Автор Тема: Батерия или „ново“  (Прочетена 2888 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Батерия или „ново“
« -: Mar 12, 2013, 11:10 »
Несполуката някой път чука на вратата. Вчера следобед установих, че батерията на лапнитопа съвсе е сдала багажа, а добичето не ще да работи без батерия, ако ще и на 1% да е. Най-евтиното дето намерих е това:

http://bateriya-laptop.com/25321/ibm-x41t-144v-4500mah-black
http://bateriya-laptop.com/30370/ibm-x41t-144v-5200mah-black

Защото нямам вариант да не пазарувам от Б-я. Да де, ама цялото желязо не струва повече от 250 кинта. Даже не го намерих да се продава вече, съдя от подобни модели. Кофтито е, че преди шест месеца се набутах 120 левчета да му взема две гъбки памет, че беше със 768 горкото и няма да Ви обяснявам какво мазало е. На две вече е супер прилично даже мога едновременно да имам Опера с ~ 40 стр. и отворен Опънат Офис с някакъв документ да речем. Преди само от Операта да е умряло.

Взех го преди близо три години на втора ръка (странно тогава беше около 400, нещо цените втора ръка не мърдат много), ама като да има още животец в него. Какво мислите? Да се набутвам ли за батерия? Или да взема друго на втора ръка? Ама тогава пък ще ида пак на към четири стотака, защото ако ще е „ново“ то поне някое друго параметърче да му е нагоре, я диск, я професор, я монитор. Не върви за триста кинта да взема почти същото.  Нещо и двете решения на дилемата не ми звучат добре, та да питам какво мислите.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

CTEHATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 101
    • Профил
Re: Батерия или „ново“
« Отговор #1 -: Mar 12, 2013, 11:34 »
Има и вариант за рециклиране на батерията (подмяна на елементите вътре). Последно съм гледал такава оферта преди 5 години, но не пречи да поразучиш.
Успех!
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Батерия или „ново“
« Отговор #2 -: Mar 12, 2013, 12:25 »
Има и вариант за рециклиране на батерията (подмяна на елементите вътре). Последно съм гледал такава оферта преди 5 години, но не пречи да поразучиш.
Успех!

Crash Bg предлагат май тази услуга -- по информация от миналата година.
Активен

the lamer's team honourable member

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Батерия или „ново“
« Отговор #3 -: Mar 12, 2013, 12:30 »
Несполуката някой път чука на вратата. Вчера следобед установих, че батерията на лапнитопа съвсе е сдала багажа, а добичето не ще да работи без батерия, ако ще и на 1% да е. Най-евтиното дето намерих е това:

http://bateriya-laptop.com/25321/ibm-x41t-144v-4500mah-black
http://bateriya-laptop.com/30370/ibm-x41t-144v-5200mah-black

Защото нямам вариант да не пазарувам от Б-я. Да де, ама цялото желязо не струва повече от 250 кинта. Даже не го намерих да се продава вече, съдя от подобни модели. Кофтито е, че преди шест месеца се набутах 120 левчета да му взема две гъбки памет, че беше със 768 горкото и няма да Ви обяснявам какво мазало е. На две вече е супер прилично даже мога едновременно да имам Опера с ~ 40 стр. и отворен Опънат Офис с някакъв документ да речем. Преди само от Операта да е умряло.

Взех го преди близо три години на втора ръка (странно тогава беше около 400, нещо цените втора ръка не мърдат много), ама като да има още животец в него. Какво мислите? Да се набутвам ли за батерия? Или да взема друго на втора ръка? Ама тогава пък ще ида пак на към четири стотака, защото ако ще е „ново“ то поне някое друго параметърче да му е нагоре, я диск, я професор, я монитор. Не върви за триста кинта да взема почти същото.  Нещо и двете решения на дилемата не ми звучат добре, та да питам какво мислите.

Аз се качих на x61, тъй като x41 са с кълцан по размери HDD -- от 2,5" на 1,8" и е голяма мъка да се намери такъв,а моя тракаше заплашително.

А и нали преди няколко дена пуснах една обява за такава машинка на повече от прилична цена.

На моята и смених първо батерията, че отказа да зарежда изобщо, след това и сложих още 2 gb RAM и сега мисля да я ползвам, докато дъното е здраво. В един момент ще и сложа и някой SSD на мястото на стария HDD и машинката ще литне съвсем.

За батерии -- пиши на servizat.com -- моята дойде от там, но цената и беше горе-долу като посочените от теб. Но това беше преди повече от 2 години.
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Батерия или „ново“
« Отговор #4 -: Mar 12, 2013, 13:51 »
Да ddantgwyn твоята машина е първото, което погледнах. Затова бяха думите „триста лева за същото“. Имах предвид точно нея. Има същият професор, диск, размер на екрана, памет, като сегашната ми изстрадала машинка, лишена от ток. Е модела е някакъв по-нов дето не го знам, но параметрите същите.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Neo2SHYAlien

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 93
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: Gnome3, E17
    • Профил
    • WWW
Re: Батерия или „ново“
« Отговор #5 -: Mar 12, 2013, 14:05 »
Смело се оглеждай за друго. Втора мотика до 400 кинта ще си вземеш нещо що годе смислено. На баща ми на приятелката и избирах наскоро за толкова пари беше с 3ГБ рам ddr2 800, 250 май беше диска 2 ядрено с външно видео на Nvidia. Марка не помня ама май беше Asus
Активен

- Би ли ми казал кой път да хвана оттук? - попита Алиса.
- Зависи накъде отиваш - отвърна Котаракът.
- Все едно накъде...- каза малкото момиче.
- Тогава е все едно кой път ще вземеш - рече Котаракът.

NorthBridge

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: Slackware-current
  • Window Manager: Enlightenment E17
  • Mad Tinkerer
    • Профил
Re: Батерия или „ново“
« Отговор #6 -: Mar 23, 2013, 08:13 »
Аз бих си взел батерия в отчаян опит да изстискам последни капки живот от него ;D  Но ново лаптопче е най-добрия вариант, просто защото щом целия лаптоп го оценяваш на 250 за момента, 100 за батерия си е набутвация. Ако нещо друго тръгне да се скапва, ще стане още по-забавно. Така че отдели малко стотинка, вземи нещо хубаво и забрави за проблеми с него в близките 3-4 години. Дори и втора ръка, на който после му вземеш евентуално чисто нова батерия пак е по-добра инвестиция.
Активен

I did a 'zcat vmlinuz > /dev/audio' and I think I heard God...

tonitochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 699
  • Distribution: Kubuntu and Xubuntu
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
    • WWW
Re: Батерия или „ново“
« Отговор #7 -: Mar 23, 2013, 10:28 »
Не разбрах как без батерия хич не работи.
Ползвай го просто като настолен, без батерия и ще си спестиш паричките. Демек вадиш батерията и го слагаш на бюрцето и си караш на кабела само.
Аз дадох на сина един HP Compaq nx6310, дето го ползвах на работата. И втората батерия умря (втора употреба) и се е ползвал изключително на кабел и малкия сега пак така си го ползва без проблем. Е не е много мобилен, ама пак може да си легне и да си гледа филмите в леглото...
« Последна редакция: Mar 23, 2013, 10:32 от tonitochev »
Активен

Debian
 http://debian-az-propaganda.blogspot.com/
вестник за GNU/Linux  http://vestnik.hbcom.info/news.php
 http://tonitochev.net16.net/

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Батерия или „ново“
« Отговор #8 -: Mar 23, 2013, 14:05 »
Неможе, каза човека... някой лаптопи действително отказват да тръгнат без батерия, не знам защо, но или е биос виновен или няма какво да му затвори веригата, знам ли ... ?!
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Батерия или „ново“
« Отговор #9 -: Mar 23, 2013, 17:41 »
ново
Активен

flysoldier

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
  • Distribution: Ubuntu 12.10 64bit / Windows 8
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Батерия или „ново“
« Отговор #10 -: Mar 24, 2013, 00:33 »
Провери този сайт  http://www.kvantservice.com/   Обади се ако го няма модела.  А ако решиш за нов лаптоп (втора ръка) тук цените са доста добри и лаптопите са проверени!
Активен

Somebody better put you back in your place!

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Батерия или „ново“
« Отговор #11 -: Mar 24, 2013, 09:21 »
Инж. аз точно така го ползвам от много време, защото на батерия не можеше да изтрае и пет минути. Е да де, ама като това време падна под десет секунди, машината просто се изключва.

Митак със сигурност не е в bios-a, а явно батерията затваря веригата, защото ако не е сложена батерия, просто не се включва. И аз не знаех, че има такива лаптопи, ала явно има.

Благодаря на всички включили се в темата, дадохте много ценни насоки, всеки от Вас!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear