Автор Тема: Въпрос относно използване на patch файлове  (Прочетена 3408 пъти)

Ali Nebi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 394
  • Distribution: Centos, Debian, Fedora, Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Здравейте,
някой може ли да ми даде линкове за това как се използват пач файловете и как трябва да се пачва с него дадена програма да кажем или ако може някой да ми обясни на кратко.

Прочетох нещата от този линк: тук

Но от там не ми стана ясно какво точно трябва да ползвам за да пачна някакъв софтуер с този файл, а и искам да попитам за следното, да кажем, че имам следния ред:

@@ -126,13 +128,12 @@

това с "-126, 13" значи, че този ред от дадения символ нататък трябва да се премахме, на + от този ред и от дадения символ трябва да се добават необходимите редове. Правилно ли съм го разбрал това, ако не, някой плс да ми го изясни

Мерси предварително


РЕДАКЦИЯ: Цялата тайна е била в командата patch, извинявам се за темата, ако искате може да я изтриете.



Активен

Не се задоволявай да бъдеш дим, когато можеш да бъдеш огън!

astronom

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 254
    • Профил
Цитат (ferrari_m @ Сеп. 13 2006,11:38)
Здравейте,
някой може ли да ми даде линкове за това как се използват пач файловете и как трябва да се пачва с него дадена програма да кажем или ако може някой да ми обясни на кратко.


man diff
man patch

Не ти ли е достатъчно? Надявам се под "програма" имаш в предвид програмата в изходен код.

Цитат (ferrari_m @ Сеп. 13 2006,11:38)
Прочетох нещата от този линк: тук

Но от там не ми стана ясно какво точно трябва да ползвам за да пачна някакъв софтуер с този файл, а и искам да попитам за следното, да кажем, че имам следния ред:


Какво не ти е ясно? Ползваш програмата patch с изхода, който ти е направила програмта diff.

Цитат (ferrari_m @ Сеп. 13 2006,11:38)
@@ -126,13 +128,12 @@

това с "-126, 13" значи, че този ред от дадения символ нататък трябва да се премахме, на + от този ред и от дадения символ трябва да се добават необходимите редове. Правилно ли съм го разбрал това, ако не, някой плс да ми го изясни

Мерси предварително


Ако толкова те интересува формата на файловете с разлики погледни статията за diff в Уикипедия.
Активен

Г. Д. Сотиров

Ali Nebi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 394
  • Distribution: Centos, Debian, Fedora, Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Мерси все пак, макар че аз вече процедирах по същия начин с man diff i man patch

и попрочетох още малко и по бавно документацията и се оправих, и ми се изясниха нещата. Но това, което си дал ще е полезно за другите членове от форума.
Активен

Не се задоволявай да бъдеш дим, когато можеш да бъдеш огън!