Автор Тема: Кой прасна НАП-а ?  (Прочетена 44861 пъти)

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #285 -: Aug 28, 2019, 21:48 »
@ddantgwyn , както и горе казах - крайностите са лошо нещо. Дали ще е промития мозък на момичето от клипа или "уж" партизанско мислене - все тая.

Кажи го на jet, не на мен. Той е в едната крайност. Аз просто се опитам да го дръпна към центъра.

Цитат
Ако трябва да намериш някакви виновници, то това са хората, които не обясниха какво е капитализъм (и до ден днешен това е проблемът). Да, създадоха се фирми, но какво от това? То и до ден днешен повечето хора не знаят как се върти бизнес и въобще какво е бизнес. Останалата маса пък се дразни когато някой печели и го оприличава с кражба.

Виновници са крадците и мошениците, които след 10-ти ноември изплуваха най-отгоре в мътната вода. И които умните хора като jet наричат комунисти и по този начин им дават индулгенция да продължат по същия начин. Ето за това сме на този хал.

За създадените фирми -- jet твърди, че са били ЕТ. Аз твърдя нещо друго и съм дал пример какво имам предвид. В моя бранш, много колеги създадоха частни фирми (ООД, а не ЕТ), които работеха в него. Но бяха фалирани по един или друг начин. Така, че jet да си гледа работата за неща, на които съм бил свидетел.

Цитат
За данните от НСИ - просто няма смисъл. Мисля че към 2004та им обновиха методиките, иначе преди това нито данните с които работят са реални, нито методиките.

Както казах, акцентът ми е върху бройката създадени малки фирми. jet се вълнува за БВП, ама надали е наясно какво точно влиза при негово „оценяване“.

Очевадно е ясно, че част от тях щяха да фалират (по-голямата част), друга част щяха да се развият до среден размер, а една малка част от тях -- да станат големи фирми. Това е естествения начин на развитие. И щяхме да имаме някаква икономическа основа. Оглеждал ли си се сега какво имаме? Примерно фирмата Ролпласт (нали си от Пловдив)? Как мислиш, това голямо постижение ли е или не толкова?

Цитат
Английския съм го научил от баба ми, от филми и от списания. В училище нищо не се учеше (времето на прехода). Учил съм и италиански, но нито аз нито някой от училище знае и една дума :)

А аз говоря за времето преди прехода. И то защото jet си позволи твърдо плоско да манипулира.

Цитат
За Виденов като човек, не мога да кажа нищо лошо. Преподавал ми е от тези твоите празни науки. Знам че беше сложен за да обере пешкира, но в историята ще си остане периода като виденово време.

Ами като сте толкова глупави да влагате отрицателен смисъл в термина „виденово време“, не мога да ви помогна. За да си направиш правилна оценка за онова време трябва да си автокефален, а не да се облягаш на пропагандата (здрасти, jet). Защото за изненада на много хора, пропагандата идва не само от изток.

Има една хубава книга на Иван Попов -- „Хакери на човешките души“, която е и абсолютно свободна за разпространение. Та не е зле да се хвърли един поглед на нея, както и на останалото му творчество.
Активен

the lamer's team honourable member

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #286 -: Aug 28, 2019, 21:54 »
   УПК беше добра идея,даваше някаква професия.
Завършил съм математическа гимназия с УПК програмиране,научих
наистина много неща тогава,нивото беше високо; колкото и
абсурдно да прозвучи на някои това: учили сме теория на игрите,
теория на вероятностите,статистика,линейно оптимиране,и това
още в гимназията !
   По отношение на английския,никой никога не го е забранявал,
просто тогава немския и френския бяха по-популярни,паралелките
с английски бяха малко.
« Последна редакция: Aug 28, 2019, 21:57 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #287 -: Aug 28, 2019, 21:55 »
Тези уж биологични стоки са ми съмнителни. Понеже споменахте яйца, купувал съм си такива, като очаквах нещо по-различно. Не го получих. Тъй наречените био яйца нямат нищо общо с домашните, които със сигурност са био, защото познавам хората. Дори като вкус. Иначе минавам понякога през такива магазини, щото има неща, които другаде не могат да се купят.

Не зная, кога ще има отново почтен бизнес. Предполагам, че трябва преди това цялата икономическа система да се срути, да стане не кризаз, ми мазеляк, да фалира всичко и хората да са принудени да си помагат, за да оцелеят. Може би тогава ще си върнат доверието един към друг. Може би.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #288 -: Aug 29, 2019, 03:36 »
"Лъжеш. Английски се изучаваше къде ли не -- от английска гимназия до обикновена такава. От осми клас започваше да се учи втори чужд език, като изборът беше немски, френски или английски."

Лъжеш: в града където съм израстнал имаше само френски език - държавна политика. Недей ми сравнявай жълтите павета и окръжните градове.

"Цитат
Завърших науки, които са 50г. назад - т.е безполезни и пак от нулата.

Пак лъжеш. Освен ако не си завършил нещо икономическо ::).
"
Ти си заблуден: 1988 учехме СМ601 (българския клонинг на Моторола688) като върха на технологията - е ако се поинтересуваш ще разбереш, че американците са го имали от 1974г. Преподавателите не бяха чули за езика С.

"Цитат
Като си обърнах левовете в долари станаха наполовина - и пак от нулата.

Аха, тук само се заблуждаваш."

Само ти ли не знаеш, че БГ стандарта беше 10-15 пъти по нисък от запада.


"Цитат
Многото фирми - да. Всички БГ граждани станаха ЕТ-та - ташак. По онова време сигурно аз бях единствения дето нямах фирма.

Не си бил единствения, но явно не разбираш защо ти задавам този въпрос. Но това вече е твой проблем."
И какво като ги докарахме на бройка - фалш.


Цитат
Айде сега кажи от тези многото фирми какъв е дялът им в БВП - или това е държавна пардон военна тайна.

Говоря за времето от преди 30 години. Отиваш на сайта на НСИ и търсиш там. А и акцентът не е колко процента от БВП са давали, а дали ги е имало изобщо. Защото ако 10% от тези малки фирми бяха станали средни, а от тях 10% -- големи, БВП нямаше да е този, който е в момента.

Какво като има много фирми дето не правят нищо?! Да ги показваме на списъците ли.

Ама откъде толкова акъл в теб да го разбереш. И за провала на това не са ти виновни комунистите. То ти и не можеш да дефинираш ясно какво разбираш под „комунист“.

Има един термин за хора дето се кланят на данните ош НСИ, ама ще почнеш да заплашваш с модерацията си.

Момче, продължавай да си живееш в измисления свят, нека аз да съм заблудения, не ми пречиш.

БГ вместо да върви към капитализма отива към феодализма (не знам дали си бил в час по история по темата), последиците от болшевизацията ще тегне още много поколения. Феодали като Ценко Чоков, Пеевски, Доган и пр. са над държавата и закона.
« Последна редакция: Aug 29, 2019, 04:02 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #289 -: Aug 29, 2019, 07:26 »
Цитат
"Лъжеш. Английски се изучаваше къде ли не -- от английска гимназия до обикновена такава. От осми клас започваше да се учи втори чужд език, като изборът беше немски, френски или английски."

Лъжеш: в града където съм израстнал имаше само френски език - държавна политика. Недей ми сравнявай жълтите павета и окръжните градове.

Лъжецът си ти. Това, че в родният ти град се е изучавал само френски език, говори единствено за факта, че не е имало желаещи за другите езици. Факт е, че чуждите бяха три -- немски, английски и френски. Испанският и италианският навлязоха доста по-късно. Е, ако искаш може да броиш и руския за чужд език.

Цитат
Цитат
"Завърших науки, които са 50г. назад - т.е безполезни и пак от нулата.

Пак лъжеш. Освен ако не си завършил нещо икономическо ::)."

Ти си заблуден: 1988 учехме СМ601 (българския клонинг на Моторола688) като върха на технологията - е ако се поинтересуваш ще разбереш, че американците са го имали от 1974г. Преподавателите не бяха чули за езика С.

Пак лъжеш. Надали сте учили за CM601 като връх на технологията. Учили сте го като пример за нещо друго. И не мисля, че е добре за един начинаещ програмист да започне директно с C.

Цитат
Цитат
Като си обърнах левовете в долари станаха наполовина - и пак от нулата.

Аха, тук само се заблуждаваш.

Само ти ли не знаеш, че БГ стандарта беше 10-15 пъти по нисък от запада.

Аха, и как стандартът на живот се корелира с курса на долара. Забележи -- 10-15 пъти по-нисък стандарт и само 2 пъти по-малко долари. Ти можеш ли да пишеш с разбиране? Или и то е като четенето ти?

Цитат
Цитат
Многото фирми - да. Всички БГ граждани станаха ЕТ-та - ташак. По онова време сигурно аз бях единствения дето нямах фирма.

Не си бил единствения, но явно не разбираш защо ти задавам този въпрос. Но това вече е твой проблем.

И какво като ги докарахме на бройка - фалш.

Ами като не разбираш, поне не се обаждай. Гледай си там 80486 и дерзай.

Цитат
Цитат
Айде сега кажи от тези многото фирми какъв е дялът им в БВП - или това е държавна пардон военна тайна.

Говоря за времето от преди 30 години. Отиваш на сайта на НСИ и търсиш там. А и акцентът не е колко процента от БВП са давали, а дали ги е имало изобщо. Защото ако 10% от тези малки фирми бяха станали средни, а от тях 10% -- големи, БВП нямаше да е този, който е в момента.

Какво като има много фирми дето не правят нищо?! Да ги показваме на списъците ли.

Мда, явно от много страдание за CM601 си пропуснал някои основни неща от икономиката. То и Стив Вознияк е започнал директно с мащаба на Apple.

Цитат
Ама откъде толкова акъл в теб да го разбереш. И за провала на това не са ти виновни комунистите. То ти и не можеш да дефинираш ясно какво разбираш под „комунист“.

Цитат
Има един термин за хора дето се кланят на данните от НСИ, ама ще почнеш да заплашваш с модерацията си.

Олеле, освен писането, явно не можеш да четеш с разбиране. Колкото до модерацията -- досега ти се е разминавало поне няколко пъти. Надявам се сам да разбереш защо.

Цитат
Момче, продължавай да си живееш в измисления свят, нека аз да съм заблудения, не ми пречиш.

БГ вместо да върви към капитализма отива към феодализма (не знам дали си бил в час по история по темата), последиците от болшевизацията ще тегне още много поколения. Феодали като Ценко Чоков, Пеевски, Доган и пр. са над държавата и закона.

Момчето в случая си ти. И заблуденият също.

Защото причината за феодализма, за който говориш, не са комунистите и наследството от тях. Ако си извадиш главата от задника може би ще го разбереш най-после.

Вече минаха 30 години в така наречената демокрация. Това са ⅔ от периода на „комунизма“. И резултатите се виждат. Стига да имаш очи да ги видиш.
Активен

the lamer's team honourable member

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #290 -: Aug 29, 2019, 08:25 »
@jet: след като новата ти Родина толкова ти харесва, защо се занимаваш с нас тук ?

Едно предложение, по-добре вземи и се огледай наоколо (там където си сега) и само за себе си прецени дали ти харесват повечето неща там !
Надявам се, че не ти се налага да се занимаваш с нещата тук по някаква обективна причина  :o

Последно, тъй като вече тръгнахме с "прогнозите" за бъдещето, ще си позволя да цитирам две.

1.България ще започне да се оправя не след много поколения а около 2050/51 г. (не е скоро, знам). Тук цитирам само по памет !
И това се дължи на факта че българите най-сетне трябва да разберат че истинската свобода не се дава/подарява, тя се извоюва (със всичките свързани с това рискове и опасности).
Отново ще кажа че човек наистина притежава само това което сам е извоювал  ::)

Тук ще дам един hint за gogo, около 2050/51 Юпитер и Сатурн ще се върнат в позицията на която са били около 9-сеп-1944 г. (до година, две приключва ретроградното им движение и започва отново движение напред).
И е вярно че дотогава (2050) ще бъде икономически олигархизъм (вместо политически).

2.САЩ пък след 12-тина години ще престанат да се занимават със света и ще седнат да си оправт вътрешните проблеми (няма да имат възможност за избор).
Наченките за това вече се виждат (безсмислените касапници без никакъв по-смислен повод).
« Последна редакция: Aug 29, 2019, 08:36 от ray »
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #291 -: Aug 29, 2019, 09:32 »
....2.САЩ пък след 12-тина години ще престанат да се занимават със света и ще седнат да си оправт вътрешните проблеми (няма да имат възможност за избор).
Наченките за това вече се виждат (безсмислените касапници без никакъв по-смислен повод).
Дано това не е свързано с поредното масово измиране на видове, поради ядрен конфликт. Щото пак почнаха да си го мерят с хамериканците.
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #292 -: Aug 29, 2019, 09:45 »
Цитат
Примерно фирмата Ролпласт (нали си от Пловдив)?
Знам ги, но не познавам хора свързани с тях, за да им знам истинската история. Така че не мога да дам оценка.

Цитат
Кажи го на jet, не на мен. Той е в едната крайност. Аз просто се опитам да го дръпна към центъра.
Добре и аз ще се опитам :) . Миналата седмица бях на почивка с роднини и единия ми братовчед живее в Америка от 20+ години. Той е на другата крайност (тази със съденето на овошки и висящите хора по стълбовете, но както казах - все тая). На него му казах следното:
Добре, живееш в Америка, вадиш 50к$ годишно, защо не инвестираш в БГ и не се занимаваш със земеделие? Нали разправяш, че не искаш да ядеш като си тук чужди домати?
Отговора беше:
Ами не ми се занимава със земеделие.  ::)

Та да, без борба не става. Ма борбата не е да бесиш хора по стълбовете (в случая - да лепиш комунистически етикети).

Какво разбират хората в БГ под фирма?
ЕТ - Аз съм шеф на фирма.
ЕООД - Бушон, който да изгори след като прибера оборота. Разлика между оборот и печалба не правя.
АД - Ааа това е корпорация не фирма  ;D

*Това за ЕООД-то е важащо за ООД-тата и е най-лошото нещо в България.
« Последна редакция: Aug 29, 2019, 10:01 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #293 -: Aug 29, 2019, 10:25 »
Рей не се нахвърляй на Джет, защото е избягал. Не си в неговата кожа и не знаеш, какво е преживял. Факта, че е с нас тук, е похвален. Значи не е забравил корените си и го боли за старата родина и безобразията тук.

=*=

Тези взаимни обвинения в лъжи не са хубаво нещо. Просто имате различна съдба и различен поглед върху това, което се е случило.

Макар, че наистина немски, френски и английски бяха навсякъде, то не е изключено да има места, където не са били и трите. Може да има много причини за това.

Но това дали в училището на Джет е имало или нямало учител по английски език, не променя обстоятелствата. Аз му вярвам, че е нямало. И вярвам, че никой не е пречил на изучаването на езици. В СУ по онова време имаше Японска филология.

Но това, което казва Джет, е съвсем друго. Никой не ни подготви, какво ни очаква. Затова го изживяхме като шок.

Ето в моето училище имаше учители по английски език, но аз елитарно, като образованието ни от тогава, избрах френски. Сам го избрах. Всяко дете избираше само, а родителите в най-добрия случай даваха съвети, ако изобщо им бъдат поискани.

Нямаше кой да каже, ей това е безкрайно важно, не го изпускайте.

По същия начин е и с техникума на Джет. Нашите техникуми подготвяха кадри за нашата промишленост. Ама индустрията на запад вече е направила завой. Нашата все още не е. Ние се подготвяме за нашите условия.

Тия два примера показват, че ние наистина не получихме адекватно образование спрямо времената, в които щеше да ни се наложи да живеем. В това не обвинявам учители и дори изготвилите учебната програма. На тях им е изглеждало, че всичко е наред и правилно.

Онези горе са знаели още към 1982 най-късно, какво ще се случи. Но не са действали адекватно. Имали са време да се опитат да ни подготвят. Едно от малкото неща, които правят е споменатия вчера Указ 56 едва година по-рано.

=*=

По онова време имахме мощна икономика, да. 12 място в света или нещо такова. Но нито доходите, нито курсовете бяха показател. Доходите ни не можеха да се сравняват пряко (това там 10-15 пъти), защото за единица можехме да купим повече. Но пак, колкото и да сучем отивахме поне на 5-7 пъти по-ниски.

Курса на всички валути не беше реален. Нашата валута не беше конвертируема и курса се определяше еднолично от БНБ. Това не е непременно лошо, китайския юан и до ден днешен е така. Курса на черно беше пет към едно, което горе-долу можем да приемем за някакъв що годе достоверен курс.

=*=

А бе точно за Доган и Чоко, Джет е 3 000 % прав. Тези двамата са наистина рожба на комунистите и то на онези комунисти, а не на сегашните бивши шестаци.

Доган историята му е повече от известна, но накратко за онагледяване. Той е шестак от най-мръсните доносници. Междувременно компартията е в парализиращ ужас. В страната се надига мохамедански фундаментализъм и трябва да се действа. Измислят около петия исторически „възродителен процес“, но това с нищо не помага, прави положението по-тежко.

Тогава измислят може би най-гениалното си решение за цялото им сто годишно съществуване (към тогава деветдесет и няколко). Спускат нареждане на ДС да създаде напълно контролирана от тях етническа партия, която да монополизира връзките с Анкара. Доган е командирован в пазарджишкия затвор. Останалото е история.

Чоко пък е рожба на новото време, но пак е създаден от онези комунисти. По официални данни се е случило почти веднага след десети, но няма да се учудя решението все пак да е взето преди това. Даже е логично да е преди това.

Твърди се, че е решение на Луканов и Гоцев, но най-вероятно те са преките изпълнители, а е взето по-нагоре.

Сега точно тези моменти са силно романизирани, времето ни лашкаше здраво и още не се е утаило, за да знаем с точност. Защо точно са решили да създават борческите групировки не е ясно. По някои твърдения, на запад има Камора, Луканов бил казал, че не може тук да няма. Не мисля, че Луканов е бил чак такъв глупак.

Факт е, че борчагите служиха на интересите на бившите тогава шестаци, като доста често по-видните от тях минаваха на директно подчинение на чекисти.

Обаче моята теория не е че са служили само за създаване на още по-голям хаос и като фактически изпълнители на икономическото преразпределение. По-голямата част от преразпределението не мина през мутри. Хаоса си беше пълен и без тях.

Има едно нещо, което не можеше да стане без борци. У нас от над сто години минават контрабандни канали от и за близкия изток. През тях минава, каквото не се сетиш. 45 год. тия канали бяха държавни и оперирани от ДС. Имаше голяма нужда отново да станат частни. А тази приватизация нямаше как да стане, ако няма силови групировки, които да я осъществят. Защото където има контрабанда си говорим за убийства. Някой трябва да ги извърши.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #294 -: Aug 29, 2019, 10:59 »
Сега слушам по радиото, праснаха им вече и глобата на НАП-а.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #295 -: Aug 29, 2019, 11:04 »
Рей не се нахвърляй на Джет, защото е избягал. Не си в неговата кожа и не знаеш, какво е преживял. Факта, че е с нас тук, е похвален. Значи не е забравил корените си и го боли за старата родина и безобразията тук.
=*=

Не мисля че съм се нахвърлил, не такова е било намерението ми. Само му предложих да се огледа около себи си (да види дали всичко е добро и наред там) и едва след това да дава оценки. Както се писа и по-рано, да се опита да бъде по-обективен  8)

Да съм казал че лъже, че ни манипулира, оставих го на собствената му съвест и преценка (поне това бе намерението ми). Предложих да бъде обективен и искрен, само толкова  :)

Отдавна е известно, че света е едно голямо село, та нещата никога не са свързани само с една страна или група страни - те отдавна са глобални  ::)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #296 -: Aug 29, 2019, 11:29 »
Не си го обвинявал, че лъже. Тия обвинения бяха между него и Ддантгуин. Аз се опитвах да ги помиря с тезата, че всеки е видял различно нещата, като се опитах да представя гледната точка на Джет. Тя е, че не бяхме подготвени, за това, което щеше да ни се случи. И на тази основа имаше безкрайно много трагедии. Без да познавам личната история на Джет, мога само да предполагам, че и той е изживял такава. Това показват мненията му. Почти всички изживяхме една продължителна или безброй по-малки трагедии.

=*=

Че света е една помийна яма (или както го нарекох по-рано ад) не е нещо ново. То част от християнската идеология се крепи на това, че сме пратени тук, за да се измъчим, за да можем да се научим.

Но там дето живее Джет е най-малкия от всички адове. Има безброй проблеми, но на фона на останалия свят е наистина доста уредено. А сравнение с нашите праисторически балкани, не може и да става. Тук сме си неандерталци.

=*=

Въпроса за свободата, който повдигаш е екзистенциален. Това е въпрос по който мисля не помня от кога. Сякаш съм се родил с него. И много преди мен и след мен ще мислят.

Казал съм ти и преди за последните ми изводи по темата. Свободата е състояние на духа. Ти може да си в окови и пак да си свободен. А колкото повече са заразени с тази идея и с оптимизъм, то оковите наистина ще падат. Сами.

Това е най-трудната част за обяснение. Как така свобода, без борба? Много трудно се осмисля. И за мен е трудно. Но Ганди показа, че е възможно. Според мен няма друг път. Поне така виждам нещата.

Защото насилието поражда насилие и се превръща в омерта. Не съм видял изключения от това правило.

=*=

Виждам, че даваш пари, за да четеш излиянията на Любомир. Не знам за хартия ли си давал или електронно. Но е все едно. Тя последната му книга е само електронна.

Той за мен не е обективен. Доста често омесва желаното от него с това, което вещаят звездите.

Дънов пък е казал нещо друго. Ще оставя на света триста или три хиляди българи. Но те ще са истински. Всички останали ще разпилея. Под разпилея не приемай буквално по света. Под разпилея има предвид, че по един или друг начин ще ги премахне, а не че ще ги прати в имиграция. Имигранта си е пак българин докато мисли, чувства и говори езика си.

Не е необходимо да има българска държава, за да изпълним мисията си. И няма значение, че имаме (все още) държава, при положение, че не я изпълняваме. А самия въпрос, каква точно ни е мисията също е твърде спорен в широки граници. Но каквато и да е, ние очевидно не се справяме.

=*=

Обаче има нещо в картите изготвени от Любо, което наистина ме притеснява. Ние от догодина започваме връщане (реално е започнало преди няколко години) назад в историята си. И ще се върнем до точката на турското робство. То няма да е турско и няма да е робство, но все така ще е живот на зомби. Няма да сме живи да го видим след двеста години, но не ми пречи с голямо притеснение да гледам на събитията.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #297 -: Aug 29, 2019, 12:39 »
Никой не повдига въпроса, какво правят бази данни в НАП, които не би трябвало да има нищо общо с агенцията...
Като такива за отпуснати кредити и дори информация за банкови сметки в чужбина. Например
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #298 -: Aug 29, 2019, 13:40 »
По принцип НАП имат право на достъп на всички данни на всяко едно лице в страната или извън нея, стига да има гражданство или респективно регистрация в страната. Не само в тая тема съм обяснявал, че това са страшно много данни, с които се търгува и често се стига до неща от кражба на клиенти до съсипване на бизнеси. Някои бивши и настоящи данъчни служители направиха големи шии.

Хубавото е, че съществуват и честни служители, но никога не знаеш, на какъв ще попаднеш. А понякога честните са дори по-опасни от покварените. Някои от тях държат на някакви разпоредби, което не винаги е хубаво, а комбинирано с почти всеобщата некомпетентност и зъл нрав, много често довежда до далеч по-големи проблеми.

Разбира се, това не са всички типове техни служители. Повечето на ниско ниво са наплашени по хиляди причини, в резултат на което са нетрудоспособни. Това довежда до ситуация да не ти помогнат за нещата, които зависят от тях. Изобщо тежко е да се работи в НАП.

=*=

Специално тези данни са били в НАП във връзка с проверки, които са извършвани. Все още няма потвърдено наличие на данни, които са били изискани без проверка с цел злоупотреба. Но и без това огромен процент от проверките целят злоупотреба, нарочно навреждане или набеждаване.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Кой прасна НАП-а ?
« Отговор #299 -: Aug 29, 2019, 17:24 »
Значи следва извода, че за да не им попадаш в полезрението, трябва при възможност да укриеш всички приходи и данъци? Много изгодно  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.