Автор Тема: Стартиране на скрипт след стартиране на определена програма  (Прочетена 828 пъти)

kopdasko

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Здравейте, тъй като бях до скоро на лин, сега съм вече на убунту и искам да стана нов човек. Трябва ми малко помощ.
Например - искам след като се пусне една програма 'tspc' да се добавят автоматично няколко ип-та. Направил съм прост скрипт, който след като изпълня те се добавят, но така не ми е интересно. Трябва ми да се добавят автоматични, след пускането на програмата. Някой може ли да сподели как ще стане точно.  :'(
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Просто добави програмата tspc в скрипта, който си си написал за добавяне на IP-тата и пускай програмата не директно, а чрез този скрипт. Пример
Код
GeSHi (Bash):
  1. #!/bin/bash
  2.  
  3. /usr/bin/tspc &
  4. код на скрипта за добавяне на IP-та
T.e., включваме tspc във фонов режим, за да не пречи на изпълнението на останалия код (ако не е във фонов режим, скриптът ще чака tspc да бъде изключен, преди да продължи с изпълнението на останалия код в скрипта) и изпълняваме кода за добавяне на IP-та. Предполагам, че кодът ти за добавяне на IP-та няма чакащи процеси, така че, след изпълнението на кода за добавяне на IP-та, скриптът ще се затвори и ще остане включен само tspc. След затваряне на tspc, всичко ще бъде затворено и не се налагат допълнителни действия ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

kopdasko

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
 :) Да, но тая програма се стартира автоматично при пускане на графичната среда, и ip-tata могат да се въведат само след като тая е пусната. Т.е. при моя случей и по добре да стартирам само скрипта за ip-ta след като рестартирам.:)
Няма ли вариант да се добави някъде това малко скриптче, което да се стартира след стартиране на tspc  ???
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Ако tspc се стартира със скрипт от /etc/rc*.d папките (от 2 до 5) при зареждане, тогава добави твоя скрипт също в /etc/rc*.d (от 2 до 5) папките, но с по-голямо число в името. Например, ако скриптът за стартиране на tspc се казва S34tspc, то добави твоя скрипт като S35script. Ако не искаш да добавяш твоя скрипт в rc*.d папките, то добави го в Autostart настройките на твоята графична среда. В Gnome можеш да добавяш програми за Autostart в Система > Предпочитания > Сесии > Начални програми. В KDE можеш да добавяш файловете за изпълнение от Autostart в папката ~/.kde/Autostart или ~/.kde4/Autostart (за KDE4).

Ако tspc се стартира от Autostart настройките на твоята графична среда, то махни изпълнението на tspc от там и добави такъв скрипт за изпълнение на всичко, какъвто ти показах ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

kopdasko

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Е добре, благодаря много! Сега ще поразгледам, какво става из тия папки и най-вероятно там ще го набутам. Мерси много  [_]3
- Добавих моя скрипт в темплейта на tspc, след което го едитнах малко и стана   :)
« Последна редакция: Jun 07, 2009, 09:10 от kopdasko »
Активен