Автор Тема: Съвет за добаване на диск  (Прочетена 1874 пъти)

dvbb

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 207
  • Nothing else!
    • Профил
Съвет за добаване на диск
« -: Mar 31, 2012, 00:42 »
Здравейте въпроса ми не е особено технически , по скоро ме интересува ако някой се е сблъсквал с това: Имам машини от Persy , при покупката несъобразих колко точно хард диск да поръчам с машините и сега ми се налага да слагам още, въпроса ми е ако си сложа аз дисковете , модел абсолютно същия като тези с който съм поръчал машините. Има ли шанс при някакъв проблем след време с машината да не е искат да ми признават гаранция заради това ,че аз съм си слагал  дисковете.

Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: Съвет за добаване на диск
« Отговор #1 -: Mar 31, 2012, 01:45 »
Хм, защо питаш форума, питай Persy. Те трябва да ти кажат ще ли ти признаят гаранцията или не и при какви условия.
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

Mitaka

  • Гост
Re: Съвет за добаване на диск
« Отговор #2 -: Mar 31, 2012, 08:42 »
В Перси са пичове, би трябвало да няма проблем.
Аз имам машини взимани от тях - добавял съм RAM и доскове, после изгоря дъното - признаха ми гаранцията.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Съвет за добаване на диск
« Отговор #3 -: Mar 31, 2012, 10:49 »
Митак, ама то дъното не е изгоряло от това, че си добавил RAM/HDD. Защо да не ти признаят гаранцията ? Дошло му е времето да дефектира, и е сдало багажа. Но, евалла за отношението им към клиента.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

dvbb

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 207
  • Nothing else!
    • Профил
Re: Съвет за добаване на диск
« Отговор #4 -: Mar 31, 2012, 11:22 »
Еми то и аз не си представям как ако ми замине диск или памет , ще чакам да го нося да ми го сменят и през това време машините ми да са спрени.
Мисълта ми беще някой да сподели опит ако се е сблъсквал. Благодаря на Mitaka за отговора.
Активен

teleport

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 134
    • Профил
Re: Съвет за добаване на диск
« Отговор #5 -: Mar 31, 2012, 11:56 »
Сервизните условия са описани: http://persy.com/bg/page/4-serwiz-i-poddruvka.html
Аз пращам серииния номер на проблемния компонент на скайпа и получавам веднага отговор: наш е/не е, гаранционен е/не е. Досега подмяната на дефектирали памети/дискове е била моментална. Имам единичен случай на дефектирало едно ядро на процесор, който им отне 2 дни да се убедят в дефекта и получих нов процесор. Дефектирало дъно още нямам ( от над 100 машини ).
Активен

dvbb

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 207
  • Nothing else!
    • Профил
Re: Съвет за добаване на диск
« Отговор #6 -: Mar 31, 2012, 12:55 »
teleport: Искаш да кажеш ,че няма проблем сам да си добавяш компонентите, в моя случай искам да добавя още един хард диск , но не ми се занимава да карам машината , те да го слагат.
Активен

teleport

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 134
    • Профил
Re: Съвет за добаване на диск
« Отговор #7 -: Apr 01, 2012, 00:40 »
Харда не смятам че е 'компонент'. Стига захранването да може да го издържи слагай смело. Всъщност казваш "машина от перси", предполагам значи supermicro? Захранванията на supermicro кутиите без проблем издържат толкова харда, колкото фабрично има място да се монтират в нея. И е масова практика да се купуват машини без хардове. Гаранцията на хардовете е фиксирана от производителя в зависимост от модела, не зависи от къде ще ги купиш.
Активен