Автор Тема: Програма за обучение линукс  (Прочетена 2503 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Програма за обучение линукс
« Отговор #15 -: Dec 03, 2011, 21:33 »
........ Но, относно по горните мнения, в спор за дистрибуцията, това да можеш да използваш убунту, не значи, че можеш да преподаваш курс за линукс и мисля, че го казах по-ясно в по-горния си пост, трябва да има голяма обща представа от всичко, или поне от повечето основни дистрибуции, не само от убунту...Това ще е по-скоро курс за убунту...

Имай си в предвид, че времето е ограничено! 50 часа, но е пропуснал май да каже, че са учебни часове по 45 минути, на курсовете интензивността обикновено е 3 пъти седмично по 2 часа, което прави малко повече от месец и половина, почти два.
И дали ще е Убунту, Федора или каквато и да е, не е ли по-добре да научи нещо което като завърши курса да може и да го ползва от колкото, куп неща които няма да му вършат никаква работа, ако не ги ползва!?
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Програма за обучение линукс
« Отговор #16 -: Dec 03, 2011, 23:44 »
... дистрибуция - най-добре познавам Ubuntu, тъй като работя с нея, но може да има нещо по-подходящо. Условието е да е инсталирана под Windows - wubi или виртуална машина, най-добрият вариант е нещо portable....
В тази връзка, бих си позволил да помоля ползващите Ubuntu, да пробват да го инсталират на флашка чрез LinuxLive USB Creator, да го стартират през уиндоус и да споделят впечатленията си.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Програма за обучение линукс
« Отговор #17 -: Dec 04, 2011, 00:00 »
Аз за целта ползвам UNetbootin! Този в убунту май ми правеше проблеми, но на 64 битовото 10.04, като сложа дори и 1МБ за място за запазване на настройки и други работи(пресиид ли кво му се викаше) и не ми стартира! С нито една от двете програми!


П.С. Това сега го разгледах малко повече на сайта, да не би да стартира Линукс като виртуална машина от флашката, без да рестартира и буутва от нея!?
Ако е така, ако успее да уреди и някоя друга флашка за целите на курса ще е идеалния му вариант! На по-любознателните ще може да им услужва и в къщи да си бъзикат и ако прецакат нещо, само за  минути да разархивира един архив на флашката и има нов компютър :D
« Последна редакция: Dec 04, 2011, 00:09 от backinblack »
Активен