Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 146708 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Не си ли женен?

Поне майка имаш.

А който има и дъщеря (аз нямам) – хетрик.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Ако не е тайна,ray, ти какъв си: дъновист или православен ?
Добре известно е,че поповете са мразели Дънов и учението му,
пребивали са го от бой ,пречели са му по всякакъв начин ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Поповете мразят всеки, който говори против църквата. Наричат го еретик и го убиват. Ако беше средновековие, инквизицията и нас да ни е почнала.

Дънов са го набили членове на ВМРО. Това е доказано. Хванали са ги. Но понеже са връзкари, са ги пуснали.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Не си ли женен?

Поне майка имаш.

А който има и дъщеря (аз нямам) – хетрик.

   ААА, за това ли става въпрос ...
   Ами това е женски празник,така че жените трябва да опънат по
няколко ракии (или водка,джин,уиски - по избор)  ;D
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
И смирението е постижимо. Но мисля, че не можеш да го направиш сам. С "малко" "помощ" от някой - може би.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Поповете мразят всеки, който говори против църквата. Наричат го еретик и го убиват. Ако беше средновековие, инквизицията и нас да ни е почнала.

   Това го кажи на Naka,ray и останалите, ъъъ, вярващи ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Църква и вяра са различни неща. Едното е земна институция, другото е представа за живота.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
   Ако не е тайна,ray, ти какъв си: дъновист или православен ?
Добре известно е,че поповете са мразели Дънов и учението му,
пребивали са го от бой ,пречели са му по всякакъв начин ...

Добър въпрос, ще се опитам да отговоря кратко и по възможност относително пълно  ;)

Като нещо в което да вярвам бих казъл че съм "търсач на истината" и хубавото е, че никога няма да я знам цялата.
Но това си има и някакъв вид "прелест", живота е безкраен и ако следваш знаците на света ще бъде и щастлив дори и в неудачите (всеки се учи и промяната е точно за това).

А по-конретно казано моята "религия" е вид сбор от всичко което съм "взел" от най-различни религии и учения: брахманизъм, будизъм, Толтекското учение, Стария и особено "Новия завет" (не църквата), Перийската Зенд Авеста, Платонизма/Аристотел и особено Питагорейството, гностицизма, манихейството, суфизма (не исляма), Рицарите на кръглата маса/Артур и граала, Богомилството и неговите рожби - катари и албигойци/патарени, Тамплиерите,  Масонството (отново като наследник на Легендата за Храма, в момента тъмното масонство е начело на световното управление, в съюз с йезуитите/Опус дей и т.н.), Розенкройцерството (основно учение за бялата раса), Алхимиците (Парацелз) и мистиците: Яков Бьоме, Таулер, теософията (само в началния й период), антропософията (това е нещо като център около който се обединяват останалите учения) и Дъновизма (тук има неща които ме привличат но има и други които сякаш ме отблъскват).

Май не забравих нищо от основните (ето че съм забравил: българските колобри) и това което и до ден днешен все още ме изумява е как човек може да открие безкрайно много общи неща във всички тези учения/религии (затова често давам пример с неща от учението което ми се струва най-подходящо за конкретния случай, назависимо кое от всичките е то).

Иначе не съм кръстен (в православието) и това е съзнателен избор, не вярвам и не почитам съвременните църкви (не религиите, стига да са запазили учението си). Смятам се за "християнин" обаче в смисъла на християнството от Новия Завет (вкл. гностичните евангелия) и още по-точно на един "жив Бог".
И ако ме питаш в коя религиозна институция бих искал да членувам бил казъл: "Християнската общност" (има такава).

Да допълня че прошката (ако е заслужена) изкупва/опрощава карма и така уравновесява вселената.
А освен това за да ти опрости греховете един свещенник би трябвало той да ги поеме (те обаче ги прехвърлят на Христос, без дори да го питат  :o), иначе как ще стане  ::)

Много неща вземам и от науката и още повече от изкуството !
« Последна редакция: Mar 09, 2019, 18:00 от ray »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Не си ли женен?

Поне майка имаш.

А който има и дъщеря (аз нямам) – хетрик.

   ААА, за това ли става въпрос ...
   Ами това е женски празник,така че жените трябва да опънат по
няколко ракии (или водка,джин,уиски - по избор)  ;D


Хахахаха
Некой ще опънат неколко ракии, некой ще опънат неколко... др. неща, некой ще ги... А некой ще ги вкарат на топлото

Ей тая кака напр. най накрая и доде ред, излезе и късмета

https://kafeneto.wordpress.com/2019/03/09/%d1%81%d0%b0%d1%89-%d0%b0%d1%80%d0%b5%d1%81%d1%82%d1%83%d0%b2%d0%b0%d1%85%d0%b0-%d0%b1%d1%8a%d0%bb%d0%b3%d0%b0%d1%80%d0%b8%d0%bd-%d0%b7%d0%b0-%d0%bf%d0%b8%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%b8%d0%b4%d0%b0-%d0%b7/

Пак добре че у Л.А. че у нашенско щеше да прави компания на оная другата кака дето я вкараха без обвинение и още май я влачат, по разни места с кофти кенефи
« Последна редакция: Mar 09, 2019, 19:18 от remotexx »
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
По ТВто върви някакъв "градинарски" филм, който е интересен на жена ми... Та докато пушех се сетих за силата на медиите да ти "налеят" акъл. (малко встрани бягам, ама пак по темата гледам да съм). Та не помня колко Робин Худовци има, последния "рокерския" съм го гледал даже (и един-два по-предни). Всяко време си има модата и вижданията за случилото се, и налагат "днешната" трактовка. Да, опира до чиляка ще се "съгласи ли" или ще си остане "невеж" и "дърт".
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Това с филмите е донякъде потвърждение на писаното за това как това което заблуждава мнозина за някой има обратния ефект, виждаш и самата манипулация и целта й.

И ако погледнеш отвъд, зад сюжета какво виждаш:
1.агенции и структури които уж си сътрудничат а реално често си подливат вода, се предават и прецакват хората на конкурента;
2.разни “честни” агенти дето били вкарали в затвора “половинката си”, ами в съвременния “свят на безброй правила” кой смее да твърди че е абсолютно невинен. А доста по-виновни си се разхождат свободни !
3.и идеята зад всичко това е да се съгласиш че това е правилното, нормалното, дори най-доброто което е възможно  >:D
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Мисълта ми е, че всичко се поддава на "модата", даже и сегашния поглед към нещата. Днешния поглед може да е верен, може и да не е, само че той е актуалния Това, което си го чел някога, като го прочетеш пак - ще "видиш" по друг начин. Т.е. ако си стар - за дадено нещо си имал във времето 5 гледни точки, ако си на 20 - ще имаш 1 или 2. (Е, трябва и да си искал да "видиш").
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Не си ли женен?

Поне майка имаш.

А който има и дъщеря (аз нямам) – хетрик.

   ААА, за това ли става въпрос ...
   Ами това е женски празник,така че жените трябва да опънат по
няколко ракии (или водка,джин,уиски - по избор)  ;D


Хахахаха
Некой ще опънат неколко ракии, некой ще опънат неколко... др. неща, некой ще ги... А некой ще ги вкарат на топлото

Ей тая кака напр. най накрая и доде ред, излезе и късмета

https://kafeneto.wordpress.com/2019/03/09/%d1%81%d0%b0%d1%89-%d0%b0%d1%80%d0%b5%d1%81%d1%82%d1%83%d0%b2%d0%b0%d1%85%d0%b0-%d0%b1%d1%8a%d0%bb%d0%b3%d0%b0%d1%80%d0%b8%d0%bd-%d0%b7%d0%b0-%d0%bf%d0%b8%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%b8%d0%b4%d0%b0-%d0%b7/

Пак добре че у Л.А. че у нашенско щеше да прави компания на оная другата кака дето я вкараха без обвинение и още май я влачат, по разни места с кофти кенефи

   Само да вметна,че предупредих за OneCoin още през 2015 г.
Сеп 07, 2015, 11:20
http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=46948.45

П.С. А иначе тази Ружа е сгодна женица,не бих и отказал  ;D
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Още от самото възникване на OneCoin се опитваха да ме накарат да инвестирам в това, но до това време вече знаех достатъчно, какво е криптовалута. Опитвах се на едно приятелче и ентусиаст да му налея акъл, защо мисля, че това е някаква схема, но не се получи. Не успя да обори никой от аргументите ми и дори се съгласи с тях. Но мечтата за лесни пари явно го беше заслепила. Ходил съм в офиса им, ей така за забавление, но по-далеч от фоайето не успях да стигна. Двамата там - мъж и жена на по двадесет - се опитаха да отговорят на въпросите ми, докато не видяха, че зная за криптовалутите повече от тях. Директно ми казаха, че никой няма да ми отговори на въпроса, къде са мощностите за копаене на валутата. За които не са запознати, ще кажа, че криптовалутата се копае централизирано. Нямаш никакъв контрол над това. Та имало две такива места. Едно в България и едно в Китай.

Мислех, че по-скоро ще се стигне до развръзка, но явно не... Някои хора направиха по някой лев привличайки други наивници, повечето ще изгорят. И в схемата попадат наглед образовани хора. Например имат нещо наречено "split", което удвоява количеството криптовалута на всеки и се правело при определени условия. Който горе-долу е наясно с тези неща и знае, кога се прави сплит на акциите на една компания, ще разбере и какъв абсурд е било това да се прави с криптовалута, която е почти без стойност.

Сайтът им първоначално беше хостнат от компания известна с ниските си цени и отвратителната поддръжка и стабилност. Има хора загубуили стотици хиляди заради това, че са хоствали саитове на техни клиенти там.

Радвам се, че всичко си идва на мястото.
« Последна редакция: Mar 10, 2019, 10:32 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   В тази схема има забъркани много известни личности(имаше доста
журналистически рaзследвания по темата), например маститият
банкер Емил Хърсев ...
   А иначе офисите на пл."Славейков" са си там ,с големите надписи:
"OneCoin - валутата на бъдещето"  ;D
« Последна редакция: Mar 10, 2019, 11:03 от spec1a »
Активен
Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 70   Нагоре
« назад напред »