Автор Тема: Chakra Linux, как да шерна HDD, за да го ползвам от виртуална машина ?  (Прочетена 3206 пъти)

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Инсталирах успешно VirtualBox с guest OS Win XP.
Сега от XP искам да получа достъп до NTFS HDD, обаче как ?
« Последна редакция: Dec 27, 2011, 09:37 от 3p0 »
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Инсталирах успешно VirtualBox с guest OS Win XP.
Сега от XP искам да получа достъп до NTFS HDD, обаче как ?
Закачаш диска към виртуалната машина
Активен

0x2B|~0x2B

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
....
Закачаш диска към виртуалната машина
Не го виждам през настройките на Виртуалната машина. Затова мисля, че трябва да е споделен ( shared ) в host OS Chakra, за да го видя и закача. От тази гледна точка и въпросът ми е: как да шерна HDD ?
( В настройките на Виртуалната машина се нарича 'Добавяне на споделена папка' )
« Последна редакция: Dec 27, 2011, 11:47 от 3p0 »
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
....
Закачаш диска към виртуалната машина
Не го виждам през настройките на Виртуалната машина. Затова мисля, че трябва да е споделен ( shared ) в host OS Chakra, за да го видя и закача. От тази гледна точка и въпросът ми е: как да шерна HDD ?
( В настройките на Виртуалната машина се нарича 'Добавяне на споделена папка' )
Когато се добавя твърд диск към конфигурацията на виртуалната машина може да е файл или съществуваща партиция или диск!
Активен

0x2B|~0x2B

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
....
Закачаш диска към виртуалната машина
....
Когато се добавя твърд диск към конфигурацията на виртуалната машина може да е файл или съществуваща партиция или диск!
Не ми се ще да говорим за Виртуалната машина, защото мисълта се измества от същността на моя въпрос.
Нека да забравим за малко за Виртуалната машина.
Искам да споделя папка ( или партишън или диск ) от гледна точка на Линукс. ( Аз съм правил такова споделяне от гледна точка на Windows, с десния бутон на мишката върху папката и от менюто мисля избирах 'Sharing ....' )
Как се споделя папка в Линукс, така че да е достъпна през LAN от друг компютър в локалната мрежа ?
Става въпрос за папка извън системните дялове на Линукс, значи е на друг HDD или поне на друг дял.

« Последна редакция: Dec 27, 2011, 16:30 от 3p0 »
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Как се споделя папка в Линукс, така че да е достъпна през LAN от друг компютър в локалната мрежа ?
Според мен, за да се вижда от Win машина, чрез samba. Но щом е с NTFS не знам дали на samba-та това ще и хареса. Друг вариант може би ще е чрез ftp сървър.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Инсталирах Samba и още някакъв софтуер, но все още не мога да шерна папка, която да е извън системните дялове на Линукс. Току-що успях да шерна папка, която се намира в /home - стана от пръв опит.
Някой ако е използвал Самба за шерване на папки извън системните дялове на Линукс, моля да сподели ..
« Последна редакция: Dec 28, 2011, 09:51 от 3p0 »
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Мнения относно Chakra
Идеи и мнения
cybercop 20 5500 Последна публикация Aug 13, 2010, 19:00
от tonitochev
За Chakra
Идеи и мнения
cybercop 7 2738 Последна публикация Oct 26, 2010, 08:54
от ROKO__
Chakra Linux, как да стартирам програма за Windows x32 ?
Настройка на програми
3p0 13 4294 Последна публикация Jan 17, 2012, 13:46
от bop_bop_mara
[решен]Chakra 2012.04.14 доста тиха.
Настройка на програми
bazu 2 2111 Последна публикация Apr 18, 2012, 17:56
от bazu
Инсталирах нов Линукс: Chakra
Настройка на програми
3p0 7 3245 Последна публикация Jul 21, 2016, 14:26
от malin