Автор Тема: MySQL не се спира и не гаси и не рестартира сървъра нормално!  (Прочетена 7484 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
А като е вдигнат MySQL, можеш ли да влезеш вътре. любимата ти консола или с уебмин (мисля, че имаше плъгин)
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Няма проблем като е вдигнат и си работи без видими проблеми.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Ами, ако нищо друго не помага,пробвай да видиш кои файлове на
MySQL базата са отворени от друг процес, идентифицирай го, и го спри.
   Само,че,май няма да избегнеш писане в конзола...
   Сори,браточка  ;D
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
   Ами, ако нищо друго не помага,пробвай да видиш кои файлове на
MySQL базата са отворени от друг процес, идентифицирай го, и го спри.
   Само,че,май няма да избегнеш писане в конзола...
   Сори,браточка  ;D

Инсталацията е съвсем чиста! Само инсталиран виртуалмин и допълнителни пакети и никой не ползва MySQL
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Ами аз така като ти гледам лога явно това е причината, нещо пише яко по таблиците и той си изчака докато го фърли на диска, и после довърша при старт... Виж тука
А най-зле е когато нещо пише по таблиците баш по време на шътдаун .... и май това е твоят случай..

https://www.percona.com/blog/2009/04/15/how-to-decrease-innodb-shutdown-times/

И добре е първо да се спрат програмите/плъгините който го ползват преди да се спира сървъра


Виртулката е абсолютно прясна! Чиста инсталация на Убунту 16.04, виртуалмин и допълнителни пакети. Няма нито един домейн на още на нея и нито една пощенска кутия. Няма нищо, което да ползва MySql !

Това което колегата по горе е писал за кабела се отнася и до рестартиране/гасене принудително на виртуалка.

Също така провери да не ти свършва рамта.

Да знаеш от сега, че виртуалмина не е както си мислиш доказал се сефтуер понеже работи безпроблемно. Точно обратното е! Има причина големите хостинг компании да използват cPanel, а не виртуалмин. Не че и той е цвете за мирисане, но и на теб ще ти допадне повече, ако ги сравниш :)
« Последна редакция: Jul 31, 2017, 15:17 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

drag

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
  • Distribution: Debian; FreeBSD
  • Window Manager: Gnome
    • Профил

...Нямам намерение да бъда ИТ специалист и определено имам нужда от човек с който да работим заедно, но задължително условие е без конзола, а по универсални правила определени от уеб панела и разбираеми графично!...

Е те тава а баце. Правила определени от уеб панела, боже опази! Приятелю ти си ненормален. Значи ти трябва някой, на който да викаш работник, да работи както му кажеш, с инструментите, които ти му кажеш, ама да може да направи всичко, което поискаш по ония глупости написани от теб в цитата. Ти не си в час брат. Сипи си едно, че като те слушам /чета/ си само за маса с чичаци със шкембаци.

Задължително условие е да не се пипа конзолата, бооооожеееее,  не мога да спра да се възхищавам на глупостта ти.

Пийс брадър!
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Конзолата не е мръсна дума. Пипайте я барем от време на време.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
"Конзолата не е мръсна дума. Пипайте я барем от време на време."
Това го говоря от години , ама не вдяват ...
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил

...Нямам намерение да бъда ИТ специалист и определено имам нужда от човек с който да работим заедно, но задължително условие е без конзола, а по универсални правила определени от уеб панела и разбираеми графично!...

Е те тава а баце. Правила определени от уеб панела, боже опази! Приятелю ти си ненормален. Значи ти трябва някой, на който да викаш работник, да работи както му кажеш, с инструментите, които ти му кажеш, ама да може да направи всичко, което поискаш по ония глупости написани от теб в цитата. Ти не си в час брат. Сипи си едно, че като те слушам /чета/ си само за маса с чичаци със шкембаци.

Задължително условие е да не се пипа конзолата, бооооожеееее,  не мога да спра да се възхищавам на глупостта ти.

Пийс брадър!

Виж френд, дали работник, дали колега, дали съдружник, винаги, когато работят няколко човека заедно  се работи по някакви предварително съгласувани правила! Първото ниво на правилата се създават от графичния интерфейс! Графични интерфейси има в изобилие. Всеки с някакви предимства и недостатъци! Ако са били ненужни, хората няма да ги мислят и да инвестират труд в създаването им и развитието им! От там на сетне, коментара е излишен!

П.С. При мен Линукс никога няма да се ползва за сериозна работа без графичен интерфейс и всеки да си маже както му е кеф! Преди години заради разните разбирачи дето ми важнечеха навлязах в Уиндоус 98, а преди 6-7 години и в Линукс! Не ми достигат знанията и уменията да предлагам услуги, но пък за себе си се оправям доста добре :) .
Активен

drag

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
  • Distribution: Debian; FreeBSD
  • Window Manager: Gnome
    • Профил

Виж френд, дали работник, дали колега, дали съдружник, винаги, когато работят няколко човека заедно  се работи по някакви предварително съгласувани правила! Първото ниво на правилата се създават от графичния интерфейс! Графични интерфейси има в изобилие. Всеки с някакви предимства и недостатъци! Ако са били ненужни, хората няма да ги мислят и да инвестират труд в създаването им и развитието им! От там на сетне, коментара е излишен!

П.С. При мен Линукс никога няма да се ползва за сериозна работа без графичен интерфейс и всеки да си маже както му е кеф! Преди години заради разните разбирачи дето ми важнечеха навлязах в Уиндоус 98, а преди 6-7 години и в Линукс! Не ми достигат знанията и уменията да предлагам услуги, но пък за себе си се оправям доста добре :) .

абе ти сега започна да цитираш оня льольо, дето обясняваше в една друга тема, че CISCO рутерите не могли да се конфигурират от всеки по различен начин. Същия този купил сиско рутер и джунипер суич?!?! Професионално да го е*а, че даже секраетарката можела да ресторва бекъпи, сметай баце, професионализъм от глава до пети.

Въпроса никога не е в това кой какъв интерфейс ще ползва. Кажи ми примерно една причина да инсталирам 100 уеб интерфейса на линукс машина, с който уеб интерфейс отварям една камара секюрити дупки, за да си пусна фтп примерно.

Занимавам се с IT от повече от 12 години. Поддържам една камара Линукс сървъри две сравнително сложни инфраструктури, преподавам cisco в IT академия и съм проектирал и изградил не една или две мрежи и IT инфраструктури като цяло.

И след всичко съвсем отговорно ти казвам че нещата, които говориш са меко казано нелепи!

От целия си този опит искам да ти споделя, че да инсталираш webmin, webvirt или каквато там друга боза съществува е аматьорска работа.  Като ти гледам обясненията за защитна стена, които си постнал, ми идва да се приключа.

Тук в този форум има достатъчно хора, които знаят кое как се прави. Ако си малко по сдържан е възможно и да научиш нещо от тях. Аз тук пиша рядко, но като ти прочетох бисерите, честно ти казвам не се сдържах братле.

Не стига, че нищо не разбираш, ами чак и спориш с хора, които са светлинни години напред от теб.

А оная глупост с конзолата и как при теб никой не трябва да я ползва и всичко трябва да се прави с графичен интерфейс, това по-добре да не го коментирам изобщо. Графичния интерфейс обаче определено не е инструмента за съсдаване на правила. Мамка му колко си невеж.

Със здраве.



« Последна редакция: Jul 31, 2017, 22:57 от drag »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил

Виж френд, дали работник, дали колега, дали съдружник, винаги, когато работят няколко човека заедно  се работи по някакви предварително съгласувани правила! Първото ниво на правилата се създават от графичния интерфейс! Графични интерфейси има в изобилие. Всеки с някакви предимства и недостатъци! Ако са били ненужни, хората няма да ги мислят и да инвестират труд в създаването им и развитието им! От там на сетне, коментара е излишен!

П.С. При мен Линукс никога няма да се ползва за сериозна работа без графичен интерфейс и всеки да си маже както му е кеф! Преди години заради разните разбирачи дето ми важнечеха навлязах в Уиндоус 98, а преди 6-7 години и в Линукс! Не ми достигат знанията и уменията да предлагам услуги, но пък за себе си се оправям доста добре :) .

абе ти сега започна да цитираш оня льольо, дето обясняваше в една друга тема, че CISCO рутерите не могли да се конфигурират от всеки по различен начин. Същия този купил сиско рутер и джунипер суич?!?! Професионално да го е*а, че даже секраетарката можела да ресторва бекъпи, сметай баце, професионализъм от глава до пети.

Въпроса никога не е в това кой какъв интерфейс ще ползва. Кажи ми примерно една причина да инсталирам 100 уеб интерфейса на линукс машина, с който уеб интерфейс отварям една камара секюрити дупки, за да си пусна фтп примерно.

Занимавам се с IT от повече от 12 години. Поддържам една камара Линукс сървъри две сравнително сложни инфраструктури, преподавам cisco в IT академия и съм проектирал и изградил не една или две мрежи и IT инфраструктури като цяло.

И след всичко съвсем отговорно ти казвам че нещата, които говориш са меко казано нелепи!

От целия си този опит искам да ти споделя, че да инсталираш webmin, webvirt или каквато там друга боза съществува е аматьорска работа.  Като ти гледам обясненията за защитна стена, които си постнал, ми идва да се приключа.

Тук в този форум има достатъчно хора, които знаят кое как се прави. Ако си малко по сдържан е възможно и да научиш нещо от тях. Аз тук пиша рядко, но като ти прочетох бисерите, честно ти казвам не се сдържах братле.

Не стига, че нищо не разбираш, ами чак и спориш с хора, които са светлинни години напред от теб.

А оная глупост с конзолата и как при теб никой не трябва да я ползва и всичко трябва да се прави с графичен интерфейс, това по-добре да не го коментирам изобщо. Графичния интерфейс обаче определено не е инструмента за съсдаване на правила. Мамка му колко си невеж.

Със здраве.

Френде, в този форум има много такива като теб дето разбират, ама малко се обаждат! Аз виждаш от кога съм тук и колко простотии имам изписани пак тук! Въпросната инструкция съм се постарал да я напиша като за най-най-най-аматьорите, защото знам, че тези като теб освен айпи таблес друго не признават :) .
Въпросната инструкция може още много да се обогати и от мен, но си запазвам това право, ако има интерес от нея :) .
Примерно, въпросния недъгав според многото ту Виртуалмин има много добре работеща функция за преместване на домейна на друг физически сървър с Виртуалмин или С панел. Ще ми е интересно да знам, колко ще ми струва да ми я реализираш тази функция, при положение, че я има безплатно и работеща перфектно :) ? Аз примерно, щото не съм специалист и не мога да си настроя мейл сървър, с Виртуалмин си го настройвам перфектно :) ! Не мога и сертификати да си инсталирам, ама виртуалмина знае как :) . Та, за такива неща си говорим, ама с не професионалистите :) .
Активен

mystical

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 326
  • Distribution: Debian, FreeBSD
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
    • WWW
Замисли се над това, защо във всички теми отворени от теб, преобладаващото мнение е, че нещата не се правят така? Включително и аз мисля така.

Ако след време се окаже, че си бил прав и всичко работи като песен, ще си призная, че съм сгрешил.
Ако преобладаващото мнение се окажа право, замислял ли си се, как ще се поддържа това нещо?
Клиентите дали, ще искат да разберат, че някои предишни обещания няма как да се изпълнят?
От опит знам, че щом е безплатно клиента го иска, особенно ако му е обещано и после си брани придобивките със зъби и нокти.

Всички сървъри, които искаш да инсталираш на една купчина в една машина и после това решени, да го предлагаш, си имат своите особенности. Щом си решил  да използваш Unix подобна ОС рано или късно, ще опреш до конзолата.

Искаш да оправиш БД, пусни mysqlcheck, може да загубиш малко информация, но ще ти съживи БД. Но това няма да отстрани причината на проблема.

Не използвам Ubuntu, освен Xubuntu на домашния ми лаптоп. Малко ме дразни, защото пуска връзки към разни места и пречи на тестовете ми.

Активен

Ако не можеш да градиш, поне не руши!

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Всички сървъри, които искаш да инсталираш на една купчина в една машина и после това решени, да го предлагаш, си имат своите особенности. Щом си решил  да използваш Unix подобна ОС рано или късно, ще опреш до конзолата.

Дали е за мои лични нужди или за клиенти има голяма разлика френде! За клиенти аз не мога да предлагам нещо, което не мога да обслужвам, а имам съвсем други цели и задачи и нямам намерение да ставам ИТ специалист и да се занимавам с такива неща. Аз си го ползвам на своя отговорност и друг, ако иска да го ползва на своя отговорност или дори да го предлага си е негов проблем.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Замисли се над това, защо във всички теми отворени от теб, преобладаващото мнение е, че нещата не се правят така? Включително и аз мисля така.


Ами-и-и-и, той е правия, колкото и да не искам да призная. Определено тенденцията е да се трупа абстракция, върху абстракция, върху абстракция и така до край. Според мен това дали ще работи?

Казал съм отдавна, че не вярвам. И по-добре да съм прав. Защото, ако не съм, последицие са неприятни за тия дето не сме привелигировани. Демек Буш (дъртия), като беше президент, обяви нещо ново, което не беше ново. Пише го на едно-доларовата банкнота. Ако абстракциите накачулени една връз друга проработят, то и ние ще патим.

Проработят или не, още не се е видял края до къде може да се докара. Поради тая причина — поне за сега нямам много оптимизъм. Но от друга страна, песимистите рядко познават. Затова —  [_]3
« Последна редакция: Aug 02, 2017, 00:05 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
MySql малък проблем.
Хардуерни и софтуерни проблеми
Marto 6 4257 Последна публикация Sep 25, 2002, 12:32
от
Perl + CGI,DBI + Mysql ili PHP + Mysql
Общ форум
jica 3 4973 Последна публикация Sep 07, 2004, 17:02
от jica
Mysql проблем със стартирането(mysql.sock missing)
Настройка на програми
coveka 6 6777 Последна публикация Mar 01, 2008, 22:02
от coveka
Mysql: can't connect to local mysql server
Настройка на програми
wonder 1 5155 Последна публикация Mar 16, 2008, 01:17
от neter
PHP / Mysql проблеми - mysql server has gone away
Web development
gat3way 9 5651 Последна публикация May 29, 2012, 18:50
от Neo2SHYAlien