Автор Тема: Опитвам се да направя няколко команди да се изпълняват на startup. :)  (Прочетена 3820 пъти)

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
@tolostoi
Значи cd /usr/bin touch myserver после sudo gedit /usr/bin/myserver и после chmod +x /usr/bin/myserver и ако всичко е ок в rc.local преди exit 0 пиша /usr/bin/myserver? :)
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Да, като touch може да го пропуснеш :), също, не е лоша идея след shutdown -r 05:00 да сложиш & за да излиза, както са те посъветвали по-горе.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
А как да изпълня всичко от тозй файл myserver и как така да пропусна touch аз с touch го създадох файла?
Активен

Ne7WoRK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
    • Профил
Попитах в #ubuntu @ irc.freenode.net за какво точно служи & и като ми казаха за background веднага разбрах защо нестава това което искам и се оправих. Мерси много все пак и след hlds_run ми е трябвало & защото и той е background процес това е бил проблема. :)
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
А как да изпълня всичко от тозй файл myserver и как така да пропусна touch аз с touch го създадох файла?
Защото при съхраняване от текстовия редкатор, той го създава, за това няма нужда да го създаваш предварително.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

papariga

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Попитах в #ubuntu @ irc.freenode.net за какво точно служи & и като ми казаха за background веднага разбрах защо нестава това което искам и се оправих. Мерси много все пак и след hlds_run ми е трябвало & защото и той е background процес това е бил проблема. :)

Ами аз затова ти предложих да си го пускаш сървъра под screen , ама нищо де по нататъка като усетиш нуждата сам ще се принудиш :)
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
StartUp
Настройка на програми
mozly 10 3739 Последна публикация Feb 14, 2003, 10:29
от
Редактиране на StartUp приложения
Настройка на програми
Teo 3 2607 Последна публикация Mar 16, 2004, 15:05
от Teo
Startup
Настройка на програми
SpAwN 4 2595 Последна публикация Jul 27, 2004, 13:51
от sdr
Startup??
Настройка на програми
dragonn2 2 1932 Последна публикация Mar 16, 2009, 11:43
от dragonn2
Startup Scrip, който се изпълнява при всеки boot / Fedora18
Настройка на хардуер
Fyn 4 1623 Последна публикация Apr 25, 2013, 16:15
от Naka