Автор Тема: Искам да инсталирам Debian или Mint вместо сегашния ми Manjaro XFCE  (Прочетена 15475 пъти)

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
От миналата година съм с Manjaro XFCE Linux ....
На мнение съм да преинсталирам върху неговите дялове друг линукс.
В един сайт гледам класация на линукси:
1. Mint................3881
2. Mageia...........2149
3. Ubuntu...........1994
4. Fedora...........1602
5. Debian...........1495
6. openSUSE......1390
7. Arch..............1189
8. PCLinuxOS.....1185
9. Manjaro..........916
Моля посъветвайте ме Дебиан ли да избера или Минт ?
Има ли начин да разбера кои са ми сегашните дялове на Манджаро ХФСЕ и да инсталирам новия Линукс върху същите дялове ?
( Въпреки че съм ползвал няколко месеца Манджаро, аз си оставам новак в света на Линукс ).
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

v13

  • Гост
Еми инсталирай.  :)
Само информативно, в неделя излиза новия Дебиан, ако обаче искаш да имаш по-нови програми, след като излезе Дебиан 7 си дръпни тестовия и инсталирай него.
Новия Минт излиза някъде след един месец.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Не гладай класацията. По- добре, прецени какво искаш от дистрибуцията. Аз лично съм с много добри впечатления от Manjaro. "Новият" Debian ще излезе с програми, които са били актуални преди половин година /Firefox 10, kernel 3.2, xfce 4.8, libreoffice 3.5 и т.н./.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

ico36

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 52
  • Distribution: Linux Mint Debian Edition (LMDE)
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Кажи първо какъв ти е хардуера,за да знаем какво да ти препоръчаме.Аз например приятно впечатлен от http://distrowatch.com/7838
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Вервай ми, Manjaro-то го превъзхожда, като бързина и наличен софтуер в хранилищата. Ако искаш да компилираш - това е друг въпрос. Управлението на пакети в Sabayon се подобри доста през последните 10-тина версии, откакто имам наблюдение, но не може да се сравнява с Pacman. Управлението на пакети там е по съвършено и от apt-get.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Хардуерът ми е:
процесор: Intel 2.6 GHz с 4 ядра
дъно: GIGABYTE
РАМ памет: 4 * 2Gb = 8Gb (ако ремонтирам другия компютър ще остане половината)
твърди дискове:
1 Tb = Western digital Green
600 Gb = Samsung
200 Gb = Seagate
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

v13

  • Гост
а какво не му харесваш на Manjaro?
Активен

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
а какво не му харесваш на Manjaro?
Общо взето съм доволен от Манджаро !!!
Рядко - понякога като въртя колелцето на мишката става нещо с Мозила Файърфокс - изчезва съдържанието на сайта, а остава горе само Тайтъл-бар ли как там се нарича (това може да е бъг на Файърфокс, а да не е бъг на Манджаро)
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Не е бъг нито на дистрибуцията, нито на браузъра. Това е опция на управлението на прозорците. При завъртане на колелцето върху рамката на прозореца, съдържанието на прозореца се скрива /сгъва/ в нея и остава само рамката.
http://s19.postimg.org/46tvqfkmr/firefox.png
Ако поставиш курсора върху рамката и завъртиш още един оборот, напред или назад, съдържанието се показва отново.
« Последна редакция: May 01, 2013, 17:28 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Проверих и наистина не е бъг.
Само че аз наричам тази зона тайтъл бар, а ти я наричаш рамка, където при завъртане колелцето на мишката в едната посока изчезна съдържанието на Файърфокс, а при завъртане в обратната посока, се възстанови.
Благодаря за информацията, защото се ядосвах, когато това се случваше, мкар и рядко ...
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Случвало се е толкова често, колкото пъти си завъртал скрола върху рамката на прозорците. Нито повече, нито по- малко.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

ico36

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 52
  • Distribution: Linux Mint Debian Edition (LMDE)
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Вервай ми, Manjaro-то го превъзхожда, като бързина и наличен софтуер в хранилищата. Ако искаш да компилираш - това е друг въпрос. Управлението на пакети в Sabayon се подобри доста през последните 10-тина версии, откакто имам наблюдение, но не може да се сравнява с Pacman. Управлението на пакети там е по съвършено и от apt-get.
Търкалям на една стара щайга за проба Sabayon-а,и то с последното КДЕ,не бих казал че е бавен,но аз за какво ли го и ползвам.Мултимедията му се държи на ниво.Флаша от интернет също.Manjaro не съм пробвал,и не мога да кажа за него нищо.Sabayon обаче ползва ZFS файлова система,може от там да ми се струва по-бърз от Ментата която е на същият комп ,но е на EXT4.
Активен

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Първият Линукс, който успешно инсталирах беше Sabayon през 2008 г.
Под Sabayon бях много благодарен и щастлив за програмата K3B, чрез която записвах CD и DVD без да има нужда да краквам някакви Windows-ки програми.
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
При теб Brasero е последна версия, която държи постоянна скорост на запис и нямаш нужда от k3b. Така, че в това отношение няма от какво да се оплакваш. K3B можеш да инсталираш във всяка дистрибуция с KDE. Можеш и в останалите графични среди, но не ти го препоръчвам, защото е обвързана с KDE и ще ти набута много свързани приложения и библиотеки.
XFBurn мисля, че още има недостатъците на старите версии на Brasero - скороста на запис се колебае и записите не стават особено качествени.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

v13

  • Гост
Записах на флашка това Manjaro, зареди ми се без графична среда, после пуснах някакъв инсталатор, който не ми разпозна LVM и беше доста архаичен. Отказах се.
Имат ли някакво LiveDVD? Записах последното iso от официалния им сайт с XFCE и после го записах на флашката с Unetbotin ама зареждането по подразбиране не ми тръгна. Може би ако го запиша на флашката с dd нещата ще са по различни. По късно ще го пробвам и това. Просто ми се искаше да разгледам дистрибуцията без да инсталирам.
Активен