Автор Тема: Странен проблем при ъпдейт на КДЕ 4.7.4 до 4.8.0  (Прочетена 2696 пъти)

Желязко Желязков

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 92
  • Distribution: Slackware,Maemo,Android,MacOSX
  • Window Manager: Kde,Gnome,FluxBox,E17,Lxde
    • Профил
    • WWW
  Проблема е , че след ъпдейта прозорците и техните бутони са правилно разположени но иконите и менютата и надписите са с главата надолу.
 
Приложил съм снимка на десктопа като прекачен файл изтриването на  папка .kde няма никакъв ефект. Създаването на нов потрибител също.
« Последна редакция: Jan 28, 2012, 09:24 от Желязко Желязков »
Активен

Като член на "Интернет общество", аз съм подкрепа на организация, която смята, че Интернет е за всеки. Горещо препоръчваме да се присъедини към "Интернет общество", както и допринасят за изграждането на бъдещето на Интернет. https://portal.isoc.org/EBusiness/NewMemberStepOne.aspx?refid=xd1068226hf

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Логнах се специално да видя screenshot-a. НЕВЕРОЯТНО!  [_]3

Все пак, разбирам, че триенето на .kde не помага, но направи нов потребител и виж там нещата как са...
Активен

to6eto

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 31
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Логнах се специално да видя screenshot-a. НЕВЕРОЯТНО!  [_]3

Все пак, разбирам, че триенето на .kde не помага, но направи нов потребител и виж там нещата как са...
и аз така, хех, жестоко  ;D
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
 :o Някой е хакнал КДЕ и си е направил гаргара с потребителите?  ;)
Активен

Без правила няма игра

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Интересно.Пробва ли с дефоут на настройките? Начаткал шрифта от дясно на ляво,
като при японската писменост.
« Последна редакция: Jan 28, 2012, 12:34 от ApucTokpaT »
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

lunarvalley

  • Гост
а на времето Митака се отказал от Линукс зарад КДЕ4... ех, ако беше попаднал на това сигур щеше да зае*е компютрите и напрао да фане гората  ;D
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
а на времето Митака се отказал от Линукс зарад КДЕ4... ех, ако беше попаднал на това сигур щеше да зае*е компютрите и напрао да фане гората  ;D

Изглежда не е удушил.
Иначе досега 100 пъти щя да е цъфнал да разправя колко скапан бил Линукс, и колко били заблудени потребителите на Линукс че не ползват МАК.

И колко прекрасен бил МАК. И така нататък и така нататък.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

Georgy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 208
    • Профил
Пробвай да изчистиш /var/tmp и /tmp
Активен

Помагам с каквото мога :)
<^><^><^><^><^><^><^><^><^>
Моята занимавка е Gentoooo :)

Желязко Желязков

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 92
  • Distribution: Slackware,Maemo,Android,MacOSX
  • Window Manager: Kde,Gnome,FluxBox,E17,Lxde
    • Профил
    • WWW
Проблема е решен
« Отговор #8 -: Jan 29, 2012, 08:07 »
Махнах тъпата АТИ видео карта и всичко се оправи
Активен

Като член на "Интернет общество", аз съм подкрепа на организация, която смята, че Интернет е за всеки. Горещо препоръчваме да се присъедини към "Интернет общество", както и допринасят за изграждането на бъдещето на Интернет. https://portal.isoc.org/EBusiness/NewMemberStepOne.aspx?refid=xd1068226hf

Mitaka

  • Гост
Темата е стара, но съм споменат тук, и не мога да не отговоря :)

1. НЕ съм се отказал от Линукс. Просто не го ползвам за Десктоп, тъй като няма графична среда, която да ми харесва. Нали точно това е "свободата"?. Имам над 20 сървъра, които работят с Линукс, и нямам никакво, ама никакво намерение да им инсталирам каквото и да е друго. Имам и сървъри с БСД, но на места Линукс е просто незаменим!
2. Относно ползването на МАК - да, ползвам го. По-добре е от Windows, и то МНОГО по-добре. Още повече - администрирам над 80 МАК-а. Без МАК на админския компютър ще трябва да се разхождам при възникнал проблем... а така - Apple Remote Desktop, и готово :) И нека не го сравняваме с VNC - защото ARD има хиляди възможности (напр. инсталиране на даден софтуер върху всички компютри едновременно - това го ползвам най често. Както и - едновременно ъпдейтване на всички компютри в мрежата.).

Десетки пъти съм казвал - това, че Линукс не ми върши работа като Десктоп си е изцяло мой проблем! И никой не е длъжен да се съобразява с мнението ми :)
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
//офф
Десетки пъти съм казвал - това, че Линукс не ми върши работа като Десктоп си е изцяло мой проблем! И никой не е длъжен да се съобразява с мнението ми :)
Идеално, обещавам ти да не се съобразявам с мнението ти по този въпрос, амин!
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
Такова чудо до сега не съм виждал, и аз наскоро имах един такъв интересен проблем - на един приятел сложих Кубунту 12.04 и след едно обновяване KDM просто не искаше да впише потребителя повече, след което останах потресен, и за временно решение GDM влезе в сила...  :)
Активен