Автор Тема: Коя перка на Noctua NH D14 e предназначена да бъде в cpu fan 1 и коя в cpu fan 2  (Прочетена 12434 пъти)

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Коя перка на Noctua NH D14 e предназначена да бъде в cpu fan 1 и коя в cpu fan 2? В описанието не пише.

Активен

lastcyrol

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Ако имаше значение, щеше да пише.
Активен

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
 в момента хедър cpu fan 2 ми прави проблеми и спира да върти перката от време на време.. Затова задавам 70% да върти при 50градуса и тръгва на 70 оборота.. Но върна ли го на 55оборорта при 50грдауса и пак изчезва перката от  хедър cpu fan 2 и гледам не върти.. катозадам от уефи-то пак 70% да върти при 50градуса и се оправя. Тва какво ти говори, много необичайно е....
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
50 - 70 оборота в минута е изключително малка скорост. Това се равнява на  1 оборот в секунда. Няма вентилатор който да работи на 1об/сек. Представи си го. При такава скорост или не тръгват или ще работят на тласъци, а пък и изобщо никаква работа няма да вършат. Гледай да задаваш поне 200 RPM и нагоре.
« Последна редакция: Sep 04, 2018, 17:37 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
50 - 70 оборота в минута е изключително малка скорост. Това се равнява на  1 оборот в секунда. Няма вентилатор който да работи на 1об/сек. Представи си го. При такава скорост или не тръгват или ще работят на тласъци, а пък и изобщо никаква работа няма да вършат. Гледай да задаваш поне 200 RPM и нагоре.
изпуснал съм нулата - 700 е, но се оправих. В 4-пиновият ми хедър cpu fan 1 сложих оригиналният черен лоу нойс адаптор на голямата перка (който със или без лоу нойс адаптор дъното не може да контролира по някаква неизвестна ми причина. и без адаптора в идъл върти на 1350 оборота по дифолт, което ми шуми неприятно), а в другият 3 пинов хедър cpu fan 2 сложих страничната по-малка перка без адаптор и настроих на сайлент дъното да я контролира. в идъл ми върти 460 оборота.  Натоварено CPU+FPU ми върти до 1200 оборота до 75 градуса, нагоре сигрно и на 1300 качва.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Как да монтирам Noctua NH-D14 в/у GA-7TESM? (проблем със задна планка)
Сървъри
ignorant 3 11765 Последна публикация Mar 04, 2018, 09:57
от Naka
Проблем с U.L.N.A. адаптор на Noctua NH D14 (откъде мога да си намеря?)
Десктопи
ignorant 0 10920 Последна публикация Aug 31, 2018, 21:09
от ignorant