Автор Тема: GCC  (Прочетена 1447 пъти)

ivanskiii

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
GCC
« -: Oct 04, 2012, 22:30 »
Zdr. Imam sledniq problem ,dnes za parvi pat slojih linux i  iskam da si pusna gcc-to cql den si biq glavata i ne moga da se opravq. Operacionata sistema e Linux fedora 14 ima li vgradeno gcc i kak moga da go startiram , sigoren sam 4e tova e dosta glypav vapros za pove4eto ot vas, no mnogo 6te mi pomognete s kompetentno mnenie , BLAGODARQ PREDVARITELNO :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: GCC
« Отговор #1 -: Oct 05, 2012, 00:10 »
man gcc

//за тоя въпрос и това ти е много
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bot

  • Гост
Re: GCC
« Отговор #2 -: Oct 05, 2012, 00:56 »
 Инсталираш Eclipse, няма значение кое, аз например ползвам Indigo. Eclipse е нещо подобно на NetBEANS - платформа, на която вървят различни компилатори. След инсталацията ще имаш само Java, затова след инсталацията отиваш на Help -> Install New Software, от там в полето "Work with:" избираш "All available software", изчакваш известно време да се заредят всички налични инструменти, след като се заредят скролваш надолу и отиваш в категорията "mobile and device development" и там ще откриеш това, което търсиш
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: GCC
« Отговор #3 -: Oct 05, 2012, 09:19 »
Първо се логваш като root с командата su, след това инсталираш с yum install gcc g++
И получаваш C/C++ компилатор
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

papariga

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: GCC
« Отговор #4 -: Oct 05, 2012, 17:34 »
Инсталираш Eclipse, няма значение кое, аз например ползвам Indigo. Eclipse е нещо подобно на NetBEANS - платформа, на която вървят различни компилатори. След инсталацията ще имаш само Java, затова след инсталацията отиваш на Help -> Install New Software, от там в полето "Work with:" избираш "All available software", изчакваш известно време да се заредят всички налични инструменти, след като се заредят скролваш надолу и отиваш в категорията "mobile and device development" и там ще откриеш това, което търсиш

това е най-иноватиния метод за инсталация на компилатор!!! Нещо като :
- абе трябва ми бензин
- ами много просто купуваш си автомобил , първоначално той няма да има , отиваш на бензиностанция и пълниш резервоара ! сега вече имаш бенизн !

Активен

bot

  • Гост
Re: GCC
« Отговор #5 -: Oct 05, 2012, 21:19 »
Инсталираш Eclipse, няма значение кое, аз например ползвам Indigo. Eclipse е нещо подобно на NetBEANS - платформа, на която вървят различни компилатори. След инсталацията ще имаш само Java, затова след инсталацията отиваш на Help -> Install New Software, от там в полето "Work with:" избираш "All available software", изчакваш известно време да се заредят всички налични инструменти, след като се заредят скролваш надолу и отиваш в категорията "mobile and device development" и там ще откриеш това, което търсиш

това е най-иноватиния метод за инсталация на компилатор!!! Нещо като :
- абе трябва ми бензин
- ами много просто купуваш си автомобил , първоначално той няма да има , отиваш на бензиностанция и пълниш резервоара ! сега вече имаш бенизн !

 хехе, айде бегай сега да блъскаш на CS
Активен