Автор Тема: относно тошиба сателит  (Прочетена 7237 пъти)

bg_borec

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
относно тошиба сателит
« -: Mar 27, 2009, 12:07 »
здравейте,имам един въпрос . Та значи купих си наскоро лаптоп TOSHIBA SATELITE L300-1AK.Идеята ми е да му сложа FEDORA но незная коя е наи подходящата (между другото ми казаха за тоя лаптоп че е бил много голяма пръчка) някой може ли да ме посъветва коя федорка да му сложа за да върви нормално тва нящо   ??? и ако може да ми даде линк от къде да си го изтегля.Благодаря ви предварително
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: относно тошиба сателит
« Отговор #1 -: Mar 27, 2009, 12:57 »
Имам същия - само че модела с 4Г памет.
Забрави за всякакъв линукс на това нещо - нито вифито ще тръгне, нито камерата.
В интерес на истината не съм се занимавал да търся и подкарвам драйвери - аз искам нещата просто да работят. Мина ми времето, когато се ровех с часове и дни, за да подкарам някакво вифи примерно... за това си ползвам виндовса, който си ми е фабрично на лаптопа.
Ако беше без ОС щях да се занимавам да му подкарам поне вифито, тъй като аз пиратски софтуер не ползвам, а пари за виндовс няма да дам :)
Активен

bubu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 113
    • Профил
Re: относно тошиба сателит
« Отговор #2 -: Mar 27, 2009, 17:38 »
Предполагам че ако нямаш проблем, че ще теглиш цяло двд може да си свалиш направо това http://torrent.fedoraproject.org/torrents//Fedora-10-i386-DVD.torrent. Аз също имам Тошиба само, че друг модел и съм много доволен от това как се държи Линукс-а на него. Така, че моя съвет е дърпай смело и слагай пък ако има проблеми потърси в гоогле-то или пиши тук подробно какъв ти е проблема и ще ти се помогне.
Активен

bg_borec

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: относно тошиба сателит
« Отговор #3 -: Mar 27, 2009, 18:56 »
благодаря много на колегата bubu  за помоща му,но все пак ако може и други да драснат по някой ред за тая тошиба,защото изобщо маи няма добри отзиви за нея
Активен

LinuxFanUNIX

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 408
  • Distribution: Slackware 12.2
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
Re: относно тошиба сателит
« Отговор #4 -: Mar 28, 2009, 04:21 »
Пробата ще ти покаже какво може да сложиш и какво не...

Пробвай Mandriva/Fedora/OpenSUSE...

А и между другото. При теб появява ли се едно цвърчене на харддиска, като си в стаята сам (като всичко е тихо и няма никакви шумове), като си с Vista де?
Активен

LinuxFanUNIX

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 408
  • Distribution: Slackware 12.2
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
Re: относно тошиба сателит
« Отговор #5 -: Mar 28, 2009, 10:44 »
Пробата ще ти покаже какво може да сложиш и какво не...

Пробвай Mandriva/Fedora/OpenSUSE...

А и между другото. При теб появява ли се едно цвърчене на харддиска, като си в стаята сам (като всичко е тихо и няма никакви шумове), като си с Vista де?
Активен

bg_borec

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: относно тошиба сателит
« Отговор #6 -: Mar 29, 2009, 00:06 »
Пробата ще ти покаже какво може да сложиш и какво не...

Пробвай Mandriva/Fedora/OpenSUSE...

А и между другото. При теб появява ли се едно цвърчене на харддиска, като си в стаята сам (като всичко е тихо и няма никакви шумове), като си с Vista де?
да има нещо такова
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: относно тошиба сателит
« Отговор #7 -: Mar 29, 2009, 11:48 »
   И да не забравиш да пробваш PC Linux 2009 - с KDE - там има какви ли не Линукски и уиндоуски Wi-Fi драйвери  ;) [_]3
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

bg_borec

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: относно тошиба сателит
« Отговор #8 -: Mar 29, 2009, 12:55 »
   И да не забравиш да пробваш PC Linux 2009 - с KDE - там има какви ли не Линукски и уиндоуски Wi-Fi драйвери  ;) [_]3
А това какво е може ли да ми го поясниш
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: относно тошиба сателит
« Отговор #9 -: Mar 29, 2009, 13:06 »
http://pclinuxos.org/.Явно те мързи да търсиш.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

bg_borec

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: относно тошиба сателит
« Отговор #10 -: Mar 29, 2009, 17:23 »
http://pclinuxos.org/.Явно те мързи да търсиш.
Това го намерих не ме мързи да търся обаче хал хабер си нямам от английски
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: относно тошиба сателит
« Отговор #11 -: Mar 29, 2009, 18:43 »
  Ами  :D :) ;D - запиши се на интензивни курсове, иначе забрави компютрите  ;D [_]3 ^-^ :o - вземи поне 2 - ро ниво
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

bg_borec

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: относно тошиба сателит
« Отговор #12 -: Mar 30, 2009, 08:45 »
  Ами  :D :) ;D - запиши се на интензивни курсове, иначе забрави компютрите  ;D [_]3 ^-^ :o - вземи поне 2 - ро ниво
Това беше тъпо просто попитах за съвет а и ти надали си се родил научен   >:( Несъм влезнал тука да се подигравате с мене просто исках съвет,защото разбрах че Тошибата има проблем с каквато и да е ОС
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: относно тошиба сателит
« Отговор #13 -: Mar 30, 2009, 14:35 »
  Ти защо си мислиш, че тука има човек точно с твоя модел, за да ти каже - прави това и онова? За всеки модел е различно! Пич - и на остров Кракатау да отидеш пак с английски - местната хубавица ;)
  Просто не можеш да се оправиш - дори да ти кажеме - за да го разбереш ти трябва някакво ниво на езика -  хората ти казаха - действай - това коя дистрибуция е за тебе става с проби - по едно кафе време за инсталация [_]3. И пиши какво си пробвал?, какво не е тръгнало - иначе нямаме никакъв шанс да ти помогнеме. Пиши за интернет доставчика - подробности за връзката - виж в другите постове как става комуникацията....В цял свят хората учат английски от първи клас. Английският език е по подразбиране за компютрите в цял свят - да не го знаеш - на някакво приемливо ниво - все едно, че си неграмотен - това сериозно!!!
« Последна редакция: Mar 30, 2009, 14:52 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop