Автор Тема: Предложете ми дистрибуция  (Прочетена 10444 пъти)

malin

  • Гост
Активен

daniel_vulchev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: NetBSD, Slackware, Debian
  • Window Manager: Console/Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Предложете ми дистрибуция
« Отговор #31 -: Jan 25, 2015, 01:04 »
Смени дистрибуцията. По добре Дебиан 6.0 отколкото убунту това е по зле от уиндоус. Пробвай PUPPY,MINT,MAGEIA, KORORA  , SABAYON r др. не се захващай с убунту кубунту лайнунту тованещо като се ъпдейтне и се омазва винаги нещо си по него  ;D дори уйндоус седем работи по добре от убунту
Активен

daniel_vulchev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: NetBSD, Slackware, Debian
  • Window Manager: Console/Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Предложете ми дистрибуция
« Отговор #32 -: Jan 25, 2015, 01:13 »
Ето ти примерно тази дистрибуция SABAYON
https://teksyndicate.com/forum/linux/sabayon-14-ferrari-linux-world/166519 ползвал съм сабайон доста ми допадна нищо общо с тия педерастии убунту  >:D
Активен

pennywise

  • Гост
Re: Предложете ми дистрибуция
« Отговор #33 -: Jan 25, 2015, 02:25 »
Смени дистрибуцията. По добре Дебиан 6.0 отколкото убунту това е по зле от уиндоус. Пробвай PUPPY,MINT,MAGEIA, KORORA  , SABAYON r др. не се захващай с убунту кубунту лайнунту тованещо като се ъпдейтне и се омазва винаги нещо си по него  ;D дори уйндоус седем работи по добре от убунту

Ела го обясни на моята инсталация, която е някъде от около 11.04 е сменила 2 настолни компютъра и лаптоп, и отделно компоненти в тези компютри.

Това, че ти имаш проблеми от някакво естество най-вероятно защото незнаеш какво правиш, не е проблем на дитрибуцията.

Това не означава, че тя няма проблеми.
« Последна редакция: Jan 25, 2015, 02:28 от pennywise »
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Предложете ми дистрибуция
« Отговор #34 -: Jan 25, 2015, 06:49 »
а моето Ubuntu 10.04 работи допреди месец, и още щеше да работи ако не форматирах харда, за да си сложа FreeBSD :)
дали има проблеми?! че кое дистро няма?!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Предложете ми дистрибуция
« Отговор #35 -: Jan 25, 2015, 10:16 »
Пениуайз преди три години имах неблагоразумието да инсталирам 12,04 на една от машините си и имам същите преживявания като Вълчев. Изобщо не опира до незнание. На практика дори apt-get update не можеш да изпълниш, защото отзад седи някакъв muon, който е напускал процеси и ти блокира базата. Самото Убунту (в моя случай К) ти презаписва grub.conf, ама точно както му скимне и когато му скимне. И десетки, стотици такива извращения. Следователно това е някаква много комплексна система, управляваща се сама като Скайнет и потребителя е вързан, не може да стори нищо. Цялата тази комплексност е отговора, защо е толкова чуплива, а не действията на потребителя, които в действителност са бездействия от безсилие.

Сатир пита, кое дистро няма. Безгрешни хора няма, но всяка дистрибуция натъпкана с пьотерингчета, а днес това е на практика всяка голяма, е гаранция за чупливост. 
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

daniel_vulchev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: NetBSD, Slackware, Debian
  • Window Manager: Console/Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Предложете ми дистрибуция
« Отговор #36 -: Jan 25, 2015, 15:37 »
Никога не съм казвал , че другите дистрота са перфектни на убунту си е жива педерастия спор няма!!! Колега pennywise напълно наясно съм какво правя това че си си преместил дисковете от една машина на друга не значи че убунту е страашна работа! Юзер френдли са си сабайон, минт и мандракето. Това , че в класациите убунту излиза на чело е защото е по лесно за работа и гласуват повече хора за него но това са пълни глупости досега не съм виждал да ползват за сериозна работа убунту. Колкото и пъти да си избирам дистро убунту винаги отпада първо незнам защо така но не се получават нещата с него   
Активен

malin

  • Гост
Re: Предложете ми дистрибуция
« Отговор #37 -: Jan 25, 2015, 17:37 »
Юзер френдли са си сабайон, минт ...
минт=LMDE ?
инак е противоречие
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Предложете ми дистрибуция
« Отговор #38 -: Jan 25, 2015, 19:18 »
Никога не съм казвал , че другите дистрота са перфектни на убунту си е жива педерастия спор няма!!! Колега pennywise напълно наясно съм какво правя това че си си преместил дисковете от една машина на друга не значи че убунту е страашна работа! Юзер френдли са си сабайон, минт и мандракето. Това , че в класациите убунту излиза на чело е защото е по лесно за работа и гласуват повече хора за него но това са пълни глупости досега не съм виждал да ползват за сериозна работа убунту. Колкото и пъти да си избирам дистро убунту винаги отпада първо незнам защо така но не се получават нещата с него
Като споменахте Sabayon, защо не ми се стартира от USB това нещо? И с Unetbootin първо пробвах, със dd пробвах. С GRUB още не съм, ама се чудя, да се мъча ли. Не ми е много ясно това как работи и как да му кажа пусни това.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

prokrat

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Re: Предложете ми дистрибуция
« Отговор #39 -: Jan 26, 2015, 12:33 »
Ето ти примерно тази дистрибуция SABAYON
https://teksyndicate.com/forum/linux/sabayon-14-ferrari-linux-world/166519 ползвал съм сабайон доста ми допадна нищо общо с тия педерастии убунту  >:D
Да попитам пак, като бавно развиващ се :),
този Sabayon_Linux_15.01_amd64_KDE.is, това (AMD 64) означава ли, че е за 64 битови машини.
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Предложете ми дистрибуция
« Отговор #40 -: Jan 26, 2015, 13:40 »
Ето ти примерно тази дистрибуция SABAYON
https://teksyndicate.com/forum/linux/sabayon-14-ferrari-linux-world/166519 ползвал съм сабайон доста ми допадна нищо общо с тия педерастии убунту  >:D
Да попитам пак, като бавно развиващ се :),
този Sabayon_Linux_15.01_amd64_KDE.is, това (AMD 64) означава ли, че е за 64 битови машини.

Да, но само за машини с процесори на AMD ::)

И е с графична среда  KDE  :o
Активен

the lamer's team honourable member

Stancho_25

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 234
    • Профил
Re: Предложете ми дистрибуция
« Отговор #41 -: Jan 26, 2015, 14:21 »
Ето ти примерно тази дистрибуция SABAYON
https://teksyndicate.com/forum/linux/sabayon-14-ferrari-linux-world/166519 ползвал съм сабайон доста ми допадна нищо общо с тия педерастии убунту  >:D
Да попитам пак, като бавно развиващ се :),
този Sabayon_Linux_15.01_amd64_KDE.is, това (AMD 64) означава ли, че е за 64 битови машини.

Да, но само за машини с процесори на AMD ::)

И е с графична среда  KDE  :o
Бъзикат се с теб  ::)
Сега сериозно ...Означава че системата е 64 битова (за 64 битови машини), без значение дали процесора е Intel или AMD.

Цитат
In short, in today technology, AMD64 is now referring to the 64-bit architecture and is not tied with the AMD CPU.
http://www.maketecheasier.com/can-i-install-amd64-ubuntu-on-my-intel-64-bit-machine/
« Последна редакция: Jan 26, 2015, 14:29 от Stancho_25 »
Активен

prokrat

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Re: Предложете ми дистрибуция
« Отговор #42 -: Jan 26, 2015, 16:47 »
Нека се бъзика, сигурни има да избива, кий знае как са го литкали и него. ;D
Никой не разбира от всичко, освен българина. :)
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Предложете ми дистрибуция
« Отговор #43 -: Jan 26, 2015, 17:56 »
Нека се бъзика, сигурни има да избива, кий знае как са го литкали и него. ;D

Никой не разбира от всичко, освен българина. :)

Всъщност не се бъзикам. Рядко се бъзикам с новобранци по ред причини.

Просто в дистрибуциите, които ползвам никъде не се ползва AMD64 за означаване на 64 битова версия на дистрибуцията. Ползва се i386 (i686) за 32-битовите версии и x86_64 -- за 64-битовите.

Това, което казва Станчо е ново за мен и ще го имам предвид в бъдеще време.
Активен

the lamer's team honourable member