Автор Тема: Инстралиране на видео драйвери  (Прочетена 7218 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Инстралиране на видео драйвери
« Отговор #15 -: Dec 20, 2014, 00:09 »
Ами моя е Леново У510Р, който също се води геймърски, даже е с две Нвидиа карти. Само, дето не съм го взел за това. По описания от мен начин, работи всичко.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

fityla

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Re: Инстралиране на видео драйвери
« Отговор #16 -: Dec 25, 2014, 16:55 »
Нещо не е какво трябва пробвах каква ли не методи...

1. Вариант 1:

Стартирам OS

от там избирам ctrl+alt+F1 -> влизам в конзолата убивам gdm3 след това стартирам предварително сваленият драйвър от Nvidia

и следвам ред по ред, после черен екран или с точка с курсор който мига или гаси монитора

2. Вариант 2:
Пробвах и със скрипта sgfxi пак по същият начин и само през recovery може да се оправи. После трия xconfig от /etc/X11/ и всичко тръгва инсталирани драйвъри няма ...
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Инстралиране на видео драйвери
« Отговор #17 -: Dec 25, 2014, 18:50 »
Х-а се спира със service mdm/gdm/kdm... etc stop
на логин скрийн влизаш във виртуален терминал, стартираш smxi или sgfxi ако си инсталирал пълната версия, той спира Х-а, намира ти драйвъра, пита те и го инсталира. а ако се заровиш в менютата, ти сам можеш да си избереш коя версия на достъпните драйвъри да сложиш. правил съм го на Debian/testing и LMDE 17, като наLMDE съм влизал в X-session, като root, за да кънектвам системата към интернет с флашка от глобул, и тогава терминала и скрипта. требе да работи, щом е Debian базирано дистротo. само че, трябва коректно да му кажеш коя версия на Debian е, мисля, че ще те попита и няма да имаш проблеми. просто трябва да настояваш повече :D
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Инстралиране на видео драйвери
« Отговор #18 -: Dec 26, 2014, 11:20 »
Най-вероятно не си направил пълна деинсталация на драйвъра преди да пробваш пак,или имаш следи от свободния драйвър ,които правят конфликт и третия вариант е драйвъра да не е съвместим с xorg.Друго просто няма какво да се обърка при черен екран с мигащ курсор и инсталация на видео.Виж в лога грешката,понякога иска пакет ,който нямаш за да протече нормално инсталацията.Това е.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Инстралиране на видео драйвери
« Отговор #19 -: Dec 27, 2014, 04:31 »
да, сещам се... nvidia-installer забива. преди да правиш, каквото и да е, в терминала изпълни:
Код:
sudo nvidia-installer --uninstall
Активен

fityla

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Re: Инстралиране на видео драйвери
« Отговор #20 -: Dec 27, 2014, 09:09 »
Здравейте, ебати драмата а съм сигурен че е вървял с на кали от предишните версии. Сега правя с премахвам го и пускам скрипта sgfxi да видях че в него даже си има спиране на графичният интерфейс. Но след него черен екран и и не показва нищо само през рековъри като затрия xorg-a и всичко тръгва... със старите драйвъри..
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Инстралиране на видео драйвери
« Отговор #21 -: Dec 27, 2014, 09:18 »
Здравейте, ебати драмата а съм сигурен че е вървял с на кали от предишните версии. Сега правя с премахвам го и пускам скрипта sgfxi да видях че в него даже си има спиране на графичният интерфейс. Но след него черен екран и и не показва нищо само през рековъри като затрия xorg-a и всичко тръгва... със старите драйвъри..
В Кали има много бърканици по ядрото с оглед специфичността на системата и няма да се учудя, ако нещо са пропуснали да догледат.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.