Автор Тема: конвертиране на mp4  (Прочетена 1899 пъти)

ivzb

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
конвертиране на mp4
« -: Nov 14, 2011, 18:42 »
Здравейте, как да конвертирам една мп4-ка от  1024px на  768px на 640px на 360px за да ги гледам на нокиа н97. Гледах едни туториали за конвертиране през конзолата ама то от 300 мб стана на 900  ;D Все ми е тая дали ще е с програма или през конзолата. Извинете ако съм объркал раздела
Активен

trankata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
  • Distribution: Linux Mint Debian
    • Профил
Re: конвертиране на mp4
« Отговор #1 -: Nov 14, 2011, 19:17 »
Arista transcoder , Avidemux , Handbrake , viDrop
Активен

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: конвертиране на mp4
« Отговор #2 -: Nov 14, 2011, 19:57 »
Със mencoder пробвай. Много съм доволен от него. Малко е сложно с опциите, и ми се е налагало да питам във mail-list-а им.
Ето и линк към подобно решение http://lists.mplayerhq.hu/pipermail/mencoder-users/2006-January/002714.html

//офф
Защо трябва от хубава резолюция да го превръщаш филма в пощенска марка и да го гледаш на такава. Хората се стремят към по голям екран. Това немога да го разбера, но няма значение. Аз за Sony телевизора ползвам minidlna сървер и тези опции за прекодиране със вграждане на субтитрите:

/usr/bin/mencoder my_in.mkv -vf-add harddup -noskip -ovc lavc -oac lavc -lavcopts vcodec=mpeg2video:vbitrate=16000:keyint=15:vrc_maxrate=20000:vrc_buf_size=1835:vstrict=0:abitrate=256 -af-add lavcresample=44100 -srate 44100 -sub my_in.srt -font /etc/mediatomb/DejaVuSans.ttf -subfont-autoscale 0 -subfont-text-scale 40 -subpos 100 -subcp CP1251 -of mpeg -mpegopts muxrate=40000:format=mpeg2:tsaf -o my_out.mpg

Където:
my_in.mkv - е филма ХД обикновенно
my_in.srt - субтитрите
my_out.mpg - изхода от вграждане и прекодиране в мп формат
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

ivzb

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: конвертиране на mp4
« Отговор #3 -: Nov 14, 2011, 20:01 »
Ами плеъра по подразбиране на нокиата не тръгва на други резолюции  ;D Както и да е. Да не отварям друга тема да питам като махам някоя програма само с apt-get remove ли или още нещо трябва за да изтрие всичко? Използвам убунту
« Последна редакция: Nov 14, 2011, 20:13 от ivzb »
Активен

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: конвертиране на mp4
« Отговор #4 -: Nov 14, 2011, 20:25 »
Ами плеъра по подразбиране на нокиата не тръгва на други резолюции  ;D Както и да е. Да не отварям друга тема да питам като махам някоя програма само с apt-get remove ли или още нещо трябва за да изтрие всичко? Използвам убунту
Да така се препоръчва. Бъди внимателен че с едно триене ми се е случвало да ми махне повече от 1 пакет заради зависимости.
По въпроса който задаваш предполагам че отскоро си с линукс или убубнту. Пробвай да си качиш synaptic с него по-лесно ще качваш и махаш пакети, или поне по 'визуален' е интерфейса.
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

ivzb

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: конвертиране на mp4
« Отговор #5 -: Nov 14, 2011, 20:28 »
От няколко месеца съм на линукс просто ми беше интересно дали има друг начин освен apt-get remove-a  :P Мерси много за отговорите
Активен

fanfolet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
Re: конвертиране на mp4
« Отговор #6 -: Nov 14, 2011, 20:28 »
Най-лесно е с vidrop - http://vidrop.learnfree.eu/
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: конвертиране на mp4
« Отговор #7 -: Nov 14, 2011, 22:00 »
От няколко месеца съм на линукс просто ми беше интересно дали има друг начин освен apt-get remove-a  :P Мерси много за отговорите
Ако пък зад командата apt-get remove поставиш едно --purge освен че ще деинсталира пакета също така ще премахне конфигурационните файлове.Само конфигурационните файлове които се копират в Домашната директория като скрити файлове (с точката (.),които са отпред) тази команда не ги засяга и те трябва да се премахват ръчно.
Активен