Автор Тема: Gnome2 like DE? Назовете различни десктоп среди, че да си избера една?  (Прочетена 7266 пъти)

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
заповядай conky-то
предполагам няма да забравиш че # редове не бацат.
Ако някой пита що горе в ляво пита Тихо... това е щото Шостакович вече е заето  ;D

благодаря.
няма, естествено :)
;)
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Никой не рече LXDE. Аз съм прост и не разбрах, какво за Шостакович. Това не беше ли руски композитор???
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Ubuntu 10.10 :P :P.


Няма лошо - само дето още не знам какъв точно графичен драйвер ми трябва, а тези, от по-старите, които изобщо буутват го правят в конзолата. .. И не ми разпазнават хардуера правилно...
Активен

Мразя Gnome 3!!!

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Mint 13 с Unity? Да не си се объркал нещо?
Пробвай Mint 13 с MATE.

Миии ... не, не съм се объркала.. драмата е, че в момента, в който се опитам да инсталирам нещо повече, примерно искащо либове от гном почва да се качва гном з и всичко се нааква..  И друго - това не е гном, а имитация на гном, форк, няма ги всичките неща, които ползвам и т.н. замислих се дали не е добре просто коренно да сменя средата, а не да се мъча да си я направя същата както преди. Иначе в момента точно се опитвам да накарам file-browser и  topshelf  да проработят баш на минт 13 с mate..Вчера отстоях няколко часа да се опитам да подкарам работещ компиз с алт и ф2 и ф1 както си му е ред, но се наложи да ползвам grun = alt+f2 и онова грозното меню на алт+ф1... :D  доста се изнервих да си кажа..
Активен

Мразя Gnome 3!!!

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
  Нищо ужасно няма тук  http://www.linuxmint.com/download.php

Всяко едно предложение си е добро. Зависи от вкуса ти. Преди седмица сложих един Минт13 с Мате на бивш колега и си пее. И той доволен. На дъщеря му съм сложил Минт12 с КДЕ. И той си пее.
да, това сложих и половината аплети с които работя ги няма, компиза върви но алтф1 и алтф2 - не. и е адски сложно да си припомня моя гном три години къде сэм го гъделичкала, че сега мейт да замяза на него. А КДЕ ми е шарено малко :/
Активен

Мразя Gnome 3!!!

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Аз сега съм с Linux Mint 13 Xfce 4.10, много добра функционална и красива дистрибуция, нямам никакви забележки.

;) xfce  - нещо не ми хареса. Ако ще е такова - ще е twm :D  но да сложа twm на lenovo t530 ....като АГУ на ферари хаха. Айде да не е ферари ама ...
Активен

Мразя Gnome 3!!!

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Че ко му е на 3-я гном : ..

По ред на номерата:
1 е доста шарен
2 нефункционален
- онова празното място горе в лентата при мен го няма . половината неща, които ползвам са в лентата горе, с другите се оправям или с drawer или с filebrowser или през краткото минт меню - за това си искам и клавишната алтф1/2, а ги няма. Непрекъснато работя с текстообработващи, гимп и браузър, и не понасям икони на десктопа, даже тапета си виждам рядко.
- макар да се преебах и новата машина да е с уайдуайд скрийн - широк като шосе настрани пак нямам място за тая малоумна лента дето я слага юнити.
- дразня се, че трябва да натискам 3 клавиша за да преместя една икона по лентите ..
- ползвам някви неща, дето са ми удобни и им няма либовете и трябва да събирам едно по едно.
- много изчанчен му е конфига и рамките са малоумно  широки - за да съм ясна - струва ми се, че гледам рамки на прозорци през повечето време, а не какво има вътре.
- без да ми се сърдиш - ако трябва да тръшнеш някое маце може десктопа, който показваш да свърши работа, но реално някаква задача - надали.
Активен

Мразя Gnome 3!!!

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Да докато му свикнеш
Иначе google дава това

xwin.. да , добре. нещо да препоръчаш? щото гном гном3 кде хфце твм .. тия ги знам..
Активен

Мразя Gnome 3!!!

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Ако ще е федора ще е генту направо. С него поне знам какво да правя, федората точно за един ден ми извади душата :/

Че ко му е на 3-я гном :


Ами нищо му няма, естествено.

И една молба -- мога ли да разгледам конфигурационния файл на conky? Моя е нещо много подобно, но без цветове, та за това съм любопитен.

btw МАТЕ го има в хранилищата на Fedora 17, така че не виждам проблем девойката да ползва комбинацията Fedora 17 & MATE :)
Активен

Мразя Gnome 3!!!

crystalwater

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 147
  • Distribution: Linux Mint Maya
  • Window Manager: KDE
    • Профил
заповядай conky-то
предполагам няма да забравиш че # редове не бацат.
Ако някой пита що горе в ляво пита Тихо... това е щото Шостакович вече е заето  ;D
Може ли да се обърне рам паметта в %
Активен

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Тази тема е някаква шега.

де да беше ... ама не е.. :(
Активен

Мразя Gnome 3!!!

crystalwater

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 147
  • Distribution: Linux Mint Maya
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Да докато му свикнеш
Иначе google дава това

xwin.. да , добре. нещо да препоръчаш? щото гном гном3 кде хфце твм .. тия ги знам..
Не разбрах какво не харесваш на Mint с МАТЕ?
Активен

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Да докато му свикнеш
Иначе google дава това

xwin.. да , добре. нещо да препоръчаш? щото гном гном3 кде хфце твм .. тия ги знам..
Не разбрах какво не харесваш на Mint с МАТЕ?

явно не съм отговорила достатъчно изчерпателно. сега отговарям.

kdocker / alltray, sim, xmms, topshelf, filebrowser,compiz,alt+f1,alt+f2 /  gconf, mateconf,  това са ключовите думи.

Дългата версия е, че откакто съм на Гном не съм променяла начина, по който го ползвам, а това е адски много време, и ако сега ще се мъча да подкарвам изброените горе и всички останали, които пропуснах, то просто по-добре да ида да свиквам съвсем отначало с нещо по-яко, с което няма да не боря като свиня с тиква, или ще има заместители на глупостите, които са ми толкова ценни.

И моля ви, темата е за DE не за цонки. Отворете си друга Peeease   ::)
Активен

Мразя Gnome 3!!!

evilgrintch

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 99
  • Distribution: Mint
  • Window Manager: Cinnamon
    • Профил
Ясно. В Матето не ти работят познатите клавишни комбинации. Съгласен съм. Но останалото, което изтъкваш против тази среда ме озадачава. При мен compiz върви перфектно има една дребна тънкост, която коства съсвсем малко питане в Гугъл, за да е така. Също като теб ползвам и Гимп, и текстообработващи, и браузъри и вдичко си ми е ОК.
Но щом не те кефи Матето и щом не искаш да го ползваш - твоя воля.
Някой беше споменал по-горе LXDE. Много е леко, спартанско, изчистено, пъргаво, но пък ще трябва да му каращисваш compiz и като цяло не е мислено за нови компютри като твоя.
Колкото до другите среди (освен тези, които вече си изключила), не очаквай нещо зряло и достатъчно "юзър френдли". Освен E 17, който е мноого готин, но ще ти е неудобен първоначално поне колкото Матето.
А, сетих се още нещо. SolusOS развиват любимия ти Гном съвестно и можеш да разчиташ на тях още известно време. Погледни и това дистро.
« Последна редакция: Sep 07, 2012, 23:00 от evilgrintch »
Активен

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
В линка който ти дадох има много, нищо ли не ти хареса ?
http://xwinman.org/others.php

Никой не рече LXDE. Аз съм прост и не разбрах, какво за Шостакович. Това не беше ли руски композитор???
Ам кат преведеш ШосссТакович на български и се получава името на user-а ми :-)
« Последна редакция: Sep 07, 2012, 23:11 от Ekspert »
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Кирилизиране на gnome2
Настройка на програми
ivanatora 4 1207 Последна публикация Mar 23, 2004, 16:55
от ivanatora
Debian 3.1Sarge GNOME2.6 start problemand
Настройка на програми
tzarew 4 1222 Последна публикация Aug 23, 2004, 09:06
от tzarew
След смяната от Gnome2 нa Gnome3 в Програми няма нищо
Настройка на програми
NikolaiTalev 10 2391 Последна публикация Jan 17, 2012, 13:28
от NikolaiTalev