Автор Тема: Pulseaudio не работи (linux Mint 16 x64) xfce  (Прочетена 2818 пъти)

ovdesko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 66
    • Профил
Здравейте, имах проблем със звука при "income call ringing" в skype. Всъщност изскачаше само един pop up, но никакъв звук не се възпроизвеждаше. Потърсих из интернет за решение на този проблем и решението което открих беше да премахна pulseaudio. Е направих го и наистина проблема ми се реши, но се появи друг - не можех да си регулирам звука от никъде или поне аз не открих от къде.
Отново инсталирах pulseaudio, защото ми е по-важно да си регулирам звука отколкото skype. Всичко мина нормално, но като се опитам да го стартирам от терминал ми изписва следното:

Цитат
dpavlov@dpavlov-HP-G70-Notebook-PC ~ $ pulseaudio
E: [pulseaudio] pid.c: Daemon already running.
E: [pulseaudio] main.c: pa_pid_file_create() failed.

Ето и резултата от тази команда:
Цитат
dpavlov@dpavlov-HP-G70-Notebook-PC ~ $ cat /var/log/syslog |grep pulseaudio
Jun  1 01:30:31 dpavlov-HP-G70-Notebook-PC pulseaudio[2326]: [pulseaudio] pid.c: Daemon already running.
Jun  1 01:30:31 dpavlov-HP-G70-Notebook-PC pulseaudio[2239]: [pulseaudio] ltdl-bind-now.c: Failed to open module module-x11-publish.so: module-x11-publish.so: cannot open shared object file: No such file or directory
Jun  1 01:30:31 dpavlov-HP-G70-Notebook-PC pulseaudio[2239]: [pulseaudio] module.c: Failed to open module "module-x11-publish".
Jun  1 09:18:36 dpavlov-HP-G70-Notebook-PC pulseaudio[4352]: [pulseaudio] pid.c: Daemon already running.
Jun  1 09:18:36 dpavlov-HP-G70-Notebook-PC pulseaudio[4352]: [pulseaudio] main.c: pa_pid_file_create() failed.

Съдействайте с решението на проблема, че не ми е гот така. Иначе звука си работи, но мога да го усилвам и намалям само с alsamixer през терминал..., което не ме устройва.

Благодаря предварително
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Pulseaudio не работи (linux Mint 16 x64) xfce
« Отговор #1 -: Jun 01, 2014, 09:50 »
Е направих го и наистина проблема ми се реши, но се появи друг - не можех да си регулирам звука от никъде или поне аз не открих от къде.
Опита ли от настройките на alsamixer ?
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Pulseaudio не работи (linux Mint 16 x64) xfce
« Отговор #2 -: Jun 01, 2014, 10:07 »
Код
GeSHi (Bash):
  1. pulseaudio --kill && pulseaudio --start
След като го пуснеш отиди в настройки на Скайп устройства и избери тест-разговор след това, ако не чуваш нищо отвори pusleaudio-то и виж дали има skype-output и дали е усилен до края оттам регулирай. Проведи няколко тест-разговора и ще започне да работи.
« Последна редакция: Jun 01, 2014, 10:16 от bvbfan »
Активен

ovdesko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 66
    • Профил
Re: Pulseaudio не работи (linux Mint 16 x64) xfce
« Отговор #3 -: Jun 01, 2014, 10:39 »
Е направих го и наистина проблема ми се реши, но се появи друг - не можех да си регулирам звука от никъде или поне аз не открих от къде.
Опита ли от настройките на alsamixer ?

Да от там мога, но ми е някак неудобно през терминала.

Код
GeSHi (Bash):
  1. pulseaudio --kill && pulseaudio --start
След като го пуснеш отиди в настройки на Скайп устройства и избери тест-разговор след това, ако не чуваш нищо отвори pusleaudio-то и виж дали има skype-output и дали е усилен до края оттам регулирай. Проведи няколко тест-разговора и ще започне да работи.

Първо, не ми позволяваше да убия процеса, но след като рестартирах нещата като че ли потръгнаха :) Ще наблюдавам как ще се държи и ако създаде някакъв проблем ще пиша пак в темата. Благодаря ви за бързите отговори:)
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Pulseaudio не работи (linux Mint 16 x64) xfce
« Отговор #4 -: Jun 01, 2014, 17:46 »
прегледай си настройките, от тях е. аз съм инсталирал всички пакети на pulseaudio и имам всякакви инструменти за регулиране на звука :) контрол на звукивия сървър, както и работата на хардуеъра.
edit: да добавя, че всичко си има звук. настроил съм pulseaudio да работи като сървър и всички потребители и приложения, както и тези работещи под wine си имат всичко.
« Последна редакция: Jun 01, 2014, 19:28 от satir »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Pulseaudio не работи (linux Mint 16 x64) xfce
« Отговор #5 -: Jun 01, 2014, 19:35 »
След инсталиране на Pulseaudio, сървърът стартира автоматично при следващата сесия. Заедно с него, трябва да се инсталира и gstreamer0.10-pulseaudio http://s19.postimg.org/5ht3oukhf/pulseaudio.png
След това, трябва да отвориш настройките на звуковият миксер (от аплета в панела) и да зададеш, звуковата карта да се управлява от Pulseaudio. http://s19.postimg.org/m6ujkrh2r/pulseaudio1.png
След това, трябва да рестартираш, за да влязат промените в сила.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Pulseaudio не работи (linux Mint 16 x64) xfce
« Отговор #6 -: Jun 02, 2014, 05:35 »
не стартира като сървър, а като демон, и не предоставя услуги на всички потребители, а само на този, който ПРЪВ се е логнал - тъпо виндовско поведение. заова, аз съм го Настроил Да Работи Като Сървър - но това е друга тема, а и вече съм я публикувал.
Активен