Автор Тема: Проблем със запазването на паролата за споделена папка!  (Прочетена 792 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Имам едно Убунту 12.04 на виртуалка и 2 Уиндоус-а виртуални. Единия ХП, а другия 7. На уиндоусите съм мапнал като D: споделена папка от сървъра, но на всеки старт или рестарт иска да се напише отново паролата. При първото влизане съм го чекнал да я запомни. Там, при юзери->Menage My Network passwords e запаметена както си му е реда и на ХП и на 7 и си мисля, че проблема е нещо от  самбата.
И трите виртуалки са на един физически сървър.
Някой има ли идея от къде може да е проблема?

П.С. Този проблем съм го забелязъл и с 10.04, но не ми беше проблем.
« Последна редакция: Aug 02, 2013, 15:54 от backinblack »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Това ми се случва и на мен. Мисля, че идва от това, че имам различни ресурси с различни пароли, но едно и също потребителско име.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
При мен сега и преди е само един потребител на Убунту-то с една споделена папка, главната на потребителя, а двата уинсоуса са с различни потребители и пароли които влизат на папката с името и паролата на Линукс потребителя. Нямам много потребители и самба узери различни от узера на машината.
Съвсем проста конфигурация е.

Когато юзера на сървъра е еднакъв и с еднаква парола с юзера на уиндоусите, уиндоусите си влизат без да искат усер/пас
« Последна редакция: Aug 02, 2013, 16:09 от backinblack »
Активен

solarflux

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 100
    • Профил
уиндоуса има некво "секюрити" дето го прави това, евентуално може да пробваш
1. разкачаш всички мапнати дискове
2. закачаш ги наново, цъкаш реконект и юз дифрент креденшълс
3. СЪРВЪР\ЮЗЕР за юзер вместо само ЮЗЕР
4. цъкаш да се запомнят
5. ...
6. профит
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Аз се насочих към това, че в Лиукс-а може да е проблема, че след попълване на формата с юзер и парола и чекване на бокса да я запомни при първо влизане и после там в юз дифрент креденшълс се запаметяват точно със същия СЪРВЪР\ЮЗЕР формат и звездички за парола, което на мен ми говори, че са запаметени!
Понякога след старт или рестарт се закача и се отваря мапнатото устройство без да иска са му вкарвам отново парола!

Замислих се и за това, че от доста време следя всяка тема във форума и никой до сега не е питал за такъв проблем!
« Последна редакция: Aug 02, 2013, 18:07 от backinblack »
Активен