Автор Тема: Русия отговаря на санкциите, отнася го Apple  (Прочетена 29585 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
    Затова пък във военните технологии американците все повече започват да им гледат пушека....
Видяхме в Афганистан...
В Украйна пратиха партизани. Абе ти не си ли на Бузлуджа. >:D
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

User13

  • Гост
Абе хора, света не е само компютри и сървъри!
А и ЗевсБг е абсолючно прав.
Ако Руснаците поискат нещо несъмненно ще го получат. Те са в момента една от най-бързо развиващите се икономики заедно с Китай, с които са във военен и икономически съюз.
Държавния им глава е готов на всичко да укрепи и възроди нацията си и да я отърве от американската зависимост. Ето защо и руснаците постепенно се отказват от разплащане с долара, както и други държави правят това. Преди години никой не смееше да направи това, защото американците му скалъпваха някои въоръжен конфликт. Това което се случва в Украйна също е американски сценарий с помощата на ЕС, защото виждат голяма заплаха за икономиките си във възраждащата се Русия.
Руснаците много скоро ще пуснат собствена разплащателна система и американските кредитни карти ще бъдат отсвирени. Ако Путин поиска може само икономически да срине ЕС и Америка. Ето защо толкова много искат да въвлечат Русия във война в Украйна.
Когато америка и ЕС съюз се сринат аз ще си събера бъгажа и ще отида да живея и работя в Русия а вие отворковци русофоби си заминавайте във фалирата Америка или Англия или която и да е друга фалирала страна съюзник на Америка.
« Последна редакция: Aug 03, 2014, 06:40 от User13 »
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
ми и аз съм ходил в русия, по-точно в бившия СССР - пълни боклуци са! бех на 20 тогава, разхождахме се по Москва с един чичка, а на него му се пиеше бира. ама де да знам аз, къде у Москва има бира :) а тоя се сповтара - бира, та бира... викам му: - спокойно, ще намерим... и намерихме. видех едно струпване на мъже у една прека, беха докарали алкохол в некакъв магазин, та тия се бутаха там, че да си напазаруват. е, и ние си земахме бира... а после ходих в Чебоксари... мааани, ужас.......... там имах безкрайо ного време. обикалях града и си намерих съвсем случсйно, пивной бар. това беше една дървена барака, в която се сервира /сервира не е точната дума, защото беше на самообслуйване/ бира. да, ама там не можеш просто да влезеш, защото опашката пред вратата е поне 20 метра - редиш се... в две редици... сбиват се некакви, чува се патрулка, биещите се изчезват, като с магия, патрулката отминава и тия, дето се биеха, се появяват от нищото и боят продължава... най- сетне ти идва ред и влизаш в бара. взимаш си бира, а ако искаш си зимаш и мезе. изпиваш си напитката, ама ако искаш още барманката ти посочва опашката и ти става ясно, че пак трябва да се наредиш...... и тетека... 
Активен

User13

  • Гост
Това което беше бившия СССР няма нищо общо с това, което е сега в Русия. То ако почна да си спомням пък какво беше в България по времето на комунизма. :)
Ама пък хората имаха пари и за тока и за храна и за почивка и си живееха добре. Стандарта на живот беше в пъти по-висок от този, които сега имаме.
Някои сега ще ми пишат веднага как се редили за банани и как не можели да пътуват в Европа. Аз пък ще ви кажа "голям праз".
Всъщност много хора и тогава пътуваха. Аз лично съм пътувал тогава до Унгария, Чехия. За други хора знам, че са пътували и до Турция и до Гърция. Който е искал да пътува е намирал начин.
Дайте ми сега този стандарт на живот пък нека се редя на опашки за банани ако въобще ги искам и нека да не мога да излизам от България. Дайте ми сега чистите храни без химии, чисто българско производство. Нека си ходя всяко лято на море със спестени пари от заплата и нека си ходя до Москва за 50 лева, както си беше преди.
То сега пък обикновения българин все едно може да пътува. Те хората нямат пари само пътя да си платят до морето а какво остава и из Европа да пътуват.
« Последна редакция: Aug 03, 2014, 07:54 от User13 »
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
разбира се, че ще ти ги дадеме, а кредита кога ще го върнеш? май забравяш, че Луканов обяви фактически фалит, защото не можеше да обслужва кретитите от Москва, взети някъде около 84-5 година. та то за това можеше сичките тия работи, дето ти липсват.
Активен

User13

  • Гост
разбира се, че ще ти ги дадеме, а кредита кога ще го върнеш? май забравяш, че Луканов обяви фактически фалит, защото не можеше да обслужва кретитите от Москва, взети някъде около 84-5 година. та то за това можеше сичките тия работи, дето ти липсват.
Ето защо е дошло времето сега да си платят кредита държавите, които живяха за сметка на другите и смучеха от тях всичко. Един и същи работник в едно и също производтсво в Грмания взима 3000 евро а в България 340 лева. Нали се сещаш, че това не може да продължава вечно и че някои вече е платил високата заплата на Германица.
Американците са като паразити живеят добре за сметка на другите страни. Изсмукват умовете и ресурсите на другите държави, за да осигуряват високия стандарт на живот за народа си. Пеяатат пари без никакво покритие без никакви ограничения.
Народа обаче вече се събужда и вижда всичко това. Само Русия е страната която може и има ресурсите да противостои на това.
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
нали се сещаш. че германеца си зимаше високата заплата и преди :) ама германските политици управляват, а не крадат, както правят нашите. за годините на прехода от България се окраде всичко, дето имаше за крадене, та сега се крадат еврофондовете... ааааа, да, парите на германеца крадат сега!
едит: кой печата пари, че не разбрах? юзър, не се излагай, моля те :)
Активен

User13

  • Гост
Има си икономически закони. Наличието на такива огромни разлики е явен признак, че едните живеят за сметка на другите. Безплатен обяд няма.
В миналото България е имала кредити както има и сега но имаше работеща икономика, всички заводи работеха, нямаше безработица и страната беше в състояние сама да си произведе всичко необходимо та даже и много голям износ имаше.
От друга страна Гърците фалираха и затънаха в огромни държавни дългове и пак живеят добре при положение, че нищо не се е променило в страната им.
Как става тая работа а?
Крадливите и измамни приятелчета от ЕС ги финансират с пари откраднати от труда и ресурсите на други държави. Света сега е до някаде както и в миналото е бил. Богатото кралство, което живее лъскаво и охолно за сметка на крепостните селяни, които изнемогват и умират от болести.
Активен

User13

  • Гост
Ти да не живееш на луната. Навсякъде пише как амриканците компенсират икономиката си с непрекъснато печатане на долари без никакво покритие.
Вземи се поинтересувай малко. Точно за това е истерията, защото в момента, в който страните започнат да се отказват от търговия с долари, познай какво ще стане.
Това е и една от причините за многото войни в близкия изток и в частност в Либия. Кадафи искаше да направи страната независима от Америка и въобще да се откаже от долара. Затова и имаше наказателна акция срещу него.
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
стига вече. помолих те, да не се излагаш. нещата никога не са такива, каквито изглеждат. и да се сравняват различни икономики по външни белези не е коректно.
да си чул за интезивно и екстензивно развитие? а за технологично ниво? за ефективност?  това с ограбването на крепостните е било някога.., сега "ум царува, ум робува, ум патки пасе!"
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Има си икономически закони. Наличието на такива огромни разлики е явен признак, че ...
...че, едната икономика е ефективна, а другата не е! или че в едната държава основно се краде, а в другата се работи! и Гърция е в еврозоната, а ние не сме - не е удачен примера!
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Това което беше бившия СССР няма нищо общо с това, което е сега в Русия. То ако почна да си спомням пък какво беше в България по времето на комунизма. :)
Ама пък хората имаха пари и за тока и за храна и за почивка и си живееха добре. Стандарта на живот беше в пъти по-висок от този, които сега имаме.
до морето а какво остава и из Европа да пътуват.

Има си икономически закони. Наличието на такива огромни разлики е явен признак, че едните живеят за сметка на другите. Безплатен обяд няма.

Наистина ли си вярваш?!?

И по силата на кои точно икономически закони в България се живееше добре при комунизма?
Активен

User13

  • Гост
Прочети какво съм писал по наоре и ще разбереш, няма да се повтарям.

Сега на практика България е продадена на чужди интереси от продажни политици през годините, които са били подкупвани от определени държави.
Тези държави имат интерес да изкупуват български земи и печеливши бизнеси на безценица. Те имат изгода да има страни като България и никога няма да допуснат България да се изравни с общоевропейския стандарт. В повечето европейски страни българите ги третират като 2-ра 3-та ръка хора.
След като ограбиха държавата до дупка, измислят начин да се отърват от българските емигранти, които бягат от ограбената България.
Поинтересувайте се малко!
ЕС изначално е бил проектиран само в интерес на точно определен кръг страни. Всички останали са просто обслужващ персонал.
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
и като се събудиш...?
Активен

User13

  • Гост
и като се събудиш...?
Ми като се събудиш ти satir разбираш, че половината ти живот е минал в сън!
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Apple Talk services
Настройка на програми
crash_linux 7 4991 Последна публикация Aug 27, 2005, 17:56
от crash_linux
Apple vs. microsoft
Хумор
senser 1 3222 Последна публикация Nov 10, 2007, 18:45
от HeavenWarrior
Защо Apple има по-добър подход от Microsoft...
Живота, вселената и някакви други глупости
gat3way 54 28733 Последна публикация Sep 12, 2012, 13:37
от Mitaka
Olimex vs. Apple
Коментар
neter 3 2714 Последна публикация Aug 12, 2014, 13:48
от go_fire
Продавам продукти Apple
Кошче
CERBCCC 20 6624 Последна публикация Nov 17, 2014, 16:29
от Acho