Автор Тема: RAID on LVM  (Прочетена 4411 пъти)

grey

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
RAID on LVM
« -: May 04, 2004, 09:01 »
Дайте ми някаква "сламка" за която да се захвана, за да направя миррор RAID на два хард диска , като единият е поставен след инсталирането на системата (GENTOO). Идеята ми е, че не знам от къде да започна. Ясно е че трябва да конфигурирам LVM, обаче точно там удрям на камък. Значи двата харда са разделени на 4 части /boot, /swap, / , /var !

Какви групи трябва да създам със ЛВМ и кои дялове да съдържат отделните групи, за да мога след това да създам дяловете на РАИДА?
Може би въпроса ми не е много ясен, но не се сещам как по друг начин да се изразя.
Благодаря Ви предварително.

PS: Сгреших заглавието и затова я публикувам още един път! Извинявам се!
Активен

  • Гост
RAID on LVM
« Отговор #1 -: May 04, 2004, 10:24 »
защо реши, че ти трябва LVM за да пуснеш raid? или не разбирам какво искаш да направиш или ти нещо се бъркаш :-)
Активен

ohubohu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 355
    • Профил
RAID on LVM
« Отговор #2 -: May 04, 2004, 11:20 »
Аз правих mirror с RAID, но го направих на нивото на RAIDа. За мен е по-лесно и по-сигурно. И аз не разбирам защо LVM?
Конфигурацията беше IBM X325, стандартния контролер и SuSE 8.2
Активен

             KISS
(Keep It Simple, Stupid)

  • Гост
RAID on LVM
« Отговор #3 -: May 04, 2004, 14:15 »
...ами на машината имаше само един диск и доколкото разбрах от писанията някъде, при това положение за да направя RAID  ми трява LVM...И сега се опитвам да направя RAID без LVM, но пак удрям на камък. Общо взето ми казва че дяловете не трябва да са монтирани за да ги направи...??? Знам че някъде греша, но не знам къде. Така че ако имате желание може и да ми помогнете. Мерси!
Активен

  • Гост
RAID on LVM
« Отговор #4 -: May 04, 2004, 14:17 »
...забравих да добавя че идеята е да поставя още един диск плюс работещия
Активен

  • Гост
RAID on LVM
« Отговор #5 -: May 04, 2004, 18:46 »
Цитат (Guest @ Май 04 2004,15:15)
...ами на машината имаше само един диск и доколкото разбрах от писанията някъде, при това положение за да направя RAID  ми трява LVM...И сега се опитвам да направя RAID без LVM, но пак удрям на камък. Общо взето ми казва че дяловете не трябва да са монтирани за да ги направи...??? Знам че някъде греша, но не знам къде. Така че ако имате желание може и да ми помогнете. Мерси!

здравей,
не ти трябва LVM за да сложиш софтуерен райд :-)
следвай този документ и ще се справиш https://alioth.debian.org/download.php/617/rootraiddoc.96.html

ако имаш проблем - пиши.
Активен

grey

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
RAID on LVM
« Отговор #6 -: May 06, 2004, 15:29 »
Ами този MANUAL е страхотен. Това ми трябваше. Свърши ми идеална работа, всичко е готово и работи!
Благодарен съм на всички!!!

PS: Проблема ми беше че се опитваха да ме убедят, кой знае защо, че ми трябва LVM ако искам да сложа RAID  на работеща машина без да форматирам дисковете...?!!
Активен