Страници: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 72643 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8811
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
   Да направим едно малко обобщение:
Ние,които не искаме да се ваксинираме,(т.е. ние,трезвомислещите)
си уреждаме някой доФтор,който ще симулира  ваксинация
(ще изхвърли "ценният" материал в мивката), ще ни впише в съответната
"база данни" и всичко е 6 ...

Това не е решение:

① Ти влизаш в ролята на измамник. Не от значение, ще те хванат или не. Станал си мошеник. От един път се става, не от три;

② Тук Ник би написал нещо за подбудителство. Аз не. Всеки е пълнолетен и решава. Лекарите сами могат да решават дали да са злосторници. Ще напиша друго.

Една доза от безценна за някого течност, отива в канала, а не по предназначение да спаси нечии живот. Защото наистина има хора, които си мислят, че това им спасява живота и те са в пълното си право.

На всичкото отгоре е безстопансвеност, защото тази ваксина не е паднала от небето с дъжда. Платено е за нея, създадена е органиация и замесено времето на безброй хора, за да стигне до теб.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3132
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Тия неща, дето ги писах, квалификации, съучастие, подбудителство, ги представих на база формален  прочит на НК. Иначе, ако съм защитник на подсъдимия по такова дело, тука няма да ми стигнат и 10 страници, да си напиша аргументите в обратна посока  ;D

Повече няма да се отпускам в лекции по някое си право, освен ако не е по някой конкретен въпрос, а не абстрактен. Понеже тук повечето колеги са професионалисти в определени компютърни области, а това са точни неща- примерно пишеш някакъв код, той работи с точни "неща"- сменя директория, стартира/спира процес и т.н. Няма място за тълкуване- стартирал си това, то стартираното, прави онова. А юридическата професия, особено моята, е точно  тълкуване, особено според това, от коя страна си- то написано така, ама аз го разбирам онака, защото.. Та забелязах, че накрая става едно говорене всеки за себе си и всеки на своя си език, което е излишно, и вероятно, отегчително, за повечето колеги тук.


П.П. А по основната тема:
https://fakti.bg/bulgaria/648764-lachezar-tomov-za-da-ima-mir-antivaksarite-v-sibir

Дали е взел хубав хонорар за излагацията си, или просто е прекалил с буустерните дози математикът?  ;D

А ето ги и еврогейските истории и отровните общества:

https://fakti.bg/bulgaria/647746-bhk-i-otvoreno-obshtestvo-sadat-darjavata-zaradi-slaboto-vaksinirane - тука мога да кажа "Язък, че няма как да представлявам държавата".

Сайтът не съм го подбирал, попаднах на него от разни линкове по темата с ваксините.
« Последна редакция: Jan 29, 2022, 21:07 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Тия се мислят за по-големи мюсюлмани и от ходжата. Отчаяно искат да се харесат на на някого (за кинти).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6226
    • Профил
   Да направим едно малко обобщение:
Ние,които не искаме да се ваксинираме,(т.е. ние,трезвомислещите)
си уреждаме някой доФтор,който ще симулира  ваксинация
(ще изхвърли "ценният" материал в мивката), ще ни впише в съответната
"база данни" и всичко е 6 ...

Това не е решение:

① Ти влизаш в ролята на измамник. Не от значение, ще те хванат или не. Станал си мошеник. От един път се става, не от три;

② Тук Ник би написал нещо за подбудителство. Аз не. Всеки е пълнолетен и решава. Лекарите сами могат да решават дали да са злосторници. Ще напиша друго.

Една доза от безценна за някого течност, отива в канала, а не по предназначение да спаси нечии живот. Защото наистина има хора, които си мислят, че това им спасява живота и те са в пълното си право.

На всичкото отгоре е безстопансвеност, защото тази ваксина не е паднала от небето с дъжда. Платено е за нея, създадена е органиация и замесено времето на безброй хора, за да стигне до теб.
Ами те всякаква глупост могат да измислят и ще си измамник, убиец, престъпник, че и терорист даже. Може да забранят да носиш сини или бели дрехи например? И, ако облека синя риза, ставам престъпник. Ако я облека, но отгоре облека черно сако и си увия един шал, да не се вижда ризата, ставам измамник ли?
С тези сертификати се нарушава конституция, нарушават се закони. Ако се ваксинирам, ставам престъпник. Ако не го направя, по техни дефиниции и обяснения, почти съм такъв вече.

А относно правото... Отдавна не ме интересува, кое е законно и кое не. Действам си според моите си разбирания за правилно, добро и зло. Писна ми да се съобразявам с идиоти, предадели, продажници и тройнорафинирани тъпанари. Започнеш ли един път да им изпълняваш глупостите, те ти хвърлят в лицето дваж, че и триж пъти повече. Само подхранваш лудостта им, като им се подчиняваш.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3883
    • Профил
   Да направим едно малко обобщение:
Ние,които не искаме да се ваксинираме,(т.е. ние,трезвомислещите)
си уреждаме някой доФтор,който ще симулира  ваксинация
(ще изхвърли "ценният" материал в мивката), ще ни впише в съответната
"база данни" и всичко е 6 ...

Това не е решение:

① Ти влизаш в ролята на измамник. Не от значение, ще те хванат или не. Станал си мошеник. От един път се става, не от три;

② Тук Ник би написал нещо за подбудителство. Аз не. Всеки е пълнолетен и решава. Лекарите сами могат да решават дали да са злосторници. Ще напиша друго.

Една доза от безценна за някого течност, отива в канала, а не по предназначение да спаси нечии живот. Защото наистина има хора, които си мислят, че това им спасява живота и те са в пълното си право.

На всичкото отгоре е безстопансвеност, защото тази ваксина не е паднала от небето с дъжда. Платено е за нея, създадена е органиация и замесено времето на безброй хора, за да стигне до теб.

   Е,и аз да кажа няколко думи ...

Не,не влизам в ролята на измамник.

   Както отбелязаха и някои колеги,задължителната ваксинация е
брутално посегателство върху основни човешки права.
Така,че всеки опит за измъкване от тази ситуация е за похвала.

   С твоят начин на мислене ще изкараш Ботев,Левски,Бенковски,Волов,
Раковски и т.н. и т.н. да не ги изреждам всички,престъпници,защото
са се борили срещу конституционно установения ред в Османската империя.

   А и не съм първият,който изказва това мнение (за симулирането на ваксинация).

   Ако си спомняш,преди време предложих предназначените за мен ваксини да се
дадат на някой,който смята,че наистина има нужда от тях .
Може пък т.нар. "плацебо ефект" да проработи при "нуждаещия се"...
« Последна редакция: Jan 30, 2022, 07:50 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8811
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ами те всякаква глупост могат да измислят и ще си измамник, убиец, престъпник, че и терорист даже.

Вярно е, че ползвах юридически думички като „подбудителство“ и „безстопанственост“. Това е защото се повлиявам от Nik123, което е в реда на нещата. Поради тази причина хората общуват.

Но всъщност, нямам предвид законите, а чистия морал. И понеже морала е разтеглива категория, то приемам позицията на Spec1a, че за него това не е мамене.

Аз казвам своето мнение. За мен да кажеш, че си направил нещо, а да не си в действителност — е лъжа. Приемам обратното мнение, не съм Бог и не съм аз този, който ще съди нещо редно ли е или не. Затова сме пълнолетни граждани.

По същия начин знам, че има хора, които вярват, че ваксините помагат. Нещо повече, аз съм един от тези хора. Работата е там, че почти всеки от нас (не изключвам себе си!) е затънал в материализъм и нещо толкова малко, незначително като вирус може да ни бутне не, ами направо да ни прати в небитието.

В страни от темата — факта, колко сме незначителни на фона на Вселената сам по себе си, надявам се да ни помага да ценим всяко създание, пък било то понастоящем да го смятаме за заплаха.

От тази гледна точка, мен от дете са ме учили, че да се похабява храна е грях. Че нейде по света има гладни хора. Ами същото и тук. Някой смята ваксината за ценна и в чисто материален смисъл това наистина е така.

Трябвали са огромни усилия от чертожната дъска, до ампулата при личния ми лекар, за да стигне това до мен. Само производителя е прибрал едни милиарди, а още сто пъти по толкова са потрошени за цялото нещо.

И щом тази ваксина е ценна в чисто материален смисъл и в буквален за някой наплашен човечец, свит, смачкан, то е грехота, аз да я излея, а той да остане в плен на уплаха.

=*=

Както многократно подчертавам, това е лично мнение и не ангажирам с него никого, различен от мен.
« Последна редакция: Jan 30, 2022, 08:40 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3132
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Какви неща ставали, Борисов искал отмяна на зеления сертификат..

https://dnes.dir.bg/politika/boyko-borisov-poiska-nezabavno-da-bade-otmenena-zapovedta-za-zeleniya-sertifikat

А точно неговите Кунчев, Ангелов и Мутафчийски изсипваха с кофите заплахи за чували с трупове, направиха КПП-та. По едно време трябваше с маски навсякъде да ходим, а в градинката пред Районен съд- Варна обикаляха полицаи, чакащите за съда да не сядали по пейките, щото нямало дистанция. Точно ГЕРБ избухнаха и с глоба за неспазване на мерките 5000 (пет хиляди) лева (за неносене на маска), после се усетиха, че се преиздокарват на Брюксел и намалиха. Сега си търси нов електорат май бившият премиер, виждайки отрицателната нагласа на обществото към разни способи за доброзорно ваксиниране. Тарикат.
« Последна редакция: Jan 30, 2022, 13:21 от Nik123 »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5308
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Ем що няма да поиска отмяна, той си е баровец.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3883
    • Профил
   Соросоидният боклук Джъстин Трюдо се насра.






Е,има шанс канадците да прогледнат ...
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5308
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Хахаххахаааааааааааааа, наакал ли се е ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8811
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ачка, знаеш ли, че всъщност не си споделял ваксинационния си статус?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5308
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Знам. Да дойде Киро Канадата да ме провери.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3883
    • Профил
Знам. Да дойде Киро Канадата да ме провери.

Само така !

Така се отговаря.



   Харвардските педерастчета нещо много се открехнаха и очевидно
трябва да им се покаже къде им е мястото.

САЩистанското посолство да го духа  >:D
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3
Страници: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 78   Нагоре
« назад напред »