Автор Тема: Подарявам кабелен модем  (Прочетена 5060 пъти)

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Подарявам кабелен модем
« Отговор #15 -: Mar 04, 2013, 21:23 »
/извън темата

ама модемите на джънка.
Не! Има много ресурси в тях, които могат да се рециклират ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Подарявам кабелен модем
« Отговор #16 -: Mar 04, 2013, 21:28 »
Хайде направо го казваме - AngieBG изхвърляй ги колега. Запази адаптерчетата за нещо ако по-нататъка ти затрябват, ама модемите на джънка.
И аз си мислех същото. Даже в гугъл търсих някакъв полезен хак, но не би. Даже и пример с подпиране на маса не намерих :)
Относно рециклирането - да, фен съм на тази идея. Другото е, да го закача към мрежата на доставчика ми и да се пробвам да я подслушвам. Кой знае, някой ден може да се окажа The MitM. :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Подарявам кабелен модем
« Отговор #17 -: Mar 05, 2013, 09:26 »
До последно се надявах, че за нещо полезно могат да се ползват (освен адаптерите, разбира се). От друга страна Продавалникът е пълен с обяви за продажби на кабелни модеми, та ми стана интерсно кой би купил и за какво.
Също съм привърженик на рециклирането, може би единствен в блока събирам разделно отпадъците, но ми действа демотивиращо, че контейнерите редовно се обръщат и претарашват, главно за хартия и пластмаса.
Жената отдавна мрънка, че съм напълнил къщата с боклуци, така че "Голямото почистване" предстои.
Благодаря на всички отзовали се!
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Подарявам кабелен модем
« Отговор #18 -: Mar 05, 2013, 10:31 »
Здр,
Няма да станат работите...които си мислех,че ще станат, освен ако при инсталация леко не объркат мак-а техния модем с твоя ... но няма значка оператора ти го предоставя без пари. Печелиш ако се прецака техния и трябва да им възстановиш загубата ако е по твоя вина.
Относно връзката по wan портовете между модемите- пак няма да станат работите :) мога да обясня ако има заинтересовани...
Модемите са bridge и за ртр не стават.

Поздрави.
Активен

А печат ?

setic

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
  • Distribution: Gentoo
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Подарявам кабелен модем
« Отговор #19 -: Mar 05, 2013, 11:54 »
Една идея да дам.
Не знам какви са тия устройства и какво могат.

Преди време ми се наложи да правя разни неща в мрежата и се оказа, че един стар ADSL модем ми свърши чудесна работа като DHCP сървър. Чудничко раздаваше адреси в мрежата ;)
Фирмената политика имаше ограничения за безжични устройства и затова му спрях Wi-Fi рутера и ADSL-а от настройките ( макар че там няма външна линия ), настроих DHCP-то и всичко заспа. До колкото знам от година и кусур никой не го е виждал или чувал тоя модем - демек работи без проблеми ;)
Виваком ги раздаваха като семки когато подписваш договор, а аз го правя всяка година за да ми е едногодишен договора. Та имам няколко на склад.
Активен