Автор Тема: Блокиране на facebook  (Прочетена 16729 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Блокиране на facebook
« Отговор #30 -: Sep 04, 2012, 12:56 »
go, много си се вманиачил бре Френд!
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Блокиране на facebook
« Отговор #31 -: Sep 04, 2012, 13:49 »
Въпроса в случая е Гошо да не знае от де идва заявката и какви са последващите действия. За всеки случай съм си сложил добавка, която чисти връзките от самия Гошо, така че да не знае, какво и къде съм щракал, информацията, която за него е по-ценна от злато. Съжалявам за което, но да си промени мирогледа.

Патето и Джабсе не използват машинката на Гошо, както и някой други. Но патето дава ужасни резултати на български език (и не само), а Джабсе (пича иска да му викаме Джейбс) дава само на български и базата му не е много богата.

Да бе, освен да не знае :)
Тоя сайт просто редиректва... кой го знае какава информация събира.
На мен пък не ми пука - да гледат каквото си искат. Какво ще видят? То ми стига, че ползвам фейсшит :)
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Блокиране на facebook
« Отговор #32 -: Sep 04, 2012, 13:50 »
Въпроса в случая е Гошо да не знае от де идва заявката и какви са последващите действия. За всеки случай съм си сложил добавка, която чисти връзките от самия Гошо, така че да не знае, какво и къде съм щракал, информацията, която за него е по-ценна от злато. Съжалявам за което, но да си промени мирогледа.

Патето и Джабсе не използват машинката на Гошо, както и някой други. Но патето дава ужасни резултати на български език (и не само), а Джабсе (пича иска да му викаме Джейбс) дава само на български и базата му не е много богата.

Да бе, освен да не знае :)
Тоя сайт просто редиректва... кой го знае какава информация събира.
Ти подаваш заявка към някакъв скрипт, да речем PHP. А той може да събере доста информация. И да я набута тикомълком в базата.
На мен пък не ми пука - да гледат каквото си искат. Какво ще видят? То ми стига, че ползвам фейсшит :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Блокиране на facebook
« Отговор #33 -: Sep 04, 2012, 22:07 »
Е проблема си е твой, че ползваш spybook. А какво точно (не)събират е ясно. Това са опънати сосно проекти. Ако пък толкова си мнителен има и hidemyass, ама все си мисля, че едно proxy събира далеч повече информация.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Mitaka

  • Гост
Re: Блокиране на facebook
« Отговор #34 -: Sep 05, 2012, 00:09 »
Според мен - напълно достатъчно е това, което събира доставчика ти :) Никак не е малко.
От тук нататък спора кой какво гледа и събира е напълно излишен....
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Блокиране на facebook
« Отговор #35 -: Sep 05, 2012, 00:40 »
Е все още се надявам доставчика да ръси наоколо информация, само ако съм престъпил закона, което ме урежда. Не мога да съм сигурен естествено. Но в крайна сметка, единствената истинска защита е отрязан кабел. При това положение все някакъв компромис трябва да има.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ftpkid

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
    • Профил
Re: Блокиране на facebook
« Отговор #36 -: Sep 05, 2012, 02:02 »
Не-посещаването на сайтовете, изключването на бисквитките, включване на Do Not Track и в краен случай - блокиране на адрес в hosts файла е повече от достатъчно. Ако говорим за персонални нужди, по-нататъшни мерки са някакви крайности и в повечето случаи - тотално и напълно излишни.

А за хипер-притеснените, Tor не върши ли работа?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Блокиране на facebook
« Отговор #37 -: Sep 05, 2012, 10:59 »
Тор не става, но само Гейта може да обясни защо. На ламерски език, ако някой много му се ще да се добере до информация, може да напуска изходни точки и да слухти. ФБР вече са хващани в това.

От изброените не съм казвал за бисквитките. Естествено е, че съм настроил да ме пита за всяка, като приема само от настоящ адрес. Не съм казвал да трие след изключване, защото някой места (като тук) посещавам често.

Това е много полезен навик изграден от Конкверор, за което съм му  много благодарен. Както обичам да казвам, това е втората най-полезна програма във вселената ;)
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Блокиране на facebook
« Отговор #38 -: Sep 05, 2012, 11:38 »
Нездравословна параноя :)

Много е лесно да пуснеш изходна точка и да слухтиш, поне cleartext трафика, примерно SSL трафика е безполезен. Далеч по-сложно обаче е да идентифицираш този който го е иницирал. Има разни фокуси, които разчитат на криво конфигурирани клиентски системи, но те са много добре известни. Другият вариант е да контролираш значителна част от tor мрежата, за да можеш да корелираш трафик, което е доста склонно към грешки в обратна зависимост от броя tor нодове които контролираш. Сега верно можеш да плетеш конспирации как 2/3 от tor мрежата се оперира от ЦРУ примерно, ако си склонен да вярваш, че на ЦРУ им пука особено колко малоумни сайтове четеш там :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

anrydisappear

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Re: Блокиране на facebook
« Отговор #39 -: Feb 05, 2013, 16:20 »
Здрвейте фенове на линукс,един въпрос само.Имам 2 лаптопа в къщи,наскоро научих че чрез iptables,мога да пренасоча трафика,или да блокирам трафика към определн сайт.Опитвам се да си блокирам достъпа до фейса на единият лаптоп чрез другият,командите които намерих са:
echo "1" > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
iptables -t nat -I PREROUTING -m tcp -p tcp -d http://www.facebook.com --dport 443 -j DROP
arpspoof -i wlan0 192.168.....
проблема е че отново имам достъп до фейса,някакви идеи
edit:имам инсталиран backtrack5 r3
Активен