Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 195810 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2265 -: Jan 08, 2022, 11:01 »
   Дори и да се въведат общи правила за минималната заплата,
Кирчо и Кокорчо ще се правят на ударени ...
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3126
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2266 -: Jan 08, 2022, 14:39 »
То има и друго- "Общи правила за минимална заплата в ЕС" не означава "Еднаква минимална заплата в ЕС". По-скоро ще е обща методика, както пише в линка на Ремотекс, нещо от сорта "процент от средната РЗ за всяка държава поотделно". Аз така го разбирам.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #2267 -: Jan 08, 2022, 15:06 »
Кирчо и Кокорчо…

Доста време си мислех, че просто не ги заслужаваме тия двамата. Неандерталци сме си и това е. Несъвместими сме с такъв клас хора. Ние си искаме бандюги и боклуци, искаме си Бойко Главъ̀тъ̀. Това ни е нужно. Не ни трябват хора от сой. И затова моментално се опитахме да ги принизим до нашата си, помийна  яма, като им дадохме гнусни, свински прякори, та да са като нас, прасетата. Народопсихология.

Още преди изборите бях убеден, че и да влезат в управлението, ще се провалят. И не защото не са способни. Те са най-способните, които сме имали или ще имаме в близките хилядолетия, ако изобщо България оцелее следващите сто години, което никак не вярвам. Просто бях сигурен, че всички ще им пречат. Защото истинска промяна не устройва точно никой. Тия от „София 1000“, които говорят най-много за нея, ги устройва най-малко. А щом жълтопаветниците не искат нещо, то не се случва.

Но успяха да ме удивят.

По принцип знам, че младите лидери ги влече нацизма, защото той все пак е проява на бунтовно мислене. Но не знаех, че толкова ще се самозабравят за броени дни, по-малко от месец, че ще започнат да повтарят изроди като Цанков и Богдан Филов.

Говоря отново за оняденшната случка. Тогава наиситина си казах, че Костя ще ги съди, защото по професия е адвокат, но втората ми мисъл беше, какъв грандиозен провал и слепота е това от страна на двамцата.

В историята на БКП няколко пъти им се е случвало да бъдат касирани изброрите и изхвърляни от парламента, забранявани със закон и т.н. А са печелили по 20-30%. Не са били майтап партия. Сега „Възраждане“ има 4-5% (с откраднатите им гласове и повече от пет). Зорлем ги превръщат в следващото БКП.

Знаем, как свършва това. Костя Копейкин ще стане бъдещия Вълко Червенков. Не казвам Димитров, защото реално той успява да управлява кратко и истинския терор е изнесен на раменете на наследника му.

Много, много тъпо постъпиха и за тази им постъпка, всички ще плащаме много скъпо. Насила ще повторим историята и ще се върнем почти сто години назад.

доп.
===

Ако се приеме директива за МРЗ, не се съмнявайте, че ще я експортираме в законодателството си. Но дори да е направено правилно, а не както го правим обикновено (сиреч да обърнем наобратно смисъла на директивата), то това няма да ни направи по-добре. Не се залъгвайте. Света влиза в спирала на обедняване. Няма да сме единствени ние тия, които ще се развиват напред.
« Последна редакция: Jan 08, 2022, 15:16 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2268 -: Jan 08, 2022, 16:57 »
Кирчо и Кокорчо…

Доста време си мислех, че просто не ги заслужаваме тия двамата. Неандерталци сме си и това е. Несъвместими сме с такъв клас хора. Ние си искаме бандюги и боклуци, искаме си Бойко Главъ̀тъ̀. Това ни е нужно. Не ни трябват хора от сой. И затова моментално се опитахме да ги принизим до нашата си, помийна  яма, като им дадохме гнусни, свински прякори, та да са като нас, прасетата. Народопсихология.


   Не виждам нищо гнусно и/или свинско в тези прякори.
А и те така са  известни на "широката общественост".






Цитат
Те са най-способните, които сме имали или ще имаме в близките хилядолетия

Моля !?!?!?!?!

Само защото са завършили "Харвард" ?
Пак ли трябва да давам факти за малоумници,завършили този
университет като Джордж Буш - младши и черния Хюсеин ?

   А защо никой не си задава въпроса откъде татенцата на Кирчо и Кокорчо
имат толкова кинти да ги издържат (годишната такса там е над 60 000 $) ,
а има и други разходи ...

   Чувстват се силни,тъй като са протежета на ханъмата от Посолството,
наглеят все повече,почнаха със забрани,на път са да се самозабравят тотално.





   Докога ще ги търпим ?
« Последна редакция: Jan 08, 2022, 17:00 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #2269 -: Jan 08, 2022, 17:48 »
За съжаление трябва да кажа, че не е възможно никакво друго обяснение, освен самозабравяне. Само това може да обясни да прилагат действия, каквито е прилагал Цанков. А всяко действие си има противодействие. И ние добре знаем, какво е то.

Самозабравянето им обаче, не означава, че не са компетентни. Обама и Буш може да са завършили там, но поне за първия никой не може да твърди, че е тъп. Втория е очевиден връзкар. Тати е бил шеф на ЦРУ, един от най-силните хора в Америка. За такъв човек няма невъзможни неща.

Това, че и там, както във всеки ВУЗ има връзкари не означава, че не дават най-доброто образование в света. А и точно тези двамата не са връзкари.

Тия неща вече сме си ги говорили.

Как са си платили таксите? Предполагам не ти е неизвестно, че в Съединените щати съществуват студентски заеми. А като имаме предвид кариерите им, те вече са ги изплатили.

=*=

Гнусни са защото са присмиващи и принизяващи. Нещо напълно типично за всички нас. Заради същото не ни вардят в Ада.

А, че сме прасета, предполагам дължа извинение на прасетата. Все пак те са същества достойни за уважение за разлика от всеки притежател на българска ЛК.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5289
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #2270 -: Jan 08, 2022, 17:50 »
Ей, ама чак такива ли сме черни и гадни хора ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #2271 -: Jan 08, 2022, 17:59 »
Почувствах се леко обиден, когато преди около две години разбрах от Александър Стойчев, че според собствените ни летописи сме последните останали неандерталци.

Все пак това са нашите хора, те трябва да ни възхваляват. Не е като да е някой гръцки поп като Теофан, който да ни нарича мръсни разбойници и подобни работи. Собствените ни съновници ни казват, че сме неандерталци.

След време обаче се успокоих. Това всъщност е логично обяснение поне за безумията, които вършим последните две хиляди години. Вероятно преди това сме вършили същото, но източниците не конкретизират.

п.п. Ачка, това също е логично. В писанията се казва нещо от сорта, че да грее ярко светлината, трябва да има най-черния мрак. Сиреч, за да можем да раждаме хора, например като Ботев (преди ден  чествахме 174 год. от рождението му, затова избрах него), то и най-големите боклуци също трябва да са българи. Няма как.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6195
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2272 -: Jan 08, 2022, 19:56 »
Това, че Кирчо и Кокорчо имат образование, не означава, че са за там.
Можеш да приложиш знанията получени в престижния университет, но те ще са само за едно. За да си начело на държава, ти трябва по-широк мироглед. Силно се съмнявам, че тези го притежават. Простичкият факт, че са прегърнали историят с ваксините ей така, го показва.
Не искат да се тестват у нас, не искат да проверят тестовете, за какво всъщност тестват тестовете. А трябваше да го направят. При положение, че повечето хора не желаят да се "ваксинират" трябваше да им го подскаже. За да отпаднат всякакви съмнения.
Идва и въпросът, кой им финансира кампанията? Въпросът, как изведнъж спечелиха мнозинство е наложителен. Простото разочарование на хората от ГЕРБ и бившия премиер, едва ли е достатъчно.
Засега всичко, което се случва при новото правителство са приказки. Докато не започнат да действат в правилната посока, аз ще съм скептик и не бих им дал доверието си. Напатили сме се от месии достатъчно.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #2273 -: Jan 08, 2022, 20:12 »
Не са месии. Все пак са си обикновени служители на г-жа Мустафа.

Но имат най-важното качество. Знаят, как се правят нещата правилно. Точно това ни е било винаги проблем. Всичко правим по грешния начин. Ако това успеят да оправят на един процент от един процент, то ще направят чутовен подвиг, който никога не се е случвал.

Но, както казах, не вярвам, че е възможно. И при най-доброто им желание, те просто са с вързани ръце, крака и всичко останало. Като пашкули са.

=*=

Отноно коронования вирус съм го казвал и преди. Дори министър-председателя да се казваше Костя Копейкин, щяха да се взимат същите мерки и да се правят същите неща. Това не са български процеси и не се контролират от тук.

И преди да се е включил Спеца, ще му напомня, че Путин и Си правят точно същото. Раул Кастро прави същото.

Лукашенко е единствен, но той го прави напук, защото знае, че е пътник. Всеки ден във властта за него е подарък. Вече е пресрочил времето си с поне три години.  А само руснаците си знаят, защо опорстват да го защитават от собствения му народ.

Другия, който беше, президента на Танганайка и Силезия, знаем, как завърши.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3242
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2274 -: Jan 08, 2022, 21:25 »
Нека се изкажа и аз - по техническата част...
И какво като са завършили Харвард (то който дето влее обик. там и завършва - по цял свят е така) ама да не да са завършили политология я? А като са завършили нещо друго - що не "работят" по специалността? И за финал к'ва политичка става напр. от некв'а буля завършила напр. (българска, турска или к'ва да е) филология, или па история (айде историчката па' мое да фнимава да не настъпва същите мотики заложени от предишните - от векове за векове)


П.П. Въобще колко ли от политиците по света работят каквото са завършили? А не кат да няма политичарски специалности по ВУЗовете веке... що тъй  ???
« Последна редакция: Jan 08, 2022, 21:28 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2275 -: Jan 09, 2022, 08:26 »
Не са месии. Все пак са си обикновени служители на г-жа Мустафа.

   Еееееееее,най-после призна очевидния факт !



Не съм сигурен,че Кирчо и Кокорчо правят нещата правилно...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #2276 -: Jan 09, 2022, 08:45 »
Не са месии. Все пак са си обикновени служители на г-жа Мустафа.

   Еееееееее,най-после призна очевидния факт !



Не съм сигурен,че Кирчо и Кокорчо правят нещата правилно...

Ами, какви да са? Колко често президента на най-силната държава в света, споменава поименно българи? Ако не са техни хора, няма какви да са.

Според мен се опитват да правят нещата правилно. Например, още, когато започна епидемията, се появиха отнякъде. Тогава ми попаднаха в радара. Единия беше ходил и на Open Fest преди това, но явно не съм го гледал. Другия пък бил протестирал тринадесетта, ами и това не съм успял да видя.

Та, когато се появиха сефте за мен, бяха предложили да се купят от тези, „бързите“ тестове, които те били намерили на някакви борси за по долар бройката. Всичко се проверява и се разпуска всеобщата карантина. След това се проверява на някакъв период пак и така никъде, нищо не се затваря.

За мен специално това е най-близкото до правилно, политическо решение. То е малко оксиморон да се говори за правилно и политическо, но нямаме друго. Политиците създадоха проблема и от тях зависи решението му.

И в момента се опитват да налагат възможно най-меките мерки, които имат най-малко негативни ефекти. Четеш новини. Виждаш, какъв фашизъм се вихри из цяла Европа. Тук е почти спокойно, а на техния фон, сме направо райско кътче.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6195
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2277 -: Jan 17, 2022, 11:32 »
Започна се

https://frognews.bg/novini/gartsiia-veche-globiavat-otkaz-vaksinatsiia.html
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2278 -: Jan 17, 2022, 12:44 »
   Когато става дума за ваксинация,Кирчо е много "обтекаем".
Засега не му стиска да я наложи задължително,използва
хлъзгави формулировки,когато го питат за това.

   Да видим докога ...
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3126
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #2279 -: Jan 17, 2022, 13:32 »
Надявам се, няма да се приеме като спам.
На мен от правна страна ми е интересно как ще го направят това с глобите, всеки месец. Доколкото съм запознат, гръцката правна система е континентална, като нашата, и въобще каквато е в целия ЕС. Има забрана за наказание два пъти за едно и също деяние, а глобата е вид административно наказание. Та, как ще го оформят юридически- да те глобяват всеки месец, защото не се ваксинираш? Нарушението е едно- не се ваксинираш. Две и повече наказания?
Вероятно ще измислят някакъв вариант, ще променят нещо в законодателството, но ми е интересно как ще го формулират. Както и да го формулират, пак ще си остане противоречащо на основен принцип- за едно нарушение, едно наказание. Сигурно там при тях ще почнат дела, в тази посока, но ние едва ли ще научим.
Активен