Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Надолу

Автор Тема: дали моят глас се брои и има ли смисъл да гласувам?!??!?  (Прочетена 21741 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
За силна държава със силна централна власт-опираща се на пряк брутален контрол от народа!

Ооооо робска душицо! Това е феодалната държава или монархия, империя и тем подобни! В демократичната държава, парламента трябва да създава закони с които хората чрез свободата си да допринасят за благоденствието, а не 1 да контролира сякаш е негова собственост!
Активен

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Цитат
То, това дето го препоръчваш е хубаво само на хартия и то само за теб.

Държавата - това е обществото на територията. Не чиновниците.

Данъците се заплащат, за да просъществува обществото, а не чиновника.

Прост пример:

- Солидарно събираме и спестяваме пари, за да има пътища и по тях да си караме дву- и четириколките;
- Солидарно събираме и спестяваме пари, за да могат да се изплащат заплати на учителите и в по-бедните райони на страната;
- Солидарно събираме и спестяваме пари, за да могат членове на обществото, които по една или друга причина не могат вече да допринасят за общото благо (колкото и утопично и изтъркано да звучи), не ги бъркай с тези, които никога не са положили такива имайки възможност, да водят някакъв приличен живот;

и т.н.

Краденето и бъркането с пълни шепи в общата касичка е друга тема.

Напълно съм съгласен с теб,  че се събират пари не за чиновника, а солидарно за да има общество, но реалността е съвсем друга!
Удържа ти се ЗО, но като ти се наложи да отидеш при доктор, хайде разчитай само на него! Ако нямаш да си платиш, умираш си! Аз този проблем съм си го разрешил със здравна застраховка. Струва ми по-малко от здравната осигуровка, плащам си на всякъде и после ми ги осребряват. Не ползвам "благата" на тези от които им удържат!
Би трябвало от това плащане солидарно, да имаш и пътища за колата, но въпреки, че си плащаш данък за нея и винетка, пътищата са под всякаква критика!
Единственото за което плащаш солидарно е за образование! За друго не се сещам! Ни и него няма какво да го коментираме! Чистотата си я плащаш според жилището, данъци за него също плащаш, водата, тока......, пенсията, здравето както казах, за какви обществени разходи се харчат тези акцизи и ДДС които ти оскъпяват с почти двойно всичко което купуваш и не е включено в отделни пера за които плащаш отделно!?
Пропуснах, че освен за образование, не плащаш отделно и за полиция и армия които също в това си състояние са абсолютно ненужен разход!
Мисля, че и сам можеш да си издириш инфо какви са приходите от ацизи, ДДС и ДО и да ги сравниш с бюджетите на полицията, армията, оброзованието и култура, а къде се губи разликата сам си отговори.

Продължавам да твърдя, че и от малкото данъци които успяват да ми вземат под формата на ДДС и акцизи, ползвам много по-малко от това което не си го плащам отделно! И не желая да плащам за "общество" на което му пречи това, че съм независим от него!

Как да ти кажа ... и двамата сме прави :D  [_]3  ;D
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

edmon

  • Гост
Цитат
Не моите права произлизат от държавата, а държавните задължения произтичат от мен. Държавата не е някакъв божествен орган, че да ми казва тя на мен нещо. Твоето разбиране е феодализъм!!!

Едмон, по-просто и точно от Гогата не бих могъл да ти го кажа и аз! Аз не искам да съм феодал на никого и няма да позволя на никой да бъде феодал към мен с мен.
Ти и другите мислещи като теб си намерете други!
Аз от държавата не искам нито пенсия, нито социални помощи, нито медицинско обслужване! Тези проблеми съм си ги измислил за себе си по-ефективно от това което те ми предлагат!
Ако ми предложат нещо по-добро от това което съм си измислил аз, ще се включа, но до тогава съм аут! На тези които подкрепят разхищаването на държавните/обществани средства поради малоумието си, не смятам да им плащам сметките.
Точно такива като теб които се борят уж за някаква демокрация искат да заробят/закрепостят всеки който е малко или повече свободен и да му отнемат всички свободни избори! Да му наложат избор който да бъде това което те искат!
Аз по този начин дори не желая да живея на този свят и затвори не могат да ме стреснат!
Всеки сам си гради живота и това какъв живот ще живее зависи единствено от собствените му действия и решения!
Да, прав си, че в друга държава не бих могъл да живея по този начин и поради тази причина, за мен изхода от проблемите не е летище София и поради тази причина си градя живота тук, а не в чужбина :D , но пък там в техните затвори се живее доста по-добре от колкото свободен в БГ, та и там има не лош избор :D


Ние живеем точно в твоя вид свобода 23 години, кефи ли те?
Разбери докато ти не си отговорен към обществото и държавата, те също няма да
са отговорни към теб, и както се вижда резултатите не са цветущи!
Ти замислял ли си се , дали това, което вършиш не би ти донесло в
пъти по-високи доходи, ако държавата в която живееш е нормална.

Активен

edmon

  • Гост
Ами тя държавата е солидарна към неможещите и тъпите, а ти искаш да им се отнемат правата да гласуват. Или може би трябва да разделим неможещите на "бабички и цигани", които са от лошите неможещи и "мързеливи чекиджии"...ъъъм там някакъв по-политически коректен термин, които са от добрите неможещи.

Моите впечатления са че генерално, белите и млади неможещи не искат да се идентифицират с мургавите и възрастни неможещи и цялата аргументация е на расов или възрастов критерий. А реално и едните и другите допринасят еднакво за лелеяната държава.

И на теб ще предложа, избери си друга държава! :)
Не знам какво разбирате под държава, аз я разбирам такава, която се грижи за неможещите, защото може да родят някой можещ, а също така се грижи за можещите, защото могат да родят някой неможещ! Затопляш ли?

Надявам се и вярвам, че ти и Гого и там още който ми опонира, цял живот в частни колежи сте учили,
 в частни болници сте се лекували, платено обучение в университета сте завършили и така е било с вашите роднини до девето коляно.... ... :)))
« Последна редакция: Jun 17, 2013, 21:32 от edmon »
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Цитат
За силна държава със силна централна власт-опираща се на пряк брутален контрол от народа!

Ооооо робска душицо! Това е феодалната държава или монархия, империя и тем подобни! В демократичната държава, парламента трябва да създава закони с които хората чрез свободата си да допринасят за благоденствието, а не 1 да контролира сякаш е негова собственост!

  Робът като теб утре пак ще гласува за партиите контролирани от мутрите, и като овца ще го доят и колят, докато му прережат накрая гръкляна, докато блее в несъзнателен сън!

   Какви закони бре, като мутрите контролират парламента бре???  И  за който и да гласуваш-пак на мутрите ще служи бре!

     Ако утре народът тръгне срещу мутрите ще го подкрепя, ако ли не ще знам, че всички сме мъртви, макар някои от нас да са със свободен дух!!!

    Чул той за парламент и демокрация-много сме далеч от западна Европа, но сме длъжни поне да се опитаме, защото там гласуването за партии в парламент  има ЗЛАТНО покритие-което се казва-БРУТАЛЕН НАРОДЕН КОНТРОЛ!!!

  Чул нашия за демокрация....
« Последна редакция: Jun 17, 2013, 21:46 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
На такъв народ, такива управници му се падат!
Проблема на вас е, че гледате не там където трябва!
Ако има крадци, проблема не в крадеца, а в този който на който вие му плащате заплатата, а той твори тъпи закони и на другия който също си получава заплатата, но не прави нищо за да го хване!
Ако има незаконен внос който бърка честния предприемач, проблема не е в предприемача който се мъчи да оцелее като съкращава някои плащания, а в този на който вие му плащате заплатата!
Ако има такива които укриват осигуровки, то е защото има други които вместо да му предложат разумен бизнес модел за да не укрива, те освен, че си получават заплатата от вас, крадат също от вас, а не от мен който не внася!
Всеки който може да си купи компютър, може вместо да виси във фейса да попрочете и да понаучи нещо с което да си вдигне квалификацията и заплащането, но не го прави и ти ако искаш го подпомагай, но аз няма!
Проблема не е в богатите, а в тези които създават предпоставките да богатеят мошениците, а не тези които могат да работят!
Аз продавам знанията си на хора които имат нужда от тях и са готови да ми платят и за това чета и експериментирам, за да имам какво да продавам!
Това го може всеки неможещ който иска да си промени съдбата, а не да реве и чака някой да му даде бадева!
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
   Тъй тъй..
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Та, нямам нищо против да помагам на ощетените от Бога и съдбата, но не и на тези които те искат сами да си помогнат, а още по-малко и да плащам сметките на тези които не само, че не благодарят на тези които им плащат заплатите, ами ги и крадат!
Вие които искате си плащайте, но не се опитвайте да ми налагате волята си, нито да ме убеждавате, че така било редно!
Всеки сам решава как да си харчи парите които изработва!

А пък точно Западна Европа и ЕС не могат да бъдат модел за нашето развитие с тяхната растяща безработица и малоумни закони които принуждават честните хора да си местят производството и да оставят камара други без препитание!
« Последна редакция: Jun 17, 2013, 22:31 от backinblack »
Активен

drag

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
  • Distribution: Debian; FreeBSD
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
@backinblack

Нямах никакво намерение да пиша в тази тема, обаче проповедите на върналия се в черното са на път да ме разплачат, съвсем сериозно, на ръба съм.

Няма да влизам в безмислени спорове. Искам просто да попитам, ти какво предлагаш? Как според теб би трябвало да се случат нещата и как смяташ, че бихме могли да го постигнем?
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Съжалявам Френд, но ако имах решение на проблема, нямаше да съм тук във форума!
За сега знам само, че трябва да ги огранича тези мизерници като ги лиша поне от моя приход! От това повече не съм в състояние да направя сам!
Активен

drag

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
  • Distribution: Debian; FreeBSD
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
За сега знам само, че трябва да ги огранича тези мизерници като ги лиша поне от моя приход! От това повече не съм в състояние да направя сам!

Нека поразсъждаваме задно...
Значи ти казваш, че сам, можеш да лишиш тези мизерници (Здравни служители, учители и други подобни пълни "мизерници") от твоите приходи. ОК. Нека сега за секунда си представим че спечелиш достатъчно последователи, които също решат да лишат тези "мизерници" и от своите данъци. Какво следва от това?
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
За сега знам само, че трябва да ги огранича тези мизерници като ги лиша поне от моя приход! От това повече не съм в състояние да направя сам!

Нека поразсъждаваме задно...
Значи ти казваш, че сам, можеш да лишиш тези мизерници (Здравни служители, учители и други подобни пълни "мизерници") от твоите приходи. ОК. Нека сега за секунда си представим че спечелиш достатъчно последователи, които също решат да лишат тези "мизерници" и от своите данъци. Какво следва от това?

Ооооо не! Мизерниците са политиците и корумпираните чиновници които източват парите които внасяш!
Не учителите и здравните работници! Направи си сам проучване, колко пори влизат в бюджета от акцизи, ДДС и ДОД, колко е бюджета на полиция, армия и образование и колко от тях изтичат в джобовете на мизерниците!
Друг е въпроса, заслужават ли си полицаите заплатите след като не могат да се справят с циганското мародерство, а какво остава до мафията.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Драг, би ли ми обяснил, къде е демокрацията когато искаш и се опитваш да налагаш на някой да живее е по твоите правила, според твоето виждане за живота, искаш да плаща, демек да работи повече от колкото потребява, като в същото време, той не ти пречи ти да си живееш както ти си преценил за правилно!?
По същия начин поставях и въпроса с пушенето на закрито! Защо да няма право собственика на обект сам да решава дари ще се пуши вътре или няма да се пуши, а този които не иска да се трови и вмирисва, да не влиза!?
Защо на всички трябва да се налага нечии чужд модел, а не могат да бъдат оставени да се спасяват така както те намират за добре!?

Отново ще подчертая, че това да прави каквото си иска, не означава да убива, изнасилва или вдига шум с което да нарушава правата на другите!
Освен, ако не смяташ, че имаш право да налагаш на другите да работят вместо теб, щото те били можели, а ти не можеш!
Активен

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Може ли да ви прекъсна за малко. Не е момента да се делим на тия и ония, на прави и грешни. Струва ми се, че в дебат/културен спор бихме могли да си изясним какво трябва да се прави от тук нататък, естествено след като пометем тези, които се подиграват с нас. Визирам Бадемов, СерГей, Лидеров, В.В., Годан, Ч.Ч. и т.н. . И мутрите, които ги подкрепят  ;)
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Аз не виждам как ще стане това!
Хайде стига сме спорили и да бъдем задружни и от къде да започне!? Но как да стане, когато ти не си съгласен, че забраната за пушене на закрито трябва да отпадне, но не защото аз съм пушач, а защото ограничава свободата на друга група хора, че осигуряването трябва да бъде доброволно, защото само тогава ще ни предложат бизнес модел при който на всички да ни бъде изгодно да се осигуряваме, а не да нарушаваме закона, че още и други неща, а аз съм на противното мнение!? Това за да стане, трябва ти да се съгласиш с мен или аз със теб, а на мен не ми е изгодно да давам повече от колкото потребявам и то за хора които вместо да ми благодарят, че го правя се чудят как да ме ограничат, за да ме принудят да давам още повече!
Аз поне не виждам как ще стане докато не си сменим чипа и не изхвърлим робското мислене от себе си.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Нагоре
« назад напред »