Автор Тема: Проблем с драйвери на NVIDIA при Ubuntu 9.10  (Прочетена 2493 пъти)

encho1982

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 94
    • Профил
Свалих от официалната страница на nvidia драйвери за моята видео карта. Тя е GeForce 8600 GT. Под Ubuntu 10.10 тези драйвери вървяха, но при 9.10 не мога да стартирам инсталирането. Ползвам х32 версия на Убунту 9.10 . След като сваля драйверите в папка home пиша:

cd ~/

после:

chmod u+xwr NV

и напискам TAB за да ми доизпише името на драйвера - NVIDIA-Linux-x86-260.19.12 , бях го съхранил и като NVIDIA-Linux-x86-260.19.12.run , после махнах run незнам защо ??? Не става и подвата начина . След това спирам графичния драйвер:

sudo /etc/init.d/gdm stop

Въвеждам си потребителското име и паролата в отворилата се конзола. При Убунту 10.10 се налагаше да отварям чрез Ctrl+Alt+F2, но при тази версия се отваря автоматично. След въвеждането на паролата пиша:

cd ~/

после:

sudo ./NV и натискам TAB за да ми доизпише името на драйвера

Натискам ENTER и си въвеждам паролата и след това:

Verifying archive integrity... Error in check sums 1279073357 4190249171

От какво е това? Помислих, че може да е защото ядрото е стара версия, затова го ъпдейтнах. Само да добавя, че се опитах да налучкам и в резултат на което сега когато спраграфичния драйвер целия ми монитор е на бели чертички. Някой може ли да ми помогне. Не бързам да инсталирам други програми, защото имам чувството, че ще се наложи преинсталиране.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с драйвери на NVIDIA при Ubuntu 9.10
« Отговор #1 -: Nov 07, 2010, 22:23 »
Не ти харесва сваления файл. Не минава проверката му по контролна сума. Изтегли го наново и дано е ОК.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

encho1982

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 94
    • Профил
Re: Проблем с драйвери на NVIDIA при Ubuntu 9.10
« Отговор #2 -: Nov 07, 2010, 22:45 »
Не стана. И само един въпрос още. Когато го свали драйвера аз копирам съдържанието му от Мозила и го поставям в един празен файл. После го именувам NVIDIA-Linux-x86-260.19.12.run . Това грешно ли е? И от какво мислите, че се получават белите черти на екрана след спирането на графичния драйвер?
« Последна редакция: Nov 07, 2010, 22:52 от encho1982 »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с драйвери на NVIDIA при Ubuntu 9.10
« Отговор #3 -: Nov 07, 2010, 22:52 »
http://us.download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86/260.19.12/NVIDIA-Linux-x86-260.19.12.run

На мен ми дава директно да го сваля. Не знам ти на какво даваш copy/paste???
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

encho1982

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 94
    • Профил
Re: Проблем с драйвери на NVIDIA при Ubuntu 9.10
« Отговор #4 -: Nov 07, 2010, 22:57 »


На мен ми го дава така само на тази версия, иначе на Убунту  10.10 също ми го даде директно. ЩЕ пробвам сега с този файл.

Получи се и всичко тръгна нормално засега. Благодаря за помощта!
« Последна редакция: Nov 07, 2010, 23:12 от encho1982 »
Активен

danaildr

  • Гост
Re: Проблем с драйвери на NVIDIA при Ubuntu 9.10
« Отговор #5 -: Nov 08, 2010, 09:58 »
Не стана. И само един въпрос още. Когато го свали драйвера аз копирам съдържанието му от Мозила и го поставям в един празен файл. После го именувам NVIDIA-Linux-x86-260.19.12.run . Това грешно ли е? И от какво мислите, че се получават белите черти на екрана след спирането на графичния драйвер?
Ами дай десен бутон и използвай "запиши връзката като"
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Проблем с драйвери на NVIDIA при Ubuntu 9.10
« Отговор #6 -: Nov 08, 2010, 10:17 »
@encho1982 Значи линка който ти е дал @backtolife го копираш и отваряш Терминал-а и пишеш:
Код:
wget http://us.download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86/260.19.12/NVIDIA-Linux-x86-260.19.12.run
Това ще изтегли драйвъра в Домашната директория.От нататък вярвам,че знаеш какво да правиш.А да не забравя преди да почнеш да го инсталираш влез в Synaptic и на търсене напиши nvidia-glx.И ако има инсталиран драйвър го деинсталирай,защото ще се получи конфликт по между им.
Активен

encho1982

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 94
    • Профил
Re: Проблем с драйвери на NVIDIA при Ubuntu 9.10
« Отговор #7 -: Nov 08, 2010, 10:41 »
Аз се оправих  :). Тръгна си нормално. Благодаря на всички! Аз не съм инсталирал никой от тези драйвери nvidia-glx. След като го написах в Synaptic срещу нито един от драйверите не ми показа да има отметка. Аз затова ползвам драйверите на NVidia, защото с тези nvidia-glx ми засича постоянно компютъра. Най-вече когато разглеждам страници с Мозила.
« Последна редакция: Nov 08, 2010, 10:45 от encho1982 »
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Проблем с драйвери на NVIDIA при Ubuntu 9.10
« Отговор #8 -: Nov 08, 2010, 10:53 »
За Мозила да ти работи по бързо,защото явно флаша ти е проблема инсталирай си тези два плъгина:flashblock и noscript.А има и други гимнастики за оптимизация на Мозила.А и също при ъпгрейд на ядрото може да не иска да ти работи видео драйвъра.Трябва да го деинсталираш и да го инсталираш наново за новото ядро.
Активен