеш да го оставиш същото), а "share" е името, което си задал за споделената папка в настройките на виртуалната машина. След изпълнението на тази команда можеш да видиш монтираната споделена папка в My Computer. Разбира се, можеш да достъпиш споделената папка и без да я монтираш като устройство. Просто въведи \\vboxsvr\share (където "share" е името на споделената папка) в адресната лента на My Computer.
Функцията за споделени папки изисква инсталирани Виртуални Добавки в Windows. Ако не си ги инсталирал, можеш да ги инсталираш от менюто Устройства > Инсталиране на Виртуални Добавки, което можеш да намериш в прозореца на включената виртуална машина ;)
« Последна редакция: Jun 06, 2009, 20:25 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

aspirina97

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 80
  • Distribution: Ubuntu 9.04/Slackware 12.2
  • Window Manager: Gnome/Xfce
  • пингвинаджя
    • Профил
Re: Virtual boxи шерване на дериектории
« Отговор #2 -: Jun 06, 2009, 22:07 »
Мерси много за бързия отговор. Всичко си работи перфектно
Активен

Сънувах те - ти спа до мен, без гащи и без сутиен. Ръцете ми по теб пълзят, и все те хващат за гъза, но се събуждам изпотен, изпразнен сам и уморен...