Автор Тема: Bgmreja - по-скоро не ползвайте  (Прочетена 1662 пъти)

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Съжалявам, че трябва да го направя, но поради времето което ми загубиха се чувствам длъжен да препоръчам тук да НЕ ползвате услуги от доставчика на интернет в София - bgmreja - http://bgmreja.com.
Използват странен начин да аутентикират потребителите си - някава домашно направена програмка. Хубавото е че има версии освен за Win, и за Линукс и за BSD.

Трябваше ми версията за Линукс. Линукса е Федора 5.

Проблемът е, че не предлагат елементарни инструкции, указания, FAQ, и/или изходен код на проклетата програма, така че не може да се разбере какво и е необходимо, за да работи. При мен се получаваше така, че процесът спонтанно спираше. След 10 (ДЕСЕТ) дни опити да накарам някой от тях да реагира, да изпратят човек, да ми кажат нещо повече за спецификата на тази "програмка" под Линукс се оказа, че стандартни настройки на firewall-а на Федора блокират обратната комуникация към клиента от страна на сървъра.

За да се случи решението след 10 (ДЕСЕТ) дни, след поне по 2 обаждания на ден, се наложи да ескалирам проблема до човек когото наричаха "шефа" - Георги Чакъров.

Казвам всичко това, за да помогна на тези, които също си губят времето с тях.

Ето и някои съвети:

Питайте ги кой е този порт.

Вижте настройките на lancl.conf:
Примерен код

#server_port=7654
#server_addr=127.0.0.1
#bind_addr=
#key_file=/usr/local/etc/client_key.bin
# This is default
#debug=0
user=user@bgmreja
#THIS IS ALWAYS THE PASSWORD
pass=0987
# maxresend=0 means forever
maxresend=0
quit_on_auth_fail=0
quit_on_bye=0
# pid_file=/var/run/lancl.pid


отбележете опциите maxresend, която по подразбиране е 100, quit_on_auth_fail и quit_on_bye които са коментирани. Може би това също помага.

Паролата е 0987 - нея също ви я казват след 2-3 обаждания.

Твърдят, че поддържат PPPoE (със същите име и парола) опитах, но не успях да го подкарам.

Пак повтарям, че не го правя от желание за реванш, а защото искам да спестя време на хора. Все пак този сайт го правя от толкова години точно затова.
Активен

фонокартен телефонен апарат