Автор Тема: Repotec RP-G0802L --- Достъп през сериен порт?  (Прочетена 5819 пъти)

eru

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Здравейте надявам се че съм пуснал на правилното място темата...
Та става на въпрос за този L2 суич че не му знаем паролата (разбира се юзернейма и паролата админ/админ не стават), До колкото разбрах и усетих  >:D ресетването не помага, има някакъв рековери предлаган от производителя на софтуера на техния сайт като за целта се влиза с юзернейм и парола предоставени от дилъра който ни е продал суича - след което се вкарва серийния номер (който е наличен) и така си възстановяваме достъпа! Което в този случай е невъзможно! Та въпроса ми е има ли няко идея как да се справим по друг начин???

П.С.: Да отбележа че софтуера е "Copyright (c) 1981-2005 Ruby Tech Corp. L2 Managed Switch - GS-2108C" - един вид руби а суича е репотек, предполагам че е от значение въпреки че може би хардуера е идентичен  >:D >:D >:D

Предварително благодаря за отделеното време [_]3!
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Repotec RP-G0802L --- Достъп през сериен порт?
« Отговор #1 -: Mar 09, 2012, 09:19 »
От заглавието на темата и съдържанието не ми стана ясно следното:
- Ти се закачаш към серийния порт и суичът ти иска име и парола или
- ти си закачен към LAN порт и ти иска име и парола, но не си пробвал да се закачиш към серийния порт.

Понеже си мисля, че когато си закачен през сериен порт може да не ти иска име и парола. Така работят едни 3com -и
« Последна редакция: Mar 09, 2012, 09:23 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

eru

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Repotec RP-G0802L --- Достъп през сериен порт?
« Отговор #2 -: Mar 09, 2012, 13:06 »
От заглавието на темата и съдържанието не ми стана ясно следното:
- Ти се закачаш към серийния порт и суичът ти иска име и парола или
- ти си закачен към LAN порт и ти иска име и парола, но не си пробвал да се закачиш към серийния порт.

Понеже си мисля, че когато си закачен през сериен порт може да не ти иска име и парола. Така работят едни 3com -и

През серийния порт - и да, иска парола!
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Repotec RP-G0802L --- Достъп през сериен порт?
« Отговор #3 -: Mar 09, 2012, 13:45 »
А както си закачен към порта, като рестартираш устройството, виждаш ли на конзолата съобщения от процеса на зареждане? И дали в някакъв момент там не се показва нещо от рода "Press F13 to interrupt ..." ?

Според документацията пише "Enter Ctrl+c to abort booting within 3 seconds....." .... обаче ако описаното в документацията е така и в устройството, и тук няма начин за смяна на администратор.
« Последна редакция: Mar 09, 2012, 14:09 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Repotec RP-G0802L --- Достъп през сериен порт?
« Отговор #4 -: Mar 09, 2012, 14:20 »
Не че нещо, ама баш пък F13 ? Има да го търся тоз тринадесетия функционален клавиш.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

eru

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Repotec RP-G0802L --- Достъп през сериен порт?
« Отговор #5 -: Mar 10, 2012, 00:14 »
Не че нещо, ама баш пък F13 ? Има да го търся тоз тринадесетия функционален клавиш.

Аз видях една клавиатура на битака дет имаше Ф13, еиййй как не я лапнах да му се не види! Ся щях да си руутвам суичлето пък ти да видиш! Ма ко се прави станалото станало - седни на него ако искаш! Има хора дет лесно намират и ползват Ф13! Ей таквиз като нас!
Активен

eru

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Repotec RP-G0802L --- Достъп през сериен порт?
« Отговор #6 -: Mar 10, 2012, 00:16 »
Той колегата майтап си прави - просто така се изразява, нали тьй? Ф13, готино звучи.
Активен

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: Repotec RP-G0802L --- Достъп през сериен порт?
« Отговор #7 -: Mar 10, 2012, 00:42 »
Пробва ли с root потребител без парола или с същият потребител с парола root. Само предположение!
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

eru

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Repotec RP-G0802L --- Достъп през сериен порт?
« Отговор #8 -: Mar 10, 2012, 19:24 »
Пробва ли с root потребител без парола или с същият потребител с парола root. Само предположение!

Да и не само тези комбинаций  :-[
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Repotec RP-G0802L --- Достъп през сериен порт?
« Отговор #9 -: Mar 10, 2012, 20:09 »
F13 засега ще го забравим. Пробва ли да спреш зареждането с Ctrl+c и да видиш какво може там? Той дописва ли команди с Tab? Ако да, представи си, че като напишеш р и натиснеш Tab вземе, че изпише passwd . Реагира ли на ? или help ? Отвори ли го да го видиш вътре? Дали няма джъмпер Clear CMOS ?
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

eru

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Repotec RP-G0802L --- Достъп през сериен порт?
« Отговор #10 -: Mar 14, 2012, 00:44 »
Благодаря за помоща на всички  - решението се оказа.... хмм нямаше решение без паролата защото този модел има проблем с хардуерния ресет  :o ;D! Човека говори от опит 10 ина бройки, софтуерния рес няма проблеми след като влезеш. Еми това е още един път благодаря за отделеното време.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Проблем с wireless USB адаптер - Repotec в Ubuntu 10.04
Настройка на хардуер
toniko 3 2011 Последна публикация Jun 29, 2010, 13:20
от b2l
Проблем с usb wifi adapter repotec rp-wu5210a back track 5
Настройка на хардуер
BorisA 5 3548 Последна публикация Dec 04, 2011, 09:58
от radoshow