Автор Тема: Проблеми с които се сблъсках след първата ми инсталация на Linux Ubuntu !  (Прочетена 5751 пъти)

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Също можеш да пробваш и това.Стартирай тези две команди в терминал
Код
GeSHi (Bash):
  1. sudo apt-get install ntfsprogs
  2. sudo ntfsfix /dev/sda1
Активен

Kakpane

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
    • Профил
Последните команди сработиха идеално.

Сложих си програмката Conky , като за начинаещ ми отне само 15 минути да си я инсталирам :D.

А сега можете ли да ме светнете как да си изкарам прогнозата за времето на десктопа :)
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Последните команди сработиха идеално.

Сложих си програмката Conky , като за начинаещ ми отне само 15 минути да си я инсталирам :D.

А сега можете ли да ме светнете как да си изкарам прогнозата за времето на десктопа :)
http://www.webupd8.org/2011/09/htc-like-clock-weather-conky.html
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Здравей, Kakpane, добре дошъл и от мен. Аз ползвах 2 години точно съшият лаптоп като твоят, но вече ми се стори доста стар и 2011 го смених с нов. На него ползвах Мандрива, сега вече се нарича OpenMandriva, с KDE и compiz за ефектите имам даже 3 клипчета оттогава http://www.youtube.com/user/12345bvbfan/videos всичко работеше много добре. Поддръжката на видеото беше спряна още по-рано от amd, доста слаба видео карта, аз ползвах тогава последният драйвер от amd http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=Legacy1&os=Linux%20x86_64 по-нов и до днес няма. Не знам как е вече поддръжката със свободния драйвер, но тогава беше доста зле и бях принуден да ползвам затвореният. Сега може да отвориш терминал и да напишеш
Код:
sudo add-apt-repository ppa:makson96/fglrx
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install fglrx-legacy
След това рестартирай.
Активен

mkkostov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Здравей Kakpane! Ако можеш да кажеш кой пакет трейсър използваш?
« Последна редакция: Dec 07, 2013, 13:01 от mkkostov »
Активен

liubo1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
    • Профил
Оправох Пакет трейсъра,

останаха само дравърите.

Дяловите ми C: и D: които са NTFS немога да ги отворя.

Error mounting system-managed device /dev/sda1: Command-line `mount "/media/sda1"' exited with non-zero exit status 14: The disk contains an unclean file system (0, 0).

Това е грешката която ми дава.

Не знам дали си оправила това, обаче при мене като пусна лаптопа направо с линукс без да съм пускал уиндоус преди това, не искаше да ми маунтва уиндоуските дялове и в последствие разбрах, че уин 8 и 8.1 хибернира харда или нещо подобно и като пусна първо уиндоус и после растартирам и пусна линукс ги маунтва без проблем не знам дали ти е от помощ, но при мене това беше положението  :D
Активен

Kakpane

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
    • Профил
Използвам Packet Tracer 6.0.1 но вече успях да го инсталирам.
Хард дяловете ги оправих с командите, които Radoshow е написал.

А за драйверите линукса си е намерил някъкви за видеото сам, не знам дали са последните, но мисля да остана с тях, че да не оплескам нещата.
Видео драйверите винаги са ме плашили :).

Нормално ли е след рестарт Конки да се бъгва и да сменя позициите на индикаторите, които са на десктопа ?
Активен

Kakpane

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
    • Профил
Има ли начин да разбера дали това е последният видео драйвер за моята видео карта ?

Имам чувството, че не работи както трябва машинката, но е много възможно и да се заблуждавам, понеже досега не съм работил с линукс.

Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Това е драйвера. Аз затова ти писах какво да сложиш, отвореният драйвер не работи добре с тази видео карта.
Активен