Автор Тема: Убунту 10.10 на нетбуук  (Прочетена 1240 пъти)

Tuchkata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 89
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Убунту 10.10 на нетбуук
« -: Oct 15, 2010, 21:32 »
Здравейте. Имам един малко странен проблем. Инсталирах Убунту 10.10 Десктоп версията на нетбуука ми (ЕЕЕ ПС 1005НА). Проблемът е следният. Като има някакъв прозорец, който е по-голям от размера на екрана, не виждам долната част на прозореца. Ще кача и една снимка, за да стане малко по-ясно. Някакви идеи как да го оправя ? На снимката се вижда, че долната част от прозореца не се вижда и няма как да видя какво има там. Благодаря предварително :)
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Убунту 10.10 на нетбуук
« Отговор #1 -: Oct 15, 2010, 21:45 »
А дали не е по- подходящо да инсталираш Ubuntu/Kubuntu Netbook remix ? Сложил си всичко на долният панел. Поне да беше махнал потребителското меню и да беше сложил основното меню на Gnome да добие някакъв вид.
« Последна редакция: Oct 15, 2010, 21:49 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Tuchkata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 89
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Убунту 10.10 на нетбуук
« Отговор #2 -: Oct 15, 2010, 21:58 »
Още нищо не съм пипал, просто пробвах, ако разместя панелите дали няма да е по-добре. Инсталацията е на 2 минути буквално :) Натам ще придобие далеч по-приличен вид. Намерих отговор и на въпроса си. Като натисна Алт и кликна върху прозореца мога да го местя без проблеми и се вижда целият :) Бих чул и други предложения ;)
Активен

Vatman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 315
  • Distribution: openSuSE 11.3
  • Window Manager: KDE 4.4
    • Профил
    • WWW
Re: Убунту 10.10 на нетбуук
« Отговор #3 -: Oct 15, 2010, 22:52 »
Само това е решението. Под уиндоус има и други решения, които не знам да се реализирани тук.
« Последна редакция: Oct 15, 2010, 22:56 от Vatman »
Активен

Момчета, нищо не разбирам от компютри, научете ме да съм хакер.

trosho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 321
    • Профил
Re: Убунту 10.10 на нетбуук
« Отговор #4 -: Oct 16, 2010, 00:31 »
@Tuchkata   При резолюция 1024x600, да не говорим за 800x600, винаги ще имаш някоя програма, чийто прозорец няма да се вмества в екрана.
При мен, дори и с височина 768, също има случаи, когато някои бутони са извън екрана. Пилеенето на  пространството при оформянето на графичния интерфейс (в голяма част от програмите за Linux) е едно от нещата, които най-много дразнят .

За да не си играеш постоянно с местенето на прозорци, по-добре послушай cybercop и се ориентирай към специализирана за нетбукове версия.
Активен

Tuchkata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 89
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Убунту 10.10 на нетбуук
« Отговор #5 -: Oct 16, 2010, 12:41 »
Има нещо, което не ми харесва в тези нетбуук дистрибуции. Освен това веднъж съм пробвал такава на нетбуука ми и имат доста проблеми с различни компоненти, които при Десктоп версията не са се появявали :) Мисля, че местенето с алт ще ми свърши работа все пак. Благодаря  [_]3
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Убунту 10.10 на нетбуук
« Отговор #6 -: Oct 16, 2010, 13:11 »
Другият начин е да го пуснеш на цял екран и прозорецът ще се намести по екрана. При 1024/768 става, не знам при теб как ще стане. А веднъж си играх с Kubuntu netbook remix. Въпреки, че при инсталацията има разлика, можеш да направиш десктопа да изглежда точно като десктоп версията. Suse също имаха добра нетбук версия.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Убунту 10.10 на нетбуук
« Отговор #7 -: Oct 16, 2010, 13:23 »
Размерът на прозорец може да се зададе на Compiz през Window Rules и винаги прозорците ще се отварят в размер, какъв то си задал и няма да излизат от екрана монитора. Прочети това. Аз ползвам КДЕ там също в контролният център има Window Rules в системните настройки подразделение прозорци.
Активен

Tuchkata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 89
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Убунту 10.10 на нетбуук
« Отговор #8 -: Oct 16, 2010, 13:44 »
Тегля нетбуук версията да видим как ще се спогоди с моя модел :) Ще пиша като пусна Лайв УСБ стика :)
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Убунту 10.10 на нетбуук
« Отговор #9 -: Oct 16, 2010, 13:57 »
Ползването на нетбук ремикси в нетбуците е най вече заради по- малката консумация на ресурси, по- бързото зареждане и пестенето на енергия. Размерът на прозорците не е толкова важен.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Tuchkata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 89
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Убунту 10.10 на нетбуук
« Отговор #10 -: Oct 16, 2010, 14:11 »
Още един въпрос. Как мога да настроя evolution да се минимизира в индикатор аплета и да си стои отворен, съответно да ме известява при ново съобщение ?

Едит: Намерих някакъв вариант за това : http://www.omgubuntu.co.uk/2010/07/gmailwatcher-another-way-to-get-gmail-alerts-in-the-ubuntu-messaging-menu/
Ще видим дали ще изникнат и други предложения :)
« Последна редакция: Oct 16, 2010, 14:18 от Tuchkata »
Активен