Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу

Автор Тема: Рашките изпъкняват насрещния план  (Прочетена 58439 пъти)

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #270 -: Mar 17, 2018, 23:58 »
   ЪЪЪ,дефиницията за "елитен американски университет" е:
   Руски професори обучават китайски студенти ...
 ;D ;D ;D
руски евреи обучават китайски студенти по физика и математика ;)
Активен

the lamer's team honourable member

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #271 -: Mar 18, 2018, 00:01 »
4096 грешката е, че смяташ, че Елбрус е нещо. Елбрус е нищо. Купена, вехта технология, която се произвежда по примитивен начин. Няма капка интелектуален потенциал вложен от руснаците.

Новобранец, поинтересувай се как е положено началото на японското чудо в технологиите. Най-вероятно ще останеш изненадан ::)

Казвай де старшинка, не скатавай.

Тц, ако го получиш наготово, няма да го запомниш. Така, че трябва да се постараеш сам, аз мога само да ти дам някаква насока ::)
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #272 -: Mar 18, 2018, 00:09 »
1. Някой щял да ни завладее ?? Пълни глупости - нас ВЕЧЕ ни владеят . По официални данни района около морето има над 80к ( осемдесет хиляди ) имоти на руснаци . Никой с чалма или без няма да припари насам ( говоря за крайморските земи ) . Като не само имоти имат - въртят и доста бизнеси .

Мисля, че само аз говорех по тази тема. Но аз не говорих за завладяване, а за заличаване. С черен хумор определих, че едно ново турско робство може да ни дойде като спасение от това гърците да ни изтребят.

Иронията е, че сатрапа Сталин беше наш спасител, а демократа Путин ще поправи грешката на Сталин да свърши поне едно добро, освен това да спре хитлеризма. При Путин хитлеризма се върна, а нас няма да ни има.


2. Хамериканците били велики ?? По официални данни на хамериканците - близо 20 % от сивата икономика на северна америка се движи от руската мафия ( а на тях кой им дърпа конците - не се знае ) .

Напълно мога да предположа, че са черноработници и друг прибира голямата печалба. Която печалба просто съм убеден, че не отива в Москва. Пари в Русия няма. Всичко е в западни банки.

3. Долара бил световна валута и т.н. ?? Официално първите 5 банки които държат американски кредити са 3 японски 1 американска и 1 китайска . Т.е. долара се крепи от ... Азия .

Да предположа ли, че знаеш чия собственост са тези банки? Да не се окаже, че се прехвърлят едни пари от левия в десния джоб.

Няма значение, колко им е дълга. Целият им дълг е в долари, а долари могат да си направят, колкото пожелаят.

Само не ми казвайте че някой някъде по света се ражда глупав .

Понеже съм се родил глупав, затова и не виждам нищо друго освен глупаци. Да се бях родил умен, ама те на. Не стана.


И не гледайте само от вашата камбанария .

Това е трудно за изпълнение. Всеки е съвкупност от възпитанието си, образованието си, характера си и житейския си опит. Трудно е да не си себе си.

Немците с тяхната икономика ги подминахте , а те не са малък фактор .

Ами защото са незначителни. Значителни са в нашите очи, ама защото сме европейци. Тук обаче говорим в световен план, където силите са само три, реално една. А ГФР не е една от тях. Те за победена, унизена и подчинена страна. Скоро няма да се съвземат, ако се съвземат въобще. Иначе принципно си прав, че огромна част от световните технологии са рожба именно на немското, творческо-научно начало. Предполагам, че това няма да се промени и в бъдеще.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #273 -: Mar 18, 2018, 00:10 »
   ЪЪЪ,дефиницията за "елитен американски университет" е:
   Руски професори обучават китайски студенти ...
 ;D ;D ;D
руски евреи обучават китайски студенти по физика и математика ;)

И всички те са в Америка и си остават в Америка.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #274 -: Mar 18, 2018, 00:19 »
   ЪЪЪ,дефиницията за "елитен американски университет" е:
   Руски професори обучават китайски студенти ...
 ;D ;D ;D
руски евреи обучават китайски студенти по физика и математика ;)

И всички те са в Америка и си остават в Америка.

for now ::)
Активен

the lamer's team honourable member

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #275 -: Mar 18, 2018, 01:08 »
Руските технологии са толкова напред, че всичкото дълбоко сондажно оборудване за нефта и газа е американско. Санкциите ги плашат само по този показател.
Китайците са много работлива нация, но нямат въображение, на руснаците им липсва дисциплина, а са и дресирани за всичко да се грижи дървавата та те да не се напъват. От там и инженеринга им куца.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #276 -: Mar 18, 2018, 01:35 »
Не е ли английско? Аз знам, че Бипи имат пръст там. И те мисля, са световния лидер в тая насока. Иначе най-дълката дупка са я изкопали братушките по съветско някъде в Украйна. Ама там говоря за скала, не за море.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #277 -: Mar 18, 2018, 02:25 »
BP разработват много руски находища, но оборудването е американско от Exxon.
А също Аерофлот си смениха всички ТУ-154 с Boeing-и и Airbus.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #278 -: Mar 18, 2018, 02:53 »
Един от начините по които работи вселената е, че ако искаш да направиш нещо да е по-силно, по-издържливо, по-твърдо, го подлагаш на големи натоварвания. Стоманата за да я закалиш, я нагряваш и после рязко охлаждаш.

Сигурен ли сте, че при закаляване стоманата се подлага на по-големи натоварвания ::)
Нагряването до висока температура и последващото рязко охлаждане не е ли голямо натоварване?

Не си прав, че американците не се справиха в близкия изток. Повече от добре се справят и до днес. Тяхната задача е да създават хаос и им се получава учудващо добре. Чалмите сякаш само чакат някой да им каже — колете се едни други и веднага са готови. Не знам, какво им става на тези.
Ами прав съм, защото гледната точка, която се лееше от медиите, че били там да се разправят с ИД, нямаше нищо общо с целта им, която ти съвсем ясно я каза. Да всяват хаос. Трябва човек да е наивно дете без капчица собствена мисъл, за да не види това. Кой беше казъл, че всичко е театър?

Немците изобщо не са незначителни. От американска гледна точка. Преди три години мисля, един от анализаторите им го каза съвсем ясно. САЩ са притеснени от евентуално сътрудничество между Русия и Германия. От възможността руските ресурси да намерят път с германките производствени мощности. И правят всичко възможно разделението да продължава. На тях не им е нужда силна Европа и го показват и дори казват ясно в прав текст.
Да, точно. 2015 г. пред Чикагския съвет за глобални отношения говори Джордж Фридман и го казва съвсем ясно. И манипалацията толкова ясно се вижда. САЩ постоянно били засегнати от войни? Хайде стига! И за това воюват нон-стоп, щото били засегнати.  :D
Между другото изказването му е стряскащо. Намеква за ясно определено бъдеще. На нови конфликти. Сякаш е планувано. Те работят за разделена Европа.

Впрочем изказването му е невероятно арогантно и показва, че комай почти всички конфликти някъде по света са инциирани от тях.
« Последна редакция: Mar 18, 2018, 04:12 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #279 -: Mar 18, 2018, 09:39 »
Съюз между немци и руснаци е наистина нещо, срещу което англетата са се борили със столетия. Наистина немската прецизност, изобретателност, хъс събрани с руските безкрайни ресурси, издръжливост и талант звучи като взривоопасна комбинация и световна доминация.

Обаче това не важи за американците. През 1991-ва събраха най-големите си звезди, за да изпеят „We are the world, we are the children“. Ужким беше заради глада в Сомалия. Но с тази песен казаха на света нещото, в което наистина вярват. Те са децата на света и света е техен. Всичко друго е старо и трябва да отмре. Почти съм съгласен с тази формуливка. Щях да съм напълно съгласен, ако не бях от отмиращата част, която трябва да си иде.

Но САЩ, че не ги е страх от съюз между РФ и ГФР, все още не прави тази перспектива безпроблемна. Ако единия ти стратегически партньор от столетия се съпротивлява срещу това, щеш не щеш, трябва да се намесиш. Но англетата от столетия не, ами повече се съпротивляват и срещу съюз между Германия и Франция, а накрая го учредиха. ЕС не е нищо друго, освен това.

Немците трябва да продължат с патилата и поради още една причина. Не само единия стратегически партньор на САЩ недолюбва немците. И другия е пак така. Да имаш семейство от трима и двама от тях да не харесват нещо, то е ясно, че с това нещо има проблем.

От друга страна втория стратегически партньор още не си е отмъстил на Испания, а там враждата е по-стара. Не би ли трябвало да почнат оттам? Но пък харесват Русия. Няма да позволят да ѝ се случи нещо лошо. Как ще се разберат с англетата по тоя въпрос, не ми е ясно. Явно не са се разбрали, затова последните тридесетина години почти нищо не се случва на РФ.

Дали обаче един съюз с немците няма да накара да преразгледат тази симпатия, не мога да прогнозирам. Сложно е. Поне за мен. Не ги познавам толкова добре.

В обобщение един съюз между немци и руснаци наистина може да бъде феномен със световно значение, не само регионално. Дали такъв съюз е възможен? Малко вероятно. Все пак дори без възпиращите фактори, едните продължават да са немци, а другите продължават да са руснаци. Различни са едни от други. Което е добре. Ако всички бяхме еднакви, света нямаше да е нито шарен, нито весел. А днес никой не може да претендира, че му е скучно.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #280 -: Mar 18, 2018, 10:25 »
   ЪЪЪ,дефиницията за "елитен американски университет" е:
   Руски професори обучават китайски студенти ...
 ;D ;D ;D
руски евреи обучават китайски студенти по физика и математика ;)

И всички те са в Америка и си остават в Америка.

   Кой ти каза,че "И всички те са в Америка и си остават в Америка." ?!
   Например,бащата на китайската атомна бомба е китаец,завършил
физика в Калифорнийския технологичен институт. Връща се в Китай
заедно с много други специалисти и поставя началото на тяхната
ядрена програма.
   И сега много китайци,завършили в САЩ,се връщат.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #281 -: Mar 18, 2018, 12:39 »
4096 грешката е, че смяташ, че Елбрус е нещо. Елбрус е нищо. Купена, вехта технология, която се произвежда по примитивен начин. Няма капка интелектуален потенциал вложен от руснаците.

Новобранец, поинтересувай се как е положено началото на японското чудо в технологиите. Най-вероятно ще останеш изненадан ::)

Казвай де старшинка, не скатавай.

Тц, ако го получиш наготово, няма да го запомниш. Така, че трябва да се постараеш сам, аз мога само да ти дам някаква насока ::)



Понеже не даде никакви жокери, мога да разчитам на догадки, какво имаш предвид. Япония е победена във втората световна и става американски проктеторат, без право на собствена армия, външна политика, без право да взима решения. Японските правителства първо се одобряват от американците и едва тогава назначават.

И в Япония, както в ГФР е задействан плана Маршел, защото и те (като и целия свят без самите САЩ) са напълно разрушени след войната.

Япония започва бързо „западнизиране“. Всички местни традиции са отменени и докарани до церомониалност без никакъв смисъл (както и у нас). Политическата система е отменена и заменена с такава от западен тип (демократична). Оставен е единствено императора, може би от страх, че е четири хиляди годишна традиция и това би довело бунт. Но императора няма власт.

Английският език става задължителен, както си е редно за една колония. Училищата се модернизират и се учи по западен образец. Много студенти са изпратени в американски университети, където се завръщат готови мениджъри. Американските банки финансират и организират ново производство по свой образец изградено около идеята за мега-корпорации. От тогава датират всички известни ни имена като „Сони“, „Тойота“, „Матсушита“ и т.н. Някои от тези са съществували и преди това, но са се занимавали например със строене на кораби и други средновековности.

САЩ решават, че трябва да се развиват някакви отрасли и избират това да са електроника и автомобилостроене. Към седемдесетте това са най-перспективните. Имали са идея стоките да се изнасят на азиатския пазар, но не става точно така. Японските компании се насочват към американския пазар, което за малко не затрива собствените им автомобилостроене и електроника. Следват няколко икономически воини да се чете борби между лобита във Вашингтон.

Самите САЩ не са наясно, какво искат да правят с Япония. Да им позволят да продължават или да ги спрат. Но да ги спрат към онзи момент не могат, освен с мерки, които СТО не би приел.

Междувременно сме вече в деветдесетте и освен Япония, започват да се надигат и други азиатски страни. Най-напред са Южна Корея, но Сингапур, Малайзия и така нататък също следват японския пример. Самия японски пример в самата Япония вече не действа толкова добре, защото заплатите са започнали да нарастват. За сметка на това все още имат много пари в излишък, които използват, за да изкупуват де що им падне в САЩ.

Проблема, който Вашингтон не знае, как да реши, го решават банкерите по традиционния начин — с борсова спекулация. За една нощ унищожават всички далеко-източни икономики. Края на деветдесетте е края на тигрите. От това се възползва Дън Сяо Пин, който веднага се заема да превзема зейналите огромни ниши. И пак по японския образец  — масово, евтино производство, което избутва по-скъпото и качествено, западно. Оказва се, че клиентите за пореден път избират по-ниското качество на по-атрактивна цена. Създаден е дракона.

От борсовата спекулация оцеляват единствено Япония, Южна Корея и Сингапур, но не преди активите им да са преминали в американски ръце и никога вече да не са тези икономически страшилища.

Дракона няма да бъде бутнат с борсова спекулация, защото за сега е удобен. До кога, предстои да разберем.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #282 -: Mar 18, 2018, 13:31 »
Един от начините по които работи вселената е, че ако искаш да направиш нещо да е по-силно, по-издържливо, по-твърдо, го подлагаш на големи натоварвания. Стоманата за да я закалиш, я нагряваш и после рязко охлаждаш.

Сигурен ли сте, че при закаляване стоманата се подлага на по-големи натоварвания ::)
Нагряването до висока температура и последващото рязко охлаждане не е ли голямо натоварване?

За мен не е.

Погледни ето тази статия: Диаграма на състоянието Fe-C — тя дава начална представа за това какво представлява закаляването на стоманата.
Активен

the lamer's team honourable member

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #283 -: Mar 18, 2018, 13:43 »
4096 грешката е, че смяташ, че Елбрус е нещо. Елбрус е нищо. Купена, вехта технология, която се произвежда по примитивен начин. Няма капка интелектуален потенциал вложен от руснаците.

Новобранец, поинтересувай се как е положено началото на японското чудо в технологиите. Най-вероятно ще останеш изненадан ::)

Казвай де старшинка, не скатавай.

Тц, ако го получиш наготово, няма да го запомниш. Така, че трябва да се постараеш сам, аз мога само да ти дам някаква насока ::)

Понеже не даде никакви жокери, мога да разчитам на догадки, какво имаш предвид.



Джокерът, който ще ти дам е свързан най-вече с патенти -- първоначално Япония е купувала патенти, след което е започнала да продава такива.

Нали знаеш какво е патент и за какво се дава?

Останалото оставям на теб ::)

Не че догадките, които си направил не са донякъде правилни, но не са пряко свързани с това, за което говорим (imho).
Активен

the lamer's team honourable member

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #284 -: Mar 18, 2018, 14:15 »
Един от начините по които работи вселената е, че ако искаш да направиш нещо да е по-силно, по-издържливо, по-твърдо, го подлагаш на големи натоварвания. Стоманата за да я закалиш, я нагряваш и после рязко охлаждаш.

Сигурен ли сте, че при закаляване стоманата се подлага на по-големи натоварвания ::)
Нагряването до висока температура и последващото рязко охлаждане не е ли голямо натоварване?

За мен не е.

Погледни ето тази статия: Диаграма на състоянието Fe-C — тя дава начална представа за това какво представлява закаляването на стоманата.
Това ми е прекалено сложно за пръв прочит.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
« назад напред »