Автор Тема: Converting nvidia GTX 690 into a Dual Quadro K5000 SLI or into a Tesla K10  (Прочетена 3973 пъти)

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
В Тесла не мисля. Професионалните карти по принцип нищо повече не предлагат като производителност. Обаче примерно видеорамта е с ECC, това няма как да се докара с едно резисторче. Друг е въпроса къде е смисъла - вярно е че за сметки всеки бит грешка е проблем, но моите впечатления са че въпросният бит грешка рядко е в паметта, особено при прегряване, самият видеопроцесор почва да върши глупости и това няма как да се хване с ECC памет определено.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Само в паметта ли е разликата между картите, след като и геймърската и професионалната използват едно и също gpu. И кое поражда огромната разлика в цените, в статията пише разлика 1000$, като гледам в България е 2500лв.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ами всичко е маркетинг, а теслите са маркетирани като супер-дупер машинки за смятане, на които няма смисъл да сложат дори DVI или VGA изход :)

Добре де, NVidia се стараят и софтуерно да окастрят нещата - примерно колкото и да е глупаво, драйвера вади доста повече информация за теслите, отколкото за десктоп GPU-тата, които ползват същата архитектура - дотам че дори текуща утилизация не можеш да видиш. Има и други софтуерни благинки. Но от хардуерна гледна точка, ECC рамта е най-важното. Както и може би факта, че не ги правят някакви свинщини дето вземат по 2-3 слота място (което ме навежда на мисълта че може би и с охлаждането са се постарали повече).

За AMD и FirePro не ми се говори, там е същата история, като вместо ECC, просто слагат примерно 2-3 пъти повече видеопамет и сме готови.

Всичко това от гледна точка на сметките.

А,да, всъщност NVidia също така изкуствено окастря double precision производителността на десктоп моделите, поне на по-евтините но всъщност теслите по правило вадят същата, каквато вадят и high-end десктоп картите, поне до скоро беше така, сега не знам с GK104/GK110 и новите тесли как стоят нещата.
« Последна редакция: Mar 20, 2013, 08:19 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

bot

  • Гост
 Някой май търси начин да миньорства с евтин хардуер
Активен

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Според мен това подава само инфо за самата карта. Няма как с 256мб видео да го направиш 1024 само с резистор.. пък и не е изгодно технически - защо ще слагат повече памет, без да се използва.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ами понякога има и "подаръци" - примерно по спомени първите серии 6950-ци на пазара си бяха 6970-ци, които не са минали някакви производствени тестове като хората и просто бяха бутнали BIOS-а на картата, така че част от шейдърните процесори са забранени. Съответно флашваш биоса и си имаш по-евтина 6970-ца. В повечето случаи нямаше проблеми с това, дори с охлаждането, смятаха си съвсем коректно. След изчерпването на партидите, свърши мандрата. Епизодично съм чувал подобни истории и за други модели, но това е може би най-ясният пример и не е градска легенда (може би други градски легенди вече се базират на това не знам).

Иначе нвидиите не стават за копане - съотношенията производителност/цена/консумация са прекалено зле доколкото знам. Сега откакто пуснаха специализирани ASIC чипове за копане, по принцип копането с видеокарти отива към края си.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Не е градска легенда. Има прекалено много случаи включително с процесори (от където произлиза практиката всъщност). Има го дори при звукови платки и какво ли не. И е доста стара практика. Първият случай, за който аз знам е от средата на деветдесетте години и е с първите пентиуми.

И не е набутвация. Ако не го правиха, щяха да имат брак. Сега продават всичко.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Neo2SHYAlien

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 93
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: Gnome3, E17
    • Профил
    • WWW
Ами понякога има и "подаръци" - примерно по спомени първите серии 6950-ци на пазара си бяха 6970-ци, които не са минали някакви производствени тестове като хората и просто бяха бутнали BIOS-а на картата, така че част от шейдърните процесори са забранени. Съответно флашваш биоса и си имаш по-евтина 6970-ца. В повечето случаи нямаше проблеми с това, дори с охлаждането, смятаха си съвсем коректно. След изчерпването на партидите, свърши мандрата. Епизодично съм чувал подобни истории и за други модели, но това е може би най-ясният пример и не е градска легенда (може би други градски легенди вече се базират на това не знам).

Иначе нвидиите не стават за копане - съотношенията производителност/цена/консумация са прекалено зле доколкото знам. Сега откакто пуснаха специализирани ASIC чипове за копане, по принцип копането с видеокарти отива към края си.

Ами в общи линии е така и с телефоните (поне тия на HTC) едните които не минават тестовете коректно отиват в нисък клас телефони с орязани честоти и прочие другите си работят като пичове. В честия случай не е проблем да повишиш честотата и да намалиш волтажа и телефона продължава да си баца както този в по "високия" клас, но в редки случаи нещата не се получават :)
Активен

- Би ли ми казал кой път да хвана оттук? - попита Алиса.
- Зависи накъде отиваш - отвърна Котаракът.
- Все едно накъде...- каза малкото момиче.
- Тогава е все едно кой път ще вземеш - рече Котаракът.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ATI Dual и 60Hz монитор и/или TV под X
Хардуерни и софтуерни проблеми
KNK 2 2291 Последна публикация Apr 21, 2003, 17:32
от ogi
Помогнете ми за dual boot-a
Настройка на програми
kLo 7 4375 Последна публикация Mar 23, 2006, 19:21
от holographa
Проблем с dual boot
Настройка на хардуер
ks 4 3224 Последна публикация Oct 28, 2006, 12:34
от cartman
Dual core cpu
Настройка на хардуер
Boiler 17 6914 Последна публикация May 22, 2007, 10:16
от bnight
Лек проблем с nVidia Quadro NVS 140M [Lenovo Thinkpad T61]
Настройка на хардуер
CHH4 0 2909 Последна публикация Nov 16, 2011, 20:10
от CHH4