Автор Тема: Що е то екология и има ли почва у нас?  (Прочетена 10734 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Що е то екология и има ли почва у нас?
« Отговор #90 -: Dec 19, 2022, 20:25 »
https://www.dnevnik.bg/tehnologii/2022/12/19/4429976_solaren_avtomobil_izmina_s_edno_zarejdane_1000_km_za/
Тези си играят на ТНТМ с единични бройки прототипи на цена, която дори не можете да сънувате.

Тука едни вече почнаха серийно производство.
https://aptera.us/reserve/
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5254
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Що е то екология и има ли почва у нас?
« Отговор #91 -: Dec 19, 2022, 20:28 »
Аз лично цени на електрички не сънувам.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #92 -: Apr 25, 2023, 21:47 »
   ВЕИ -тата са си измама по принцип.

   Бих добавил и нагло сключените договори за изкупуването на
ел. енергията по 80 ст/квтч.  >:D
Намазалите не са случайни хора:Иво Прокопиев,Цветелина Бориславова,
американски мастии и други подобни ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #93 -: Apr 25, 2023, 22:00 »
Обяснявам го от някакво време, но не ме разбираш или не искаш.

Първото е, че енергетиката винаги е в ръцете на мафията. И имам предвид — винаги. Кой е фенансирал Никола Тесла? Морган! Най-големия престъпник/отрепка за времето си. По-голям е бил май само Рокфелер.

Няма значение, как се добива ток, има ли електромер (а няма как да няма), това се управлява от хората с пищовите.

Второто е, че в ЕС е стигнато до заключението, че горенето на фосилни горива е безперспективно. Поради това искат да форсират иновациите. Какъв е единствения начин за това? Чрез субсидиране. Днес плащат осемдесет цента, но в бъдеще (вече се случва) ще плащат по-малко с перспектива един ден да плащат по-малко, отколкото плащат за фосилите.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #94 -: Apr 25, 2023, 22:23 »
Обяснявам го от някакво време, но не ме разбираш или не искаш.

Първото е, че енергетиката винаги е в ръцете на мафията. И имам предвид — винаги. Кой е фенансирал Никола Тесла? Морган! Най-големия престъпник/отрепка за времето си. По-голям е бил май само Рокфелер.

Няма значение, как се добива ток, има ли електромер (а няма как да няма), това се управлява от хората с пищовите.

Второто е, че в ЕС е стигнато до заключението, че горенето на фосилни горива е безперспективно. Поради това искат да форсират иновациите. Какъв е единствения начин за това? Чрез субсидиране. Днес плащат осемдесет цента, но в бъдеще (вече се случва) ще плащат по-малко с перспектива един ден да плащат по-малко, отколкото плащат за фосилите.

   Не знам защо приемаш,че евроГейските мастии са винаги прави ?

Никакви субсидии бе,мамка ви мръсна евроГейска   >:D >:D >:D



   Я като си толкова печен обясни следните факти:
1. Защо,след като според теб ВЕИ -тата са толкова перспективни,
се влагат милиарди за изследвания на управляемия термоядрен синтез ?
2. Защо немците (уж интелигентни и дисциплинирани) си затвориха всички
АЕЦ -и,като в същото време отвориха някои въглищни ТЕЦ -ове.
Хем плащат безумно скъп ток,хем дишат мръсен въздух  ??? ??? ???
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #95 -: Apr 25, 2023, 22:51 »
Гога и аз съм за чиста енергия, но  не на тази цена.
Първо, производството на тези слънчеви панели изобщо не е екологичен процес.

Второто е, че след двадесет години са за подмяна. Всички. Това е непрестанен произвоствен процес, който както казах, не е изообщо екологичен.
Трето, майната им! Ако реша изцяло да мина на слънчева енергия и да се откача от енергото, ще ми позволят ли, да съм независим и да не им плащам нищо. Едва ли! Защото, ако аз мога, ще гледа всеки друг да го направи. И какво остава за тези, както казваш, мафиоти? Само на промишлеността да продават. Докато законите не се направят да са в моя полза, ще гледам най-евтинкото.
А начин да се добива непрестанно чиста енергия има. Без да е необходима подмяна на съоръжения през петнадесет-двадесет години. Само малко поддръжка разбира се, че е машинария. И ще го направя, но още малко време ми трябва. И не, няма да се откача от енергото, но ще им оставя една алармена система вързана за мрежата им и ще видя какво друго. Може някое рутерче. Колкото да плащам пет, до десет кинта на месец.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #96 -: Apr 26, 2023, 01:54 »
Цитат
Защо,след като според теб ВЕИ -тата са толкова перспективни, се влагат милиарди за изследвания на управляемия термоядрен синтез ?

Ами много просто щото в космоса няма ветрове нито пък вода се лее на талази нито нищо... а оня ми ти Елизиум кой ще го захранва  :P

А те.. тези които могат де, по някое време ще решат да смѐнят планетата (ако не решат - ще им се наложи)
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #97 -: Apr 26, 2023, 04:34 »
Термоядрения синтез ще е винаги на 40г. разстояние (и пропагандата на китайската компартия не променя нищо - само гръмки заглавия във вестниците и партийните отчети).
И ми разпавяте че ВЕИ са по-екологични от копането на въглища - не знам откъде черпите тази информация!
Термо ядрения генератор (Слънцето ) ни грее по половин денонощие - само трябва да го хванем. За 20г. (живота на панелите както твърдиш) знаеш ли колко въглища ще те опушат.
Уран има запаси на земята за 80 г. след това какво правим?! И то ако няма ръст в строежа на мощности. До ден днешен няма хранилища за ядрени отпадъци, само ги бутаме из някакви площадки и дупки в земята, докато измислим какво да правим.
Германците копат въглища, щото трябваше да правят ВЕИ-та, ама те окрадоха парите и имплементираха калпави технологии.
Американците дават по няколко трилиона $ субсидии на година за да е достъпен бензина, ако тези субсидии се обърнат към ВЕИ (а това вече се случва) проблема е решен.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #98 -: Apr 26, 2023, 08:26 »
Уран имало за още 80 години?
За колко години има ресурси, за производството на слънчели панели? А за батериите за съхранението на уловената енергия нищо ли няма да кажеш? Защото и те ще ти трябват.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #99 -: Apr 26, 2023, 08:41 »
Не знам тия последните мнения дали да не ги преместя в съответната тема. Какво мислите?

В космоса няма течаща вода и не духат ветрове, но пък го има Слънцето. Де що машинария има по околоземното пространство, всичко се захранва със слънчеви панели. А най-хубавото е, че няма и атмосфера. Заради това нямане, няма ветрове, но пак заради него няма пречки за слънчевите лъчи и панелите са много по-ефективни.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5254
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #100 -: Apr 26, 2023, 08:58 »
Мести.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Що е то екология и има ли почва у нас?
« Отговор #101 -: Apr 26, 2023, 09:31 »
Готово.

Не смених заглавията на темата нарочно, за да се види, от къде почва, без да пипам мнението на Спец.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Що е то екология и има ли почва у нас?
« Отговор #102 -: Apr 26, 2023, 13:19 »
За космоса има ядрена енергия.
Нали знаеш, как се захранва Вояджър  - с термоелектрически генератор. Радиоактивен материал дава топлината, която после директно се превръща в електричество. Вече четиридесет и шест години бачка.

А на такова разстояние като нас от Слънцето, не ти трябва и ядрена енергия. Вместо да качваш горе традиционни  слънчеви панели, които след определено време ще трябва да подменяш, можеш отново да качиш термоелектрически елемент, който Слънцето може да нагрее до над 200 градуса и така да генерираш не малко ток. Пък, ако го направиш и на панел, да има по-голяма площ за слънчевата радиация, ще е още по-ефективен.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Що е то екология и има ли почва у нас?
« Отговор #103 -: Apr 26, 2023, 15:42 »
Тези термо елементи са супер ама за 250 W, да не почнем да говорим за цената, че ще стане страшно. Това не е скалируемо решение.

Цитат
Уран имало за още 80 години?
За колко години има ресурси, за производството на слънчели панели? А за батериите за съхранението на уловената енергия нищо ли няма да кажеш? Защото и те ще ти трябват.
Ами сметни колко пясък има на Земята (Силиций), като разделиш на 4 ще получиш за Лития. Ще те изпреваря с въпроса с Кобалта - новите ЛИПО батерии нямат Кобалт.
А помислил ли си за рециклиране (уранът за бомби не се брои), а за въглищата или газа не знам какво ще броиш.
« Последна редакция: Apr 26, 2023, 15:46 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5254
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Що е то екология и има ли почва у нас?
« Отговор #104 -: Apr 26, 2023, 16:07 »
Ще ги видим тия батерии, докъде ще ги докарат.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.