Автор Тема: читанката и пр. проблеми  (Прочетена 27223 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: читанката и пр. проблеми
« Отговор #30 -: Jan 13, 2018, 08:53 »
4096 твоето мнение толкова ме впечатли, че горе в данните за вход взех да пиша твоя вместо моя псевдоним.

Отдавна твърдя, че ей това му е ценното на форумите. Всеки споделя своя опит и познания с другите. Аз също имам известен опит в продажбите. Не е тайна, че години съм бил банков служител, преди кризата да ми отреже главата, а не съм нито достатъчно кариерист, нито пък късметлия, че да успея да се задържа. Но спрямо теб не съм дори в детската градина.

А най-странното е, че мен старателно са ме обучавали, как да продавам, а ти си природен талант. Някой ден ще чета за теб във вестниците.

Наистина те призовавам да напишеш книга, нищо, че такива книги има издадени хиляди! Призовавал съм винаги и на всякъде, всеки с богат житейски опит да пише. Например, колко съм ги навивал „чужденците“ от този форум да седнат да пишат? Не щат и не щат. Вместо тях, книги пишат журналята, на които това им е професия. И резултата е потресаващ. Имаме прекрасно написани книги с никакво съдържание. Предпочитам четивото да не е по стандарт, да няма редактор, да няма структура, да няма стил, но да е истинско. То ще остане и него ще дам на внуците си. От фалшивите напъни на интелигенцията ми е досадило.

=*=

Има тънък момент в „ограбването“ на писателите от издателствата. На теория е точно така, но на практика самите издателства и книжарници всеки месец се борят за оцеляване. Защо е така?

Причините ги пише лично 4096. Това е стар, непреструкториран и немодернизиран бизнес. Не се отчитат новите реалности и не се прави нищо за по-добри продажби. Мрънка се, че българина не чете и краде. И аз мога да мрънкам. Ама пръста да си мръднат?

Няма. И защо няма? Защото така им е удобно. Да са свити в уютната им кочина. Ами да си умрат в нея тогава. Между другото спомена се Сиела, Апис и други. Тия са умни копилета. Много хубаво са се намърдали и си знаят добре нишите. Чак да не повярваш, че българските мутри са способни да извадят мозък и да могат да правят бизнес по пазарен начин. Ами нека са им показно на интелигенцията. Тъпите и простите ги бият точно в играта на умните и красивите.

=*=

Рей, както обикновено задаваш фундаментални въпроси. Науката за парите е огромна. Теорията на правото, тоже.  Мога да ти напиша нещо по въпросите дето задаваш. Но то ще е TLDR. Няма да го прочетеш. А и Лунар е прав. Пиша неразбираемо. Затова и спрях темата за ДДС. Като прочетох, какво съм написал, видях, че ще го разбера само аз.

=*=

Николине, добре дошъл във форума. Не е размито понятие. Много си е конкретно. Но опира до лични интереси. И тогава влизаме в сивото. Даваш много интересен пример, по който Ремо (че и Джет, че и още други) може да напише хиляди страници. И са ги писали.

Аз ще се спра само на една „опорна точка“. Къде е Правец днес? А кой днес е Правец?



 
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: читанката и пр. проблеми
« Отговор #31 -: Jan 13, 2018, 10:32 »
Парите също са стока и могат да се купуват и продават. Моментът там е, че не допринасяш за никого освен за себе си или за някой непознат, когато печелиш или съответно губиш. Не можеш да хванеш някой от улицата и да му кажеш, гледай бе, гледай, какво построих. Получава се, че с пари, можеш да увеличиш количеството на парите ей така, от нищо. Което намалява цената им. Това води до повишаване на цените на всичко друго. Като цяло, цялата финансова система е спекула и измама.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: читанката и пр. проблеми
« Отговор #32 -: Jan 13, 2018, 11:34 »
Здравейте,

@go_fire: не си прав че няма да прочета още ненаписното от теб, странно ми е как го реши и как го разбра като не си опитал.

Относно фундаменталните въпроси, това (поне за мен) е одно от най-важните неща за разбиране - в света има безброй неща, но както едно дърво се развива от семе и започва от корена така и много/безброй неща са само следствие от главните/фундаментални неща, ако скриеш основното можеш почти безкрай да занимаваш хората с това или оново (според вкусовете на всеки) и така се остава при следствията, но причините ги няма.

Преди да напиша това "предисловие" планирах да спомена за два филма които са доста интересни и имат отношение към темата - единия е за Венецианския търговец (страхотна екранизация поне според мен) и другия е "Baraka" - филм почти без текст (една картина струва колкото хиляда думи) и двата ги има в Замунда.

Според мен е много по-лесно да обясниш нещо като посочиш сентенцията/основното и после вместо обяснения дадеш филм, книга или нещо друго за допълнение (нещо от сферата на изкуството).

Тук ще се върна към гревногръцката митология, там се разказва за двама братя - Прометей и Епиметей и кутията за Пандора.

Прометей освен име най-общо значи и "мислещ предварително", опитващ се да предвижда нещата чрез мисълта, а Епиметей значи "мислещ след (като нещо вече се е случило)" тоест той мисли чак когато дойдат последствията. Та накратко историята - Прометей предупреждава брат си да не приема даровете на Боговете/Зевс (кутията на Пандора) но Епиметей не го послушва и взема и после отваря кутията и на света излизат всички болести, беди и др. злини, в кутията остава само надеждата.

Тук може да се разсъждава още почти безкрай, но нека всеки сам ги го направи.

Друг интересен филм е "Небесно царство/Kingdom of Heaven" за битката за Йерусалим, за вярата/и догмата, братството и сътрудничеството между хората, силата да следваш себе си  и много, много други неща ...

Ето пак става дълго писание затова тук приключвам (вероятно временно).

Поздрави,
Румен
« Последна редакция: Jan 13, 2018, 14:43 от ray »
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: читанката и пр. проблеми
« Отговор #33 -: Jan 13, 2018, 11:44 »
Цитат
Например, колко съм ги навивал „чужденците“ от този форум да седнат да пишат?

какви са тия чужденци?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: читанката и пр. проблеми
« Отговор #34 -: Jan 13, 2018, 11:48 »
Че са стока е половината истина. Незнайно защо всички забравят, че те са разменно средство. Не искам да се явявам адвокат на банкерите, но е много лесно, удобно и модерно да се говори против тях. А те не са някакво изключение.

Алчни са да, но не са по-алчни от всеки произволен търговец на каквото и да било. Не оставяли нищо зад гърба си? Дали?!? Щото не е така. Всичко, което виждате, пипате, усещате, те са го оставили. Предприемача построил сграда? Кой му даде парите да я построи? А? Без пари и барака нямаше да построи.

Ползвате ли американски компютри? Как стигнаха до вас? Кой плати за това?

Банките мамили? Мамят. Ама мамят законно. А вие, като идете да им искате пари ги мамите много, много повече.

Без банки няма икономика. Ще си седите в пещерите и ще чакате някой вълк да ви изяде.


п.п. Тия дни се спомена Гейта. Той имаше една много мъдра приказка (не че я е измислил, просто ни я сервира). Целия прогрес, цялото човечество, всичко около нас е задвижено от алчност. Ако нямаше алчност, нямаше да има нищо.

п.п.п. Междувременно е писал Румен. Добре! Но не обещавам. Това отнема време, а аз не разполагам много с него. Ако утре сутринта или в понеделник сутринта се появи нещо, значи ще има, ако не — чакаме по-добри дни.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: читанката и пр. проблеми
« Отговор #35 -: Jan 13, 2018, 11:49 »
Цитат
Например, колко съм ги навивал „чужденците“ от този форум да седнат да пишат?

какви са тия чужденци?

Българите живеещи извън пределите на родината. С други думи — имигрантите. Нали забеляза курсива?

п. п. опа, курсива бил твой, аз съм бил използвал кавички, ама смисъла е същия.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: читанката и пр. проблеми
« Отговор #36 -: Jan 13, 2018, 12:02 »
Това, че някой не живее в България не го прави автоматично по-интересен.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: читанката и пр. проблеми
« Отговор #37 -: Jan 13, 2018, 12:05 »
По принцип точните ми думи бяха — всеки с богат, житейски опит. Не изключвам българите, живеещи в България. Не изключвам кой да е, от коя да е народност и местоживеене. Просто тук дадох пример, че много съм ги навивал (да не ги споменавам поименно). Е, не искат. А митарствалия човек по подразбиране има много, какво да разкаже.


Кой е първия, модерен писател? Марко Поло. Нямам, какво да добавя.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

nikolin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 225
  • Distribution: Slax
  • Window Manager: KDE & xlunch
    • Профил
Re: читанката и пр. проблеми
« Отговор #38 -: Jan 13, 2018, 14:16 »
@go_fire
Добре заварил

http://e-vestnik.bg/14505/kompyutar-pravets-16-ot-1988-g-proraboti-sled-17-godishen-san/

Правец-а си беше велико нещо но ...

Цитат
В държавата няма воля, инвеститор или бизнес, който да задържи равнището на тази база - и производствена, и научна, да я развие и запази нишата си на пазара.

Лични облаги и финанси - прав си за банките :) .


Цитат
Един от известните финландски учени, който беше вицепрезидент на науката на “Сонера” (финландският телеком оператор, тясно свързан с “Нокиа”), който познава добре заводите за изчислителна техника в България, направи следното изявление: „Ние, от една фабрика за галоши (б. а. – до 1989 година “Нокиа” е фабрика за гумени изделия) направихме световна телекомуникационна компания, а вие, които имахте далеч по-развита база, толкова не можахте да намерите 2-3 ниши, за да останете на световния пазар.”

Тук пак ще върна към темата - каква е разликата между промишления шпионаж (в полза държава, корпорация или  дребен бизнес ) и кражбата ? Аз ако сваля платена  кракната програма БЕЗ ДА ПЛАЩАМ - кражба ли е ? Или както винаги е било - за кокошка няма прошка - за кон няма закон .

За мен ( лично мое мнение ) тази тема е много мъглява , защото "НЯМА БЕЗПЛАТЕН ОБЯД" . Дори да не си платиш , ползването на интелектуална собственост се явява реклама . Ето един пример - свалих си от Читанката "Микро" на Майкъл Крайтън - четох , четох и сега искам да си я купя на  хартия .
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: читанката и пр. проблеми
« Отговор #39 -: Jan 13, 2018, 18:45 »
Родната полиция ползваше на родните си компютри нелицензирана ( така по-меко да се изразя ) версия на Windows XP и сигурно сега ползват такива на 7 и 10, а ние си говорим за кражби... Да тръгнем от тук.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: читанката и пр. проблеми
« Отговор #40 -: Jan 13, 2018, 19:00 »
От време на време държавата прави големи поръчки на тази нещо като ОС и в условията пише, че получава права и за вече инсталираното.

Аз мога да говоря за частния бизнес, защото там съм работил винаги. Там просто се купуват лаптопи според джоба, но с ОС. По този начин се пазят от проблеми. Естествено това е за малките. Големите си сключват сделки подобни на държавата. Дава им се някакво изображение, което директно по мрежата се блъска на всички машини. А вече с тия десетки, двайски и не знам си какво, май вече си има и сървър, който отговаря да разхвърля.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: читанката и пр. проблеми
« Отговор #41 -: Jan 13, 2018, 21:01 »
Може и да се е променило вече нещо. Информацията ми е на много години, но го дадох само за пример. Крадеца вика "дръжте крадеца".
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: читанката и пр. проблеми
« Отговор #42 -: Jan 14, 2018, 05:48 »
Може би пак ще вляза в политика, но какво пък. Който иска политически правилни мнения да не чете моите коментари. Аз не съм политик и не се чувствам длъжен да говоря политически правилно.

=*=

4096 ти си прекалено голям оптимист, ако мислиш, е основният репресивен апарат у нас е на 7, 8, 10, нещо друго. Според мен са си още на XP. Разложението у нас е стигнало до там, че държавата не хае дори за основната нейна институция, която предпазва собственото ѝ съществуване. Къде се е чуло и видяло по света куките да стачкуват? Не само, че стачкуват, ами има дълга поредица от стачки, траеща с години, вече четири. Къде се е чуло и видяло, жандармите да ходят голи и боси? Къде се е чуло, де се е видяло фатмаците да са гладни, онеправдани, изтерзани, обругани и натикани в калта?!

Това го няма даже в Африка.

Ако една държава няма фуражки, тя нищо няма. Няма кой да я пази от поданиците ѝ. Няма кой да спре устрема към свобода, безпорядък.

Затова не е необходим телескоп, микроскоп, барометър, какво да е помощно средство. Тази държава отива на зле. Утре, в други ден, няма да я има. Не казвам, че няма да има България. Може и да си я има. Но няма да е тази република сега. Ще е нещо друго.

Нашето племе ще го има още едни петдесетина години, значи сигурно и държава ще имаме, но определено няма да е тази държава. Тази в момента е мъртва, но непогребана. А е непогребана, защото така ни е удобно. Но трупа вече смърди, а се разнасят и болести. Накрая някой ще дойде насила да го погребе. Не за друго, не да ни прави на нас добро. Ще го направи, за да опази себе си от заразата.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: читанката и пр. проблеми
« Отговор #43 -: Jan 14, 2018, 08:50 »
Ами оптимист съм. Защо да не съм! На "народа" не му трябва още много. Аз съм от безкрайно търпеливите, а щом и на мен вече ми се иска да изпозастрелям сума народ от тези, дето сега си вирят носовете покрай предстедателството на ЕС, смятай, колко ми е писнало от нещастници и лицемери. Всичко мога да търпя, обаче да ме лъжат откровено в очите и да знаят, че за зная, че ме лъжат и да продължават... Това показва безкрайна арогантност, което показва, колко са зле нещата. Колко са се окопали и защитили от всички страни. Вече са премахнали почти всякакъв законен начин, да промениш нещо в тази държава. Остава значи само един - насилието. Единственото, което ме спира, е че ще ме преследват като животно и още хора ще си идат покай това, а невинни... Няма нужда. Даже не ми трябва и да ги стрелям. Има по-интелигентни начини да се направи.

А полицаите не ми ги защитавай, ако това правиш! Да, положението в полицията е окаяно. Но ако поне си даваха вид, че им пука, когато имаш проблем, хората щяха да ги подкрепят. А сега са сами. И ще са.
Ако нещо стане, да речем че ме оберат или нещо по-лошо и трябва да си размърдат задниците, както е редно и да намерят извършителите, а не го направят, е ще впрега всичко, което мога, ще ги разсипя от съдебни дела и то за най-дребните пропуски. Няма да гоня полицията, ами конкретните хора там. Персонално. От фуражката, до онази, дето вкарва документи. Всеки, за всяка наередност. Не ми пука, колко ще дам за адвокати. Всеки, който не си е свършил работата - под ножа. След това ще изнеса всички материали по делата в медиите, за да се види, как се случва всичко там. Тоест, как не се случва. Не може! Бях с една позната в нашето районно и не помня вече колко време, но чакахме много, дори само да донесат една бланка да си напише оплакванията срещу някакъв нещастник, дето и посегнал. Да чакаш сума време само за да ти донесат едно листче и химикал. И като кажеш нещо, с което да им намекнеш, да се размърдат, направо те гледат заплашително и дори ти искат и документите след това, за да видят, няма ли да намерят причина да те тикнат да постоиш при тях 24 часа.
Сигурно има и свестни, но къде са? Доверието трябвало да се заслужи нали. Е, при мен отдавна и уважението трябва да се заслужи. Уважаваш ли ме ти мене? Ако ме уважаваш и аз ще те уважавам. Не може някой да те тъпче и да ти тъпче и човешкото достойнство, пък ти да си стоиш ей така.

Един въпрос... Защо по времето на комунизма полициията въпреки по-малкото възможности тогава, си вършеше по-добре работата и беше по-ефективна? Истината е, че ако искат могат. В предния си пост, онзи дългия, го казах. Ако не можеш по един начин, търсиш друг. Ма нямали това, нямали онова, ма материалната база, ма гориво, ма туй и онуй. Някога същите тези са ходели пеша и са имали само тефтер и молив и са били ефективни. Всичко опира до това, искаш ли да си вършиш работата или не. В крайна сметка имат трудов договор, който са подписали. След като са се съгласили на тези условия, на тази заплата и са удостоверили това с подписа си, няма за какво да се оплакват. Ще си вършат работата и това е. И това важи за всеки, който реве от положението си на подчинен. Подписали си се, знаейки, какво ще работиш, при какви условия. Съгласил си се. Никой не е дете, че да го направи несъзнателно. Децата вече не са деца и мислят по-трезво за нещата.
Нали имаше някакви безплатни програми за изучаване на чужд език, английски например,, ако си на договори. Сестра ми искаше да се записва, ма направо си би чукалата към острова да го учи на място. Та, мислиш ли, че някой от полицаите са се записали. Ей така, да си повишат квалификацията, да могат да отговорят на някой чужденец, като ги спре на улицата, защото в чужбина, хората са свикнали да получават помощ от полицията. И съм виждал, спира една двойка пред полицая и нещо го питаха, ма не можех да чуя и той една минута им обяснява нещо, ма май видя, че няма да го разберат и хвана мъжа за ръката и ги води сто метра по една улица и там започна да ръкомаха в някакви посоки в опит да ги упъти. Сто ментра разходка. Колегата му си остана на място. Ей това е желанието да помогнеш и да си свършиш работата.
Проблема е, че въпреки, че нищо не правят или почти нищо, хайде да не говоря в абсолютни категории, те получават пари. МВР получава, полицията получава, прокурори и съдии получават пари. Всяка година, цялата неработеща правна система получава от бюджета пари, за да продължава да не прави, каквото се очаква от нея. Ако аз имам компания и цели отдели в нея не само, че не работят, ами го правят открито и нагло, е, с такава скорост ще изхвърчат и даже някои ще ги съдя за пропуснати ползи. От най-големия, та до чистачката. Може сам да остана да си работя и да ми се срути бизнеса, но по-добре рано, отколкото по-късно също толкова сигурно.

Стига, че темата и без това е съвсем друга. Извинявам се на всички! Ма няма пък да трия. Време съм харчил да го напиша.  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: читанката и пр. проблеми
« Отговор #44 -: Jan 14, 2018, 13:32 »
Ами оптимист съм. Защо да не съм!


Най-после ми остана време да прочета този коментар. Трябваше да нахраня домочадието. Най-лесно ми беше да им опържа мекици, защото не месих, а взехме готово тесто. Хич не е същото, ама става.

=*=

Задачата на репресивният апарат на държавите не е да пази народа, да помага и такива разни. Имат една единствена задача и винаги са я имали. И винаги ще я имат. Това е да пазят установения ред.

Ще кажеш, че не е така. На запад помагали на хората, гледаме филми, че даже и престъпления разследват, а по новините чуваме, че дори хващат престъпници, а не да натопяват първия психично-болен бездомник, който им падне. Наши близки са ни разказвали, че, ако се загубиш, просто питаш полицай да те опъти. И така нататък.

Обаче нищо от това не влиза в противоречие с моите думи. Просто онези общества са малко по-цивилизовани от родния ни балкано-орианталски модел. И в тамошните разбирания за опазване на обществения ред влиза и това населението да е доволно и осигурено.

Тук обществения ред, какъв е? Тук реда е мутрите и администрацията дружно да си уреждат живота. За да е възможно това, администрацията не трябва да работи. А от близо тридесетгодишно неработене просто се отучиха как изобщо се работи. Следователно репресивните органи също са задължени да не работят, защото това би било срещу установения ред. И от неработене са затъпяли прогресивно подобно на всеки друг на държавна заплата.

Единствения проблем в цялата схема е, че неефективността стигна до там, че вече няма пари да се издържа този апарат. И понеже той е единствената преграда пред разпада, аз твърде оптимистично предположих, че той е неизбежен. Обаче забравих, че пред разпада има друга пречка и това е самото общество. Защо? Поради същата причина, която взехме 16 млрд. лв. външен заем, а аз се чудя, как управляващите ще се справят с толкова малко.

=*=

Относно въпроса, защо полицайте са сами в борбата си?

Няма как да е друго. Малко повече от хиляда и триста години (поне по официални данни) живяхме в диктатура и съответно репресивните органи бяха основният враг на обществото.

В свобода живеем едва тридесетина години, но това е време, в което полицията не успя да се преформатира в наш приятел. Първо, че нямаше, кой да я научи да стане. Второ понеже по служебно задължение трябва да не правят нищо по никакви въпроси, то с това не успяха да подобрят името си в обществото. Трето, покрай протестите се оказа, че в българската полиция просто няма ценз. Оказа се, че съществуват български полицаи със средно образование. Това не е английската полиция. Тия хора носят оръжие!!!
« Последна редакция: Jan 14, 2018, 13:38 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear