Автор Тема: Относно ЕС  (Прочетена 50715 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #360 -: Mar 27, 2014, 11:57 »
Цитат
Примерно, нека икономиката на България расте с 2% годишно (цифрите не са точни, не ми се рови в Евростат). Икономиката на Германия расте с 0.2% годишно. 2% годишно на 7000$ БВП/калпак е повишение с $140. 0.2% на $40000 е повишение с $800.

На мен са ми много смешни една голяма част от тези статистики!
Примерно, ръста на продажби на нови автомобили бил паднал или не растял!!! Ами това да не е хляб дето днес като го купиш го изяждаш и изсираш и утре купуваш пак!!!? Един автомобил се произвежда за по-малко от един ден, а се ползва поне 5 години в белите държави и още в пъти по толкоз в не толкоз белите.
Същата и с всички други техники.
В случая с ръста в Германия и България също има условности! Размера БВП зависи от бюрокрацията, технологиите на производство и образованието на кадрите. Към тези основни неща можем и да добавим и конюнктурата на производството, дали се произвеждат стоки и услуги с голяма добавена стойност или с малка.
В този ред на мисли, в Германия производството е оптимизирано до край, а в България тепърва се оптимизира. От друга страна, тези статистики отчитат производството което е декларирано, а у нас сивата икономика официално е над 30%, а в чистото производство е доста повече!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #361 -: Mar 27, 2014, 21:41 »
Яценюк предупреди украинците за поскъпване на газа

Ха-ха-ха! Всичко поскъпва двойно и в същото време огромни съкращения, за да са независими от Русия, но пък зависими от МВФ който не им дават кинти без да изпълнят изискванията му  :D :D :D !
И продължават с пропагандата, че това бил най-малкия проблем! По-големия бил, че Русия струпвала войски на границата за анексиране и на Украйна  :D :D :D !
Тези украинци сега, ако не избухнат, ще ме убедят, че са по-балами и от нас българите!

На печелившите честито!  [_]3
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Относно ЕС
« Отговор #362 -: Mar 27, 2014, 22:31 »
Тяхната е лесна, като им стане прекалено скъпо, просто ще си взривят тръбопровода и ще гледат сеир.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon