Автор Тема: Home Data Center!?  (Прочетена 32278 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Home Data Center!?
« Отговор #120 -: Sep 07, 2012, 23:18 »
И за какво да ми прави забележка, дай една причина поне. Да съм казал нещо, което не е истина, а?
Има си репорт функция, репортни ме, ама дай и причина...

Относно ника - единствените, които могат да ми направят проблем за него са лично от Intel Co. точка.
Ако човека с тоя ник поиска изрично да си го сменя, ще го направя, въпреки че ако не си сляп ника ми не е intel, a !ntel.
Като не може да се захванеш за друго, почваш да си ги смучеш от пръстите.

Мога за много работи да се захвана, но всички в този форум ще потвърдят, че ти си първия на който говоря по този начин, щото форумите са за обмяна на идеи и взаимопомощ, а не за заяждане!

Ако искаш да ти дефинирам какво е взаимопомощ и услуга, и това мога!
Взаимопомощ е когато търсиш решение за нещо и искаш акъл как сам да го направиш, а услуга е, когато не ти се занимава и търсиш някой който да ти го направи! Тогава е редно да се спомене и за някакво възнаграждение.

1) Придържай се, ако обичаш към тези съвсем прости формулировки!

2) Когато питането на някой е за нещо конкретно, не давай съвети за ползване на консултантски услуги, защото най-малката причина е, че някой арбайтер на 400-500 лева заплата, не може да даде свестен акъл на друг който търси доста повече, щото ако имаше, щеше да си оправи своето положение, а не чуждото(в случай, че не ме разбираш, нали се сещаш, че не шефовете, а арбайтери провеждат консултациите)!

3) Темата е техническа, а не икономическа! 
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Home Data Center!?
« Отговор #121 -: Sep 07, 2012, 23:24 »
Съгласен съм, но просто, не знам - като видя такава тема и ...

По-скоро ми прилична на нещо като: Размисли и страсти относно DC
Нямам нищо против дискусията или самата тема, но просто отношението на автора е меко казано неадекватно и то в собствената му тема. Ти го питаш нещо съвсем културно, той не отговаря.
Ок игнорирам го него и повече няма да се конфронтирам, но не мисля че така е правилно.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Home Data Center!?
« Отговор #122 -: Sep 07, 2012, 23:37 »
Цитат
Мога да отправя неофициални забележки към хората, които повдигат теми и, като им обяснят какво им трябва и как се прави, нито показват, че се информират по темите, които са им непознати, нито изобщо се вслушват в съветите и продължават да си правят това, което са си наумили. Не че нямаш право да си вършиш каквото си искаш, но, ако няма да възприемаш отговорите е безсмислено да задаваш въпросите.

Отчитам грешката си, че не биваше да споделям с какво съм се захванал, щото резултата е, че половината страници мнения са просто спам и нищо полезно за никой, а само конкретния ми проблем, за това дали имам някаква възможност да заобиколя BGP и да не се занимавам с рипета и абонатни станции, но споделих с какво съм се захванал, с идеята, ако някой друг има такива идеи, да обменим опит.
Знам много добре, че това, погледнато през призмата на работници в големи фирми с купища сървъри или дейта центрове може и да звучи налудничаво, но за мен, и за други не е.
Правя доста експерименти и както виждаш, споделям знанията си със всеки който има нужда от тях, а не да се появявам само когато имам нужда от помощ и да изчезвам.
За всичко от което имам нужда за да го направя това с което съм се захванал, имам условия, а има и доста технически решения с които да се реализира!

Не съм и няма да бъда захлупен който като му кажат клакьорите на епъл и мс, че това е невъзможно по този начин, а само с куп изсмукани и скъпи технологии и да се отказва!
Не ме обвинявай, че съм от тези дето каквото и да им разправят, те си правят каквото си наумят, щото имаме съвсем различен мироглед за нещата от живота!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Home Data Center!?
« Отговор #123 -: Sep 07, 2012, 23:41 »
Цитат
Ок игнорирам го него и повече няма да се конфронтирам, но не мисля че така е правилно.

Това ще е най-правилното ти решение относно моите теми и коментари и за мен това ще е последния ми коментар към твое изказване, докато не си нарушиш обещанието!
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Home Data Center!?
« Отговор #124 -: Sep 07, 2012, 23:49 »
Това ще е най-правилното ти решение относно моите теми
Припомням на всички, че това, че някой е започнал тема, не прави темата негова собственост! Съответно не му дава и права да определя кой да му отговаря на въпросите и кой - не. Правилата на форума ясно казват кога и как да се пишат постове и защо те биха могли да бъдат модерирани/изтрити. Всякакви други "надправила" и подобни волности от страна на потребители, освен че са нередни, би трябвало и да са нежелани от всички тук.
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Home Data Center!?
« Отговор #125 -: Sep 07, 2012, 23:58 »
За BGP и AS няма как да го "заобиколиш" за това, което искаш да постигнеш.
Няколко пъти ти го споменах, и други хора го казаха.
Няма начин когато, така да го наречем - IP адрес "падне" достъпа до него да "дойде" през другия доставчик. Освен, ако това IP не е част от твоя мрежа, твоя AS, и имаш BGP сесии с поне 2 доставчика. Тогава IP-то просто не се интересува от кой доставчик му "идва" връзката.

Но дори и да вземеш IP, AS... едва ли доставчика ти ще предостави BGP.
А и да предостави - цените на такъв тип свързаност са от 500 лева месечно нагоре.
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Home Data Center!?
« Отговор #126 -: Sep 08, 2012, 00:00 »
Имам един въпрос свързан с темата.
Някой да е виждал или да има информация за подово отопление реализирано с помоща на водно охлаждане за компютър (топлината от водното се ползва като парно)?
Имаше един чуждестранен блог с реализация на подобен проект, но не мога да го намеря.
Хубавото е че всичко е разположено хоризонтално на едно ниво и не се изисква прекалено мощна помпа. Както се вика - с един куршум, два заека :) Може да е полезно за темата.

И за протокола: Аз следя форума от много време. Регистриран съм в него от 2010 и придобих смелост да пиша чак 2012. И не е хубаво да се говори наизуст.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Home Data Center!?
« Отговор #127 -: Sep 08, 2012, 00:01 »

Би трябвало производителите да са предвидили такъв вариант си мисля, и за да бъде приложим, трябва и някакви правила да са спазени или спазват и когато стане гаф, той поради човешка некомпетентност, ако производитела е предвидил такава възможност!
Било то още при създаването на райда или в последствие при смяната му.


той нека ти изгори RAID-а, пък ти обвинявай админа в некомпетентност :)
Това е електроника, и тук няма правила - ако изпуши ще изпуши и толкова. И никой не е отговорен.
Производителя поема някаква отговорност с гаранцията, но тя се изразява в поправка/подмяна на повредения компонент. Ако тази повреда е довела до загуба на информация - това си е твой проблем :)

Митаче, това изказване ми звучи доста безотговорно!
Точно защото е елктроника или механика е нормално да дефектира. Производител който прави техника за такава сфера, дори и най-измисления да е, не може да не е предвидил възможност при замяна на частта, да не се изгубят данните!!!!!
За хората които биха исипали толкоз пари за такава техника, възстановяване на сумата по гаранцията, им е най-малкия проблем! Бекъпите не са оправдание за никой производител, да не предвижда безпроблемна смяна на контролер и това, че поне теоретически на знаеш как става, а ще чакаш комплицираната ситуация в която всички бързат и да ровиш в документации е кофти, а още по-кофти е това, че изобщо не си се заинтересувал, контролерите които вие ползвате, дали могат да се сменят безпроблемно!
Аз за моя контролер до сега не съм се интересувал дали може да се сменя безпроблемно щото от темите тук знаех, че няма проблем да се сменят контролери от една марка, но сега съм малко в тъч от това и щото и вие ползвате на същата марка май, дай да вземем да го проверим този въпрос.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Home Data Center!?
« Отговор #128 -: Sep 08, 2012, 00:07 »
За BGP и AS няма как да го "заобиколиш" за това, което искаш да постигнеш.
Няколко пъти ти го споменах, и други хора го казаха.
Няма начин когато, така да го наречем - IP адрес "падне" достъпа до него да "дойде" през другия доставчик. Освен, ако това IP не е част от твоя мрежа, твоя AS, и имаш BGP сесии с поне 2 доставчика. Тогава IP-то просто не се интересува от кой доставчик му "идва" връзката.

Но дори и да вземеш IP, AS... едва ли доставчика ти ще предостави BGP.
А и да предостави - цените на такъв тип свързаност са от 500 лева месечно нагоре.

Този въпрос го приключихме Френд и няма нужда да го разискваме от ново. Разбрах, че няма начин да го заобиколя.
Само споменах, поради какъв проблем пуснах темата, а вече сме на 9-та страница :D
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Home Data Center!?
« Отговор #129 -: Sep 08, 2012, 00:08 »
Никъде не съм писал, че няма да пиша, в която и да било тема. Няма да се конфромтирам и няма да пиша, са две различни неща :)

Съжалявам, но не никой освен модераторите/админите не може да ми забрани това без основание.

По темата: Цената на BGP сесия, зависи ли от това колко голяма фирма си. Имам предвид - ако си голяма фирма по-скъпо ли ще ти излезе или обратното?

П.П: И ако имаш нещо лично към мен, пращай го на ЛС, няма нужда другите да ти четат псувните.
« Последна редакция: Sep 08, 2012, 00:17 от !ntel »
Активен

drag

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
  • Distribution: Debian; FreeBSD
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Home Data Center!?
« Отговор #130 -: Sep 08, 2012, 00:18 »
По темата: Цената на BGP сесия, зависи ли от това колко голяма фирма си. Имам предвид - ако си голяма фирма по-скъпо ли ще ти излезе или обратното?

Не, bgp си е bgp, даже не съм сигурен, че изобщо типа свързаност струва пари. Ние за типа рутиране не плащаме нищо. Плащаме си за капацитета на линковете (каква хубава българска дума :)).

update:

Всеки голям доставчик би ти анонсирал мрежата по BGP стига да имаш AS. Ти ще си платиш за капацитета на таси връзка. Ние имаме BGP с два доставчика и си плащаме за свързаността. Можеш дори да се договориш с него как да ти анонсира останалите мрежи на теб. Примерно аз исках да ми анонсират целия BG Peering и само default за internationl-а, за да пестим малко ресурси...
« Последна редакция: Sep 08, 2012, 00:30 от drag »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Home Data Center!?
« Отговор #131 -: Sep 08, 2012, 00:24 »
Никъде не съм писал, че няма да пиша, в която и да било тема. Няма да се конфромтирам и няма да пиша, са две различни неща :)

Цитат
Ок игнорирам го него и повече няма да се конфронтирам, но не мисля че така е правилно.

А били ми превел това как да го разбирам и това, че ми отговаряш след 2-3 поста с бъзикане, не е ли конфронтиране!?

Цитат
Припомням на всички, че това, че някой е започнал тема, не прави темата негова собственост! Съответно не му дава и права да определя кой да му отговаря на въпросите и кой - не.

Ами то добре го припомняш, но когато някой се меси в тема в която е нежелан, то обикновено е цел заяждане!
Единственото изключение което ми идва на акъл е, да попита нещо което му е дошло на акъл покрай темата, за да не пуска нова!
Човек пуска тема за да търси решение на проблем и нормалното нещо е да пишат в нея само такива които имат решение или идея за решаването на проблема, а аз съвсем в прав текст казах, че не желая помощ нито идеи от него!
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Re: Home Data Center!?
« Отговор #132 -: Sep 08, 2012, 00:37 »
//off
Между другото - много лесно можеш да отстраниш проблема с топлината.
Машината се потапя в олио и работи! НЕ - не се шегувам.
Ако преди ентусиастите са го правили, сега и Интел проучват (!!! 1 година тестове !!!)
http://www.google.com/search?client=safari&rls=en&q=intel+test+oil

То това изобщо не е шега, щото машинното масло си е много добър изолатор.
(mineral oil не се превежда като олио ами си е масло)
А интел нищо ново не са измислили, щото масло и сега се използва за охлаждане на големите силови трансформатори - те целите са заляти с масло.
http://www.google.com/search?um=1&hl=bg&newwindow=1&safe=off&rlz=1B6GGGL_enBG295BG356&biw=1039&bih=645&tbm=isch&sa=1&q=power+transformer&oq=power+transformer

На картинките мисля, че онова  дето е закачено отгоре и в страни и изглежда като варел  - е контейнер за масло. И от там също се долива.
« Последна редакция: Sep 08, 2012, 00:44 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

drag

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
  • Distribution: Debian; FreeBSD
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Home Data Center!?
« Отговор #133 -: Sep 08, 2012, 00:42 »

То това не е шега изобщо, щото машинното масло си е много добър изолатор.
(mineral oil не се превежда като олио ами си е масло)
А интел нищо ново не са измислили, щото масло и сега се използва за охлаждане на големите силови трансформатори - те целите са заляти с масло.
http://www.google.com/search?um=1&hl=bg&newwindow=1&safe=off&rlz=1B6GGGL_enBG295BG356&biw=1039&bih=645&tbm=isch&sa=1&q=power+transformer&oq=power+transformer

На картинките мисля, че онова  дето е закачено отгоре и в страни и изглежда като варел  - е контейнер за масло. И от там също се долива.

Това от горе се нарича маслоразширител, целта е да има накъде да се разширява маслото когато се загрее, иначе самия трансформатор е потопен целия вътре в в масло, всичко е вътре в тая метална куруба.
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Home Data Center!?
« Отговор #134 -: Sep 08, 2012, 00:50 »
Онова с трансформаторите е подобно, но там говорим за киловолти и киловати.

Тук е по-различно. До сега ентусиастите си потапяха машините в олио (примери из нета има доста). Сега обаче голяма компания се залавя с тази технология и експериментират с нея. Самия факт че 1 година въртят тестове е показателен.

Ето и статия:
http://opasno.com/reviews.php?read=11 (на български с олио Роса Калина!)
http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/62157-Потопяемо-PC-или-алтернативно-охлаждане-с-ОЛИО-(или-трансформаторно-масло)!
« Последна редакция: Sep 08, 2012, 00:53 от n00b »
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения