Автор Тема: Fubuntu - що е това?  (Прочетена 2350 пъти)

viv1111

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 250
  • Distribution: Slackware, Ubuntu, Knoppix
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Fubuntu - що е това?
« -: Jun 06, 2011, 22:47 »
Реших да пробвам какво представлява Fubuntu. Почти няма информация в интернет за това. Доколкото мярнах някъде Fubuntu има нещо много общо с Fedora. Дистрибуцията, която свалих е Fubuntu-14.9-i386. Дали има и 64 битова? Започнах инсталация на твърдия диск, но не ме пита на кой дял да бъде инсталацията. Не познавам Fubuntu и прекратих инсталацията, за да не изтрие останалите две оперативни системи, които имам инсталирани. Айко някой има опит, да драсне два три реда или да ми посочи линк.  Чичо Гугъл бърка Fubuntu с Ubuntu и нищо не се получава. Благодаря.
Активен

malin

  • Гост
Re: Fubuntu - що е това?
« Отговор #1 -: Jun 06, 2011, 23:16 »
Името не се вързва нещо, номера е същия  :)http://distrowatch.com/table.php?distribution=fuduntu
Активен

viv1111

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 250
  • Distribution: Slackware, Ubuntu, Knoppix
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Fubuntu - що е това?
« Отговор #2 -: Jun 07, 2011, 00:28 »
Malin, от посочения от теб линк става ясно, че е базирана на Fedora дистрибуция. Няма да мога да я инсталирам на харддиска. Доколкото зная, при инсталацията на Fedora не може да се посочи на кой дял да стане инсталацията. Ако можеш да ме посъветваш как да постъпя, ще е добре. Харесва ми при работа от живия диск, затова реших да я изуча. Ако мога да я инсталирам бих предпочел да е 64 бита, но не я намирам никъде из интернет.
Преди години се занимах малко с Fedora, но след като ми стана ясно, че не мога да задам при инсталацията на кой дял да се инсталира счетох, че Fedora е една егоистична дистрбуция, също като Бозата и се отказах. Може би вече са оправили този проблем.
« Последна редакция: Jun 07, 2011, 00:41 от viv1111 »
Активен

kip

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 162
  • Distribution: Debian, FreeBSD, Arch Linux
  • Window Manager: Gnome,LXDE,XFCE
    • Профил
Re: Fubuntu - що е това?
« Отговор #3 -: Jun 07, 2011, 00:47 »
Инсталатора на Fedora ти дава възможност да избереш дял при инсталацията, а fuduntu имиджите са тук.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Fubuntu - що е това?
« Отговор #4 -: Jun 07, 2011, 00:54 »
Според distrowatch има 64-битова версия, като гледам тук: http://sourceforge.net/projects/fuduntu/files/ също. Това за Федора, че не можело да се задава на кой дял да се инсталира го чувам за първи път. Струва ми се, че говориш всъщност за това:
Цитат
If you install Fedora in text mode, you can only use the default partitioning schemes described in this section. Therefore, although you can choose to use a whole drive, to remove existing Linux partitions, or to use the free space on the drive, you cannot customize the partition layout. That is, you cannot add or remove partitions or file systems beyond those that the installer automatically adds or removes. If you require a customized layout at installation time, you should perform a graphical installation over a VNC connection or a kickstart installation.
Furthermore, advanced options such as LVM, encrypted filesystems, and resizable filesystems are available only in graphical mode and kickstart.
То е от Fedora 13 и казва нещо по-различно - в текстовият инсталатор няма програма за управление на дяловете. Нямам идея дали още е такова положението, но дори и тогава е имало инсталатор, предлагащ възможност за разделяне на диска (и избор на кой дял да е ОС). Мисля си, че си намразил Федора неоснователно ;)
Активен

viv1111

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 250
  • Distribution: Slackware, Ubuntu, Knoppix
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Fubuntu - що е това?
« Отговор #5 -: Jun 07, 2011, 07:09 »
Това с Fedora беше отдавна, но мисля, че се мъчих да я инсталирам в текстови режим. Вече не си спомням. Добре е, че може да се посочва дяла за инсталация. Но, дали е така при Fubuntu? Поне в началото като започнах инсталацията, дистрото ми посочи целия харддиск и не ми даде възможност за избор. Затова спрях и пуснах тази тема. Иначе от лайф сидито ми хареса много.
Активен

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Re: Fubuntu - що е това?
« Отговор #6 -: Jun 10, 2011, 10:55 »
Тази дистрибуция ми се струва силно съмнителна. :) Дори не искам да я инсталирам на виртуална машина.
Активен

viv1111

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 250
  • Distribution: Slackware, Ubuntu, Knoppix
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Fubuntu - що е това?
« Отговор #7 -: Jun 11, 2011, 00:34 »
Bazu, грешиш. Дистрибуцията е много добра и не отстъпва на Fedora 15, например. Много е приятна за окото и е атрактивна. След инсталаията има всичко необходимо за ползване, а не както е при Fedora. При мен се получи само един проблем, но той се получи и при инсталацията на Fedora 15. И при двете инсталации, след upgrade се присвоява ново ядро. При стартиране чрез старото ядро всичко е нормална. При опит да се стартира чрез новото ядро, старта зацикля и ..... следва рестарт. И така, поне десет пъти, докато всичко мине нормално. Това важи и за Fubuntu и за Fedora 14. При мен и двете дистрибуции са 64 bit.
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: FuDuntu
« Отговор #8 -: Jun 11, 2011, 13:22 »
Дистрибуцията се казва Fuduntu,за това и няма да я намериш никъде.

http://distrowatch.com/table.php?distribution=fuduntu
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"