Автор Тема: Какво става с форума?  (Прочетена 10152 пъти)

bozhan

  • Гост
Re: Какво става с форума?
« Отговор #30 -: Jul 04, 2013, 23:56 »
А аз какво да правя , като домейна от който съм се регистрирал вече не е мой!?!?!??!:(
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Какво става с форума?
« Отговор #31 -: Jul 05, 2013, 08:38 »
Цитат
Полицайче, аз си мисля, че колкото са по-малко правилата е по-добре!
да оставим пазарът да реши?  ;)

Цитат
Достатъчно е само да не се допускат обиди.
Аа, това трябва да е една от основните работи.

Цитат
И какъв е проблема такива теми да са в отделна секция и да ги има!?
Мисля, че той имаше предвид такива теми да не изместват Линукс-ориентираните от колонката на "последни от форума", там в дясно на главната страница.

Цитат
В тоя ред на мисли, що не пуснем и секция за готварство...
Напълно подкрепям!

Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Какво става с форума?
« Отговор #32 -: Jul 05, 2013, 08:57 »
Предлагам да ми помогнете да събера списък на потребители с неактивни пощи, за да го пратя после на zeridon, за да замени пощите на тези потребители с активни. Нужни са три неща - потребителско име, нов email адрес и публично IP (или публични IP-та), от които потребителят пише във форума по принцип или поне най-често. Припомням, ако някой не знае, че всеки може да си провери публичното IP на адрес http://whatismyip.com
Можете да ми пращате данните на пощата, видима в профила ми, както и на лични съобщения в IRC чат канала #linux-bg във Freenode. Моля, НЕ създавайте засега нови профили във форума колкото за временно ползване!
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Re: Какво става с форума?
« Отговор #33 -: Jul 05, 2013, 10:51 »
Предлагам да ми помогнете да събера списък на потребители с неактивни пощи, за да го пратя после на zeridon, за да замени пощите на тези потребители с активни. Нужни са три неща - потребителско име, нов email адрес и публично IP (или публични IP-та), от които потребителят пише във форума по принцип или поне най-често. Припомням, ако някой не знае, че всеки може да си провери публичното IP на адрес http://whatismyip.com
Можете да ми пращате данните на пощата, видима в профила ми, както и на лични съобщения в IRC чат канала #linux-bg във Freenode. Моля, НЕ създавайте засега нови профили във форума колкото за временно ползване!


Не може ли да се се направи временно само един раздел достъпен са анонимно постване. Така всеки който има проблеми да може да си постне заявката/проблема без да се регистрира наново.

Е ще има малко спам, но пък юзерите няма да се чувстват изолирани и няма да си създават нови профили под друго име. Така докато им се оправят истинските акаунти.

Също така предлагам модераторите, да издирят юзерите с нови профили след проблема, да видят на кой стар профил съответства, да се свържат с тях, да им възстановят старите имена и да им изтрият новите профили. Щото така ще стане голяма обърквация.

 
« Последна редакция: Jul 05, 2013, 11:28 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Neo2SHYAlien

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 93
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: Gnome3, E17
    • Профил
    • WWW
Re: Какво става с форума?
« Отговор #34 -: Jul 05, 2013, 12:04 »
Аз предлагам като за начало едно mod_security на апача. В общи линии доста добре филтрира лошите погледи и мисли :)
Активен

- Би ли ми казал кой път да хвана оттук? - попита Алиса.
- Зависи накъде отиваш - отвърна Котаракът.
- Все едно накъде...- каза малкото момиче.
- Тогава е все едно кой път ще вземеш - рече Котаракът.

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Какво става с форума?
« Отговор #35 -: Jul 05, 2013, 13:42 »
Обърнаха ми внимание, че email адресът ми не се виждал публично в профила, така че ето го - neter_маймунка_moyat_точка_net. Тези, които вече ми писаха от други места, съм ги взел предвид.

Не може ли да се се направи временно само един раздел достъпен са анонимно постване.
В началото имах идея да предложа това на zeridon, но се отказах. Има си голяма вероятност от наспамване на раздела и идеята да пропадне, понеже няма да може да се отсее лесно нужното от плявата. Допълнително, искам IP-то на потребителя като единственото доказателство за притежание на акаунта, за което се сетих, та не е удачно тази информация да става публична със заявки за смяна на email-а в общ раздел на форума. Но съм отворен към идеи за други доказателства за собственост и въобще организацията по установяване кои са потребителите, които имат проблем с възстановяване достъпа до профила си :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Какво става с форума?
« Отговор #36 -: Jul 05, 2013, 14:27 »
neter, аз преди доста време имах собствен форум за не много дълго време и имам представа за какво говориш, но подкрепям идеята на Naka!

Аз бих могъл да се ангажирам временно да чистя ботовете, ако ми дадете модераторски права за секцията, а по поставените проблеми, само вие администраторите да комуникирате и вземате решения.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Re: Какво става с форума?
« Отговор #37 -: Jul 05, 2013, 15:10 »
В началото имах идея да предложа това на zeridon, но се отказах. Има си голяма вероятност от наспамване на раздела и идеята да пропадне, понеже няма да може да се отсее лесно нужното от плявата.

Абе то наспамването изобщо не е проблем, щото може да се търка всичко което е дори малко offtopic.
Проблем ще е да не се закачи някой бот и да флудне та да срине сървера. Та ако не може да сложи CAPTCHA идеята става нереализируема.

Ама ако много малко хора са засегнати изобщо не си струва усилията. Но от друга гледна точка, ако някой след месец, два...може и след година реши да се върне в форума....изобщо няма да разбере какво е станало и ще си регистрира нов акаунт. А ние сега сме в час. Една sticky публична тема най-отгоре, защитена с CAPTCHA, ще е много полезна. Не само за това а и за всякакви проблеми с акаунтите. Нали може да се види ip-то на публичен пост и да се сравни с IP-тата на постовете от оригиналното име?

Като имах проблемите с моя email - първата ми мисъл беше няма ли някъде къде да пусна пост публично, та да помоля някой да ми оправи акаунта.
« Последна редакция: Jul 05, 2013, 15:45 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: Какво става с форума?
« Отговор #38 -: Jul 05, 2013, 15:45 »
Много кандидати за модератори.
Друго си е да хванеш тоягата, а не да играеш по нея  ;)
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5293
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Какво става с форума?
« Отговор #39 -: Jul 05, 2013, 15:52 »
Хахахахаххахахаааааааааааааа
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Какво става с форума?
« Отговор #40 -: Jul 05, 2013, 16:06 »
clovenhoof, пишеш глупости и ме засягаш лично! Ако пак прочетеш, поне малко по-внимателно, предложих се САМО за тази временно секция, САМО временно и САМО да чистя ботовете които си пускат рекламите, а други да се ангажират с отговори и решения на поставените въпроси! Просто в момента имам излишно много свободно време и без това си вися по цял ден тук и на още няколко места.
Може и друг да поеме тази работа за времнно докато се оправят проблемите! Важното е да има добър ефект от идеите.
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Какво става с форума?
« Отговор #41 -: Jul 05, 2013, 16:39 »
clovenhoof, пишеш глупости и ме засягаш лично! Ако пак прочетеш, поне малко по-внимателно, предложих се САМО за тази временно секция, САМО временно и САМО да чистя ботовете които си пускат рекламите, а други да се ангажират с отговори и решения на поставените въпроси! Просто в момента имам излишно много свободно време и без това си вися по цял ден тук и на още няколко места.
Може и друг да поеме тази работа за временно докато се оправят проблемите! Важното е да има добър ефект от идеите.

Споко, back -- не усещаш ли, че се шегуват (макар, както се оказва, и на твой гръб ;))

Макар, че съдейки по опита си от fidonet, доста хора имаха желание да бъдат модератори :D

За теб не знам, познавам те само виртуално, затова приемам, че си добронамерен и с позанемарено чуство за хумор.

Иначе по темата --  може би е по-добре да се добави връзка във формата, която се появява, когато въведеш грешна парола, към страница, която да описва причините за този проблем и съвет да се използва другата връзка -- за поискване на нова парола. Аз лично така си „смених“ паролата. Иначе това с изпращането на информация за IP адреса на трети лица -- малко несигурно ми се струва (imho).
Активен

the lamer's team honourable member

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Какво става с форума?
« Отговор #42 -: Jul 05, 2013, 16:46 »
Абе, уж не ми липсва чувството за хумор, но не го схванах като шега, но както и да е!
Имам малко представа какво има в задната част на форума и който и да е, трябва да има права на модератор за трие и редактира чужди мнения каквито ще се явяват тези ботове, но за истински модератор си признавам, че не бих бил полезен!
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Какво става с форума?
« Отговор #43 -: Jul 05, 2013, 17:00 »
Иначе това с изпращането на информация за IP адреса на трети лица -- малко несигурно ми се струва (imho).
Лицата не са трети - ние тези IP-та ги имаме така или иначе в логовете. Целта на изпращането им към мен не е да ви намерим в базата (за целта си има потребителско име), нито да ги разберем какви са (ние си ги знаем), нито след изпращането им да ги предоставим на трети лица (това, ако искахме, можехме да го направим и без да ни ги пращате специално).
Целта е вие да се автентикирате пред нас, че наистина сте собствениците на акаунтите, за които ще ни пишете. С цел сигурност, за да не се получават драми, ако някой недобросъвестен потребител реши, че може да си присвои акаунтите ви, като ни пише да сменим email адреса в акаунта с неговия ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

bot

  • Гост
Re: Какво става с форума?
« Отговор #44 -: Jul 05, 2013, 20:54 »
...предложих се САМО за тази временно секция, САМО временно и САМО да чистя ботовете ...

...трябва да имам права на модератор за трия и редактирам чужди мнения каквито ще се явяват тези ботове, но за истински модератор си признавам, че бих бил полезен!...

 На два пъти вече ме споменаваш, усещам някакви лични нападки тука...
 ... пп  [_]3
Активен