Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 105783 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Оня ден салиха една с бета версията на софтуера, след ъпдейта - без пропуск.
Очаквайте другия месец Путин да се похвали с още по-новото поколение переспективни/несваляеми ракети (ама първо трябва една мобилизацийка, че войската на фронта даде фира - слънчеви изгаряния на плажа в Крим и пушене на необеСпечени места).
А онези 4 самальота/хеликоптера дето са свалили - ако са от ракета (британската може би), следователно цялата руско окупирана ивица в Украйна е вече в обсега - някой значи е почнал да пълни гащите (начело с Пригожин). Абе къде изчезнА Кадиров?
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6193
    • Профил
На мурзилките викаш, @jet, пак американците им виновни, а?  :D

Той Байдън същото разправя от трибуните - Путин бил виновен. За инфлация и цени на горива и т.н.  :)
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3123
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Британската (всъщност британско-френска) "Сторм шадоу" е за стрелба по наземни цели, с нея няма как самолет, или хеликоптер (освен ако не застане на пътя й).
Единия патриот е отнесъл:
https://edition.cnn.com/2023/05/16/politics/patriot-missile-damage-ukraine/index.html

А за това мълчат на Запад (руснаците писаха в техните ТГ канали):
https://www.easternherald.com/2023/05/17/a-radioactive-cloud-from-the-territory-of-western-ukraine-covered-the-eastern-regions-of-poland/
https://bnn.network/watch-now/radiation-nightmare-unleashed-khmelnytskyi-ukraine-battles-environmental-catastrophe-after-targeted-attack/
Дано да не е вярно.

Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Че не е ли виновен, бе? 1/6 от нефта изчезна от пазара. Очаквай руски Майдан скоро. Нефта е инфлационно определящ продукт (това би трябвало да го знаеш, като четеш по цял ден американски новини от руски изтоници и половината войни (в Украйна включително) се водят за него.


Това сигурно е темата с вицове, ама нейсе:
https://www.washingtonpost.com/world/2023/05/17/russia-scientists-treason-hypersonic/

Арестуваха ракетните инженери от Сибир за предателство. Това можаха да измислят мурзилките случайно след като им свалиха ракетите вчера. Взели парите и записали на кибритче.
Професор Ник от Килифарево може да се из...каже.

На умния Путин не знам кога ще му уври главата, че тази война е загубена и само си избива народа, накрая и той ще свърши като куче и пак Западът ще е виновен.
« Последна редакция: May 18, 2023, 04:28 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1450
    • Профил
Че не е ли виновен, бе? 1/6 от нефта изчезна от пазара. Очаквай руски Майдан скоро. Нефта е инфлационно определящ продукт (това би трябвало да го знаеш, като четеш по цял ден американски новини от руски изтоници и половината войни (в Украйна включително) се водят за него.
...

На умния Путин не знам кога ще му уври главата, че тази война е загубена и само си избива народа, накрая и той ще свърши като куче и пак Западът ще е виновен.

Хехе, на кривата ракета космосът ѝ е крив !!!
Не съм чул/чел на руския (китайския, индийския, българския и т.н.) пазари да няма бензин/петрол, за другите пазари те да му мислят  ;D

Пак са се загрижили за Путин, а той да не знае бедния колко бил зле  :o
« Последна редакция: May 18, 2023, 07:20 от ray »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3123
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
..
Професор Ник от Килифарево може да се из...каже.
..

Колко оригинално! Оценявам височайшето позволение, но гневно-манийната симптоматика не е по моята специалност.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6193
    • Профил
Забравяш, @jet, че когато войната в Украйна започна, горивата в САЩ например вече бяха с 50% нагоре. И това стартира с встъпването на Байдън на президентския пост и орязването на добива в страната и някои линии за доставка, заради "амбициите" му за зелена енергия. Щял да намали, видиш ли, вредните емисии наполовина до 2030... И това още от първия ден. Щял да направи Саудитска Арабия парий? След това се моли на OPEC да увеличат производството. Ма го отсвириха, много ясно. Не е Украинската война, да не е допринесла, но също поради идиотските  решения на западните лидери. С налагането на санкции върху руския петрол и появата на много прекупвачи и спекуланти на пазара. Забравяш, че цената на енергоносителите растеше и преди това нагоре, отново заради идиотската политика да си затварят "мръсните" централи в Европа например, щото щели да минават на зелено.
Не споменаваш и колко трилиони се напечатаха по време на ковид "кризата". Също без значение?
Взривиха и Северен поток, което също е без значение? И сега германците купуват втечнена газ на петорна цена. И не само те.
Та кой е виновен? Само Путин?

Или като в онзи виц, дето секретаря на Путин почукал на вратата на кабинета му и след поканата "влез", пристъпил вътре, затворил внимателно вратата и плахо се приближил до президента на Руската Федерация, а Путин като видял поведението на помощника си, притеснено се запитал, какво ли ще ми сервира сега.
Секретаря се приближил плътно до шефа си, навел се до ухото му и прошепнал:
-- Бос, дъщерята на американския президент е бременна.
Путин поседял мълчаливо няколко минути, опрял лакти на бюрото и скрил лице в шепите си. Свалил ръцете, отпуснал ги примирено и попитал:
-- Само мен ли обвиняват или цяла Русия?
« Последна редакция: May 18, 2023, 09:27 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5285
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Да им таковам аз "зелените" простотии.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
А любимия ви Путин какво точно бомбардира в центъра на Киев (тази сутрин включително), като фронта е маааалко по-надолу, ако не мирно население (за което Кремъл врещи, че не прави). С оправданията може да си избършете....
Интересно като припадате по колонизатора ни (Русия дето ни освободила от Османското иго), защо не припадате и по другия ни колонизатор (Турция/Османската империя) - нали ни е освободила от Римската империя. А може пък щото нямате роднини в Турция. или мазохизма ви е избирателен, или потвърждавате тезата ми, че сте жертва на пропагандата (най-вероятно и от трите).

Сега може да започнете да "стреляте" с Циркон-а - да видим до какви висоти ще стигнем (нали Кремъл казва че имат и други хипер ... вицове, а на кремъл трябва да се верва). Ама Рей си мълчи и не е толкова нахъсан като преди няколко месеца, дето ми държа лекции какви работи имало на фронта, а аз отричам
Май е по-добре да спра да пиша докато не видя отворена нова тема от типа "Възстановяването на Русия след загубата на войната", щото си хабя клавиатурата.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6193
    • Профил
Какво искаш сега?
Да не мога да заспя в опит да разбера, как целите на руските ракети се отразяват на цената на салатата ми?

Откъде да зная, какво са бомбили руснаците тази сутрин?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5285
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
То дето салатата, ами че и ракията.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1450
    • Профил
А любимия ви Путин какво точно бомбардира в центъра на Киев (тази сутрин включително), като фронта е маааалко по-надолу, ако не мирно население (за което Кремъл врещи, че не прави). С оправданията може да си избършете....
Интересно като припадате по колонизатора ни (Русия дето ни освободила от Османското иго), защо не припадате и по другия ни колонизатор (Турция/Османската империя) - нали ни е освободила от Римската империя. А може пък щото нямате роднини в Турция. или мазохизма ви е избирателен, или потвърждавате тезата ми, че сте жертва на пропагандата (най-вероятно и от трите).
...

Абе @jet, кога сме били под иго от Римската империя/Рим (били сме под властта на Източната римска империя/Константинопол), но преди падането под турско робство сме имали 2-3 български царства.
Или и ти си решил да пренаписваш историята на България, твоя работа, ставаш смешен (и предполагам не само за мен).

Доколкото знам руснаците бомбардират военни, енергийни, логистични и транспортни обекти - свързани с военните.
Украйнците атакуват главно цивилни обекти, че е по-лесно (да убиват и ужасяват хората). Нали не се местят, спътника дава координатите и бам !

Предпочитам да съм жертва на собственото си мислене, отколкото да приема твоите тези.
Поне знам че ще виня само себе си ако бъркам  :D

...
Сега може да започнете да "стреляте" с Циркон-а - да видим до какви висоти ще стигнем (нали Кремъл казва че имат и други хипер ... вицове, а на кремъл трябва да се верва). Ама Рей си мълчи и не е толкова нахъсан като преди няколко месеца, дето ми държа лекции какви работи имало на фронта, а аз отричам
Май е по-добре да спра да пиша докато не видя отворена нова тема от типа "Възстановяването на Русия след загубата на войната", щото си хабя клавиатурата.

Тук понеже съм споменат (благодаря) клоня към това да огранича още повече отговорите на твои постове/споменавания - няма смисъл (нямаме общ език, ама въобще). Само си губя времето !
Мога да запълня времето с по-полезни неща  :o
И последно, не пиша само за теб, има и други хора тук  8)
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Я кажете, коствена жертва ли са клиентите на Булсатком на тая война? Някой ги е изхващал, че гледат дълго неправилния канал ли? ;)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Вчера си гледах една корейщина и не ми се включваше много. То и днес е така, ама новината съвсем ще изстине, пък си заслужава отбелязването.

Та от вчера вече украинците с убеденост (че и с многобройни доказателства, включително на видео) могат да твърдят, че в действителност са свалили Кинжал и то с Patriot. Забавното е, че те твърдят, че са свалили шест подобни ракети, докато ВКС на РФ твърди, че не са изстрелвали толкова :P

Но доказателство за поне една свалена ракета вече има. Случката се разиграва на частно летище в близост до центъра на града. Равносметката е пет установки (от общо осем) и РЛС на комплекса. За генераторната станция и тази за контрол не се казва нищо.

Пейтриъта е едно такова евтинко нещо, което струва само едни половин-един милиард зелени хартишки. От тях до по-миналата нощ Украйна имаше две, по една даром от ГФР и САЩ.

А, както обещах, ето и едно от доказателствата за сваления кинжал:



Това на снимката е петриъта дето го е свалил. ВСУ пак са играли на счупен телефон.

=*=

Казвам го с нескрито злорадство. Най-вече защото тукашни пишман кокошки на войната ни обясняваха тая скъпа играчка, колко по-добра е от настояците ни C-300. Да ве, велика е, идва ми да се изпикая на тоя боклук. Немците, с какъв акъл си го купуват, нямам идея.
« Последна редакция: May 18, 2023, 22:42 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Ами "новините" ти са с един ден закъснение (пропагандата още не ви ги е превела). "Счупения" Патриот е свалил снощи 29 от 30 ракети. До преди седмица ракетките си падаха по главите на хората разчитайки на С-300 (а дори не бяха "хиперзвукови") и това вече е спряно. Най-добре похарчените 1 млрд долара.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4540 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 70560 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx