Автор Тема: Коя дистрибуция на Линукс е най-добра?  (Прочетена 6464 пъти)

semprom

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 23
  • Distribution: Linux Ubuntu 12.04 LTS
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Здравейте, искам да попитам коя дистрибуция на линукс е най-добра и най-стабилна. Чувал съм, че Дебиан е най-стабилен и бърз. Смятам, че тук ще намеря отговора. :)
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Коя дистрибуция на Линукс е най-добра?
« Отговор #1 -: Jan 18, 2012, 22:53 »
Wow... а аз да те питам, коя марка коли е най-добра?... Чувала съм, че Ферари ги бива и са печелили няколко пъти F1...

Съветвам те да използваш търсачката на форума и да потърсиш стари теми с подобно съдържание, да видиш какво се е изказало в тях и да разбереш защо въпросът ти няма смисъл.

Не търси най-доброто по мнението на някакви други хора, а опитвай и избери най-доброто за себе си!  [_]3
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Коя дистрибуция на Линукс е най-добра?
« Отговор #2 -: Jan 18, 2012, 23:13 »
след като позатихнаха страстите в темата за Уиндоус потреблението, да преминем на тая евъргрийн тема  ;)
Активен

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: Коя дистрибуция на Линукс е най-добра?
« Отговор #3 -: Jan 18, 2012, 23:44 »
Разбира се че dsl. Толкоз малко има че няма какво да му се строши.
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Re: Коя дистрибуция на Линукс е най-добра?
« Отговор #4 -: Jan 19, 2012, 00:04 »


No kudos 4 u!  [_]3
Активен

NikolaiTalev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 307
  • Distribution: Debian Wheezy
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Коя дистрибуция на Линукс е най-добра?
« Отговор #5 -: Jan 19, 2012, 00:35 »
Wow... а аз да те питам, коя марка коли е най-добра?... Чувала съм, че Ферари ги бива и са печелили няколко пъти F1...

Съветвам те да използваш търсачката на форума и да потърсиш стари теми с подобно съдържание, да видиш какво се е изказало в тях и да разбереш защо въпросът ти няма смисъл.

Не търси най-доброто по мнението на някакви други хора, а опитвай и избери най-доброто за себе си!  [_]3

По точно не може да се каже. Във света на линукс трябва да си готов да експериментираш. Не може да се водиш по на някой си мнението, защото всяка дистрибуция върви различно на всеки хардуер. Също и не на последно място трябва да си инат и да не се предаваш лесно  ;D
Активен

Веднъж Linux, цял живот Linux.

http://blog.nk-support.eu/

encho1982

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 94
    • Профил
Re: Коя дистрибуция на Линукс е най-добра?
« Отговор #6 -: Jan 19, 2012, 10:55 »
Ако въпросът който си задал има само един възможен отговор можем да попитаме защо тогава има други след като една е над всички. Някои биха те посъветвали да започнеш с Убунту след като си начинаещ. Лично мен тази дистрибуция ме отблъсна от Линукс ,тъй като на нея почти нищо не ми работеше, забиваше, не можех да я приспивам и още куп неща. Положителното е, че имаше много богат на информация форум и ползвайки търсачката можех да намеря разрешение на проблемите. Друг е въпросът, че това става понякога за 2-3 дни по 4 часа на ден търсене. Без претенции, че съм способен да ти дам най-точният съвет ти препоръчвам да използваш Мандрива. Аз лично използвам Madriva Powerpack 2011 i586 и я препоръчвам и на теб.
Активен

serviz_petrich

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Коя дистрибуция на Линукс е най-добра?
« Отговор #7 -: Jan 19, 2012, 11:38 »
Според мен най-добре е да си избреш версия на Linux дистрибуция (Ubuntu ,Linux Mint ,Fedora ,Suse ) която подържа  хардуера на твоя компютър ,важно е и коя графична среда ще си избереш(Gnome,Kde,Lmd,Xfc).
Активен

alishim

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: Коя дистрибуция на Линукс е най-добра?
« Отговор #8 -: Apr 29, 2014, 10:12 »
Здравейте :)
Според мен Линукс Дебиан е една от най-добрите и стабилните между линус дисртубуцията... Използвал съм почти всичките операционните системи освен Блак Трака. Но линукс Минт също е стабилна и бърза, смисъл такъв че, не се забива като другите операционни системи. Предпочитам да съм с Дебиан и на второ място Минт. Като общо мога да кажа за линуксите, че стях се работи по-леко отколкото с другите ОС. Няма забавяне при писане на документи, текстове и т.н. Линус е вечна ОС.     :)
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6183
    • Профил
Re: Коя дистрибуция на Линукс е най-добра?
« Отговор #9 -: Apr 29, 2014, 11:48 »
Ubuntu-server
Слагаш си го на машината и после само прибавяш, каквото ти трябва. Няма да имаш нищо излишно, нищо излишно няма да ти се стартира и да ти "яде" ресурс. Не, че с тези съвременни машини това е някаква грижа. Ако не знаеш, как да се оправиш с инсталирането на приложения или графична среда с промпта инсталираш само tasksel и тя ще се погрижи за основните неща, за да си имаш удобна система.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

User13

  • Гост
Re: Коя дистрибуция на Линукс е най-добра?
« Отговор #10 -: Apr 29, 2014, 12:22 »
Дебиан е добра само в определени случаи и за хора с много специфични изисквания. Иначе и аз подкрепям мнението на 4096bits.
За масовия потребител, който иска да има съвременна стабилна система Убунту е много добър избор.
Активен