Автор Тема: Проблем с блутот при усу 8.1  (Прочетена 1165 пъти)

mi6096

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 78
  • Distribution: Linux Mint 13 Maya Mate
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Здравейте инсталирах си усу 8.1(повечето редовни потребители вече знаят) но не мога да пращам нищо през блутота и ми казва че не намира блутот адаптер и иска да го инсталирам от кде сайта но няма такъв файл там.
Активен

crystalwater

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 147
  • Distribution: Linux Mint Maya
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Проблем с блутот при усу 8.1
« Отговор #1 -: Oct 18, 2012, 21:01 »
А пуснал ли си блутута хардуерно? Да няма някое копче някъде за включване и изключване?
Активен

mi6096

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 78
  • Distribution: Linux Mint 13 Maya Mate
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Проблем с блутот при усу 8.1
« Отговор #2 -: Oct 18, 2012, 21:07 »
Няма копче.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Проблем с блутот при усу 8.1
« Отговор #3 -: Oct 19, 2012, 09:23 »
А дали въобще имаш bluetooth в лаптопа? Служебният ми Acer няма, но пък има копче. Доста четох и търсих защо не светва, докато накрая разбрах, че въобще няма такъв.
Друг такъв Acer, моделът се различава с 1-2 букви в наименованието, си има и Fedora го вижда и ползва без проблем.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5352
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с блутот при усу 8.1
« Отговор #4 -: Oct 19, 2012, 09:30 »
Кутията и клавиатурата са еднакви за цяла серия лаптопи. Единия модел от серията е комплектован с едни устройства, другия с други.

Но клавиатурата с гравираните върху функционалните клавиши символи си е една и съща. Затова е правилно по спецификация или по Service tag да се провери с какво идва конкретния модел. А иначе и един скан на USB и PCI шините, може и да изкара повече инфо. Поздрави.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

mi6096

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 78
  • Distribution: Linux Mint 13 Maya Mate
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Проблем с блутот при усу 8.1
« Отговор #5 -: Oct 19, 2012, 09:45 »
Има си вграден блутот четох в нета.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Проблем с блутот при усу 8.1
« Отговор #6 -: Oct 19, 2012, 10:06 »
Не е 100% сигурно. Виж дали го пише на кашончето (опаковката му).

Покажи изхода от lsusb и lspci в терминал като root, или
sudo lsusb
sudo lspci
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3