Автор Тема: Проблем с модулите след прекомпилация на ядрото  (Прочетена 1136 пъти)

SuperVas § 220

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
След прекомпилация на ядрото при зареждане на даден модул с modprobe излиза следната грешка:

FATAL: Error inserting module (...): Invalid module format.

В DMESG съобщението е:

Module: disagrees about version of symbol module_layout.

Системата е GENTOO като ползвам GENKERNEL. Опцията MR-PROPER е включена. Какво пропускам?
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Опиши първо стъпка по стъпка което си правил. Но най - вероятно ще се оправи този проблем ако изтриеш папката на ядрото от /lib/modules

Изпълниш genkernel menuconfig all
И компилираш наново.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Виж и дали връзката към сорса на кернела в /usr/src/ е за версията, която искаш.
Активен

SuperVas § 220

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Пеавих всичко като по учебник! Стандартна инсталация на Gentoo, до колкото това е възможно, една версия на сорсовете, без много промени в конфигурацията, тръгвайки от оригиналната конфигурация. Мислех, си че ще е по-лесно.
Все пак проблема се оправи като махнах опцията ядрото за поддръжка на модули компилирани за друго ядро. Може би ако бях изтрил директорията изцяло пак щеше да се оправи. Така ще действам при следващата итерация на ядрена компилация!
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Пеавих всичко като по учебник! Стандартна инсталация на Gentoo, до колкото това е възможно, една версия на сорсовете, без много промени в конфигурацията, тръгвайки от оригиналната конфигурация. Мислех, си че ще е по-лесно.
Все пак проблема се оправи като махнах опцията ядрото за поддръжка на модули компилирани за друго ядро. Може би ако бях изтрил директорията изцяло пак щеше да се оправи. Така ще действам при следващата итерация на ядрена компилация!


Modules Versioning е глупава работа. Модулите ще работят само на това ядро, и няма да тръгнат на същото след прекомпилиране.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.